Fake Whatsapp dan yazan kişiyi bulma

xdmobers

Katılımcı Üye
23 Eki 2014
296
0
Arkadaşlar fake whatsapp numarasından tehdit mesajları bana ait video kayıtları atılıyor bu kişinin kim olduğunu asıl kendi numarasını nasıl bulabilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

WASDci

Katılımcı Üye
11 Ağu 2018
411
1
Merhaba

Karşı Tarafa Sosyal Mühendislik İle RAT yedirip kişinin Kendi Numarasını Öğrenebilirsin
RAT Konusu İçin BURAYA
Uğraşmanı Tavsiye Etmem Savcılığa Ver.

İyi Forumlar

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
Ekran görüntülerini aldıktan sonra şikayetçi olursanız gerekli prosedür uygulanır. Whatsapp artık mahkemelerde delil sayılabiliyor. O yüzden mesajları silmeyin. Lazım olacaktır. Fakat ben 18 yaş altında veya başvurmakla uğraşmayacak biri olduğunuzu ya da bu işlerden anlamayan biri olduğunuzu varsayarsam mesajlara itibar etmemenizi öneririm. Şantaj, tehdit durumu varsa siz ne yaparsanız yapın elindeki kayıtların durma ve paylaşma ihtimali her zaman olacak. Paylaşacak adam zaten paylaşır. İtibar etmediğiniz sürece sıkıntı çıkmaz. Bulunduğunuz durumdan dolayı panik havası içinizi sardıysa mantıklı düşünemeyebilirsiniz. Etrafınızdaki güvendiğiniz mantıklı ve bu işlerden anlayan insanlardan akıl fikir almanız iyi olabilir.

edit: yabancı telefon numarası üzerinden atılan mesajlardan başı yanmayacağını düşünen çok insan var. Fakat hangi numara kim tarafından hangi zaman aralıklarında kullanılmış, bunların bilgileri tutulur. Eğer tutulmuyorsa hizmet ücretsiz değildir, para bayılmıştır. Kimse ücretsiz hizmet vermez. Sizin ücretsiz sandığınız hizmete giriş yapıp kullanmanız, karşı tarafa birtakım bilgiler edinmesine olanak sağlar. Günün sonunda elindeki sizin verileriniz ve bilgileriniz işlenerek en kötü senaryoda başkasına satılır.

Uzun yazının özeti yabancı numaradan da kişi bulunur. Polisler baştan savmazsa söz konusu kişi tespit edilir.

Son düzenleme:

FedaiNefer

Üye
1 Nis 2020
156
1
KAFKASYA
Bence olay tamamen sosyal mühendisliğe bağlı. Mesela Saycheese toolunu kullanarak kişinin ön kamerasından görüntü alabilirsin.(Saycheese toolunun su anda çalıştığını bilmiyorum fakat aynı işlevi gören farklı toollarda var.)Bu görüntü ile gerekli yerlere şikayet edebilirsiniz.

MendeburMarul

Katılımcı Üye
17 Haz 2020
659
0
Andromeda
Bence olay tamamen sosyal mühendisliğe bağlı. Mesela Saycheese toolunu kullanarak kişinin ön kamerasından görüntü alabilirsin.(Saycheese toolunun su anda çalıştığını bilmiyorum fakat aynı işlevi gören farklı toollarda var.)Bu görüntü ile gerekli yerlere şikayet edebilirsiniz.

Merhabalar, on kameranin goruntusu direk delil sayilmaz, ha kisinin su kisi, bu kisi oldugunu kanitlamada kullanilir. Ancak bu goruntu direk 'suc teskil etmez!'

Elinizdeki konusmalarin goruntulerini ScreenShot ile aliniz, bu kisiyi ihbar ediniz. Zaten elinde tehditlin / santajlik birsey varsa onu dagitma ihtimali var. Kormayin yani. yapacak yapar. Zaten buda yalan zannimca, eger 18 yas altiysaniz konunun uzerine daha cok gidin yoksa birde Siber Zorbalikla ugrasirsiniz. yakinlarinizdakilere soyleyin bu durumu.

Ghost Killer

Özel Üye
13 Ocak 2019
11,239
7,707
Merhaba, fake numara zaten adı üstünde vardır fake olduğu için yani orıjinal numarayı bulamazsanız. Sizi tehdit eden mesajları ekran görüntüsü alıp savcılığa gidin ve şikayetçi olun. Yada sibere giderek te şikayetçi olabilirsiniz. Mutlaka gereken yapılır. İyi forumlar

"Kayra

Uzman üye
10 Ara 2017
1,666
214
AK-47
Merhaba fake numaralar belirli bir Fiziksel hat üzerinde olmadıkları için kime ait olduğunu bulamazsınız. Bu bir yere şikayet etmeniz vb durumları geçersiz kılıyor, onun dışında güzel bir sosyal mühendislik ile karşı taraf hakında bilgi edinebilirsiniz

Son düzenleme:

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Kendisi kız herhangi bir dosya indirmez bende düşünmüştüm arada bir yazıyor zaten tehdit ettikten sonra kapatıyor

Cinsiyet farketmiyor. Önemli olan tek şey akıllı bir hamle...

Sm ile ilgili alınan yeni kararlar doğrultusunda almış olduğunuz mesajların tehditvari olması, hakkınızı savunabileceğinizi delil eder. Ancak hukuki süreçte, haksız düşebileceğiniz bir konu varsa sizinde başınız ağrıyabilir. Doğru bir adım ile ulaşılamayacak yol, varılamayacak hedef yoktur.

uzaylgen

Katılımcı Üye
12 Mar 2019
757
172
Linux
birçok kişi sosyal mühendislik demiş ama , fake numara kullanan ve şuana kadar kimliğini açığa vermeyen birisinde
sosyal mühendislik pek işe yarayacağını düşünmüyorum

20 Tem 2020
102
0
Sql
Merhaba,

Hiç uğraşmanıza değmez. Video olarak bir kanıt alın ssler fazla geçerli kanıt değil photoshop diyorlar bazen. Video en iyisi video alarak siber suçlara bildirebilirsiniz.

Onlysyk

Üye
14 Tem 2020
105
0
Arkadaşlar fake whatsapp numarasından tehdit mesajları bana ait video kayıtları atılıyor bu kişinin kim olduğunu asıl kendi numarasını nasıl bulabilirim?

Kardeşim sana bir taktik vereyim ben Lamerken bunu çok yaptım banada senin gibi yazdılar bana çözüm şu:

Sana yazan numaraya,"bak bende senin ifşanı buldum","Bence bana atmadan önce bunu gör öyle at" falan yazıp gönder.

ShellPhishing uygulamasından Ngrok linki at.

Hem Hesabını Hem IP adresten Yerini bulursun.

İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.