Fatura Ödeme Merkezlerinin İstihbarat İle Bağlantısı Olma Durumu Nedir?

gfx_25

Üye
21 Eyl 2007
184
12
Hidden
Merhabalar yakın zamandır bazı lokasyonlarda uzun süre duran fatura ödeme merkezleri görüyorum bunların istihbaratçılarla alakalı olduğunu düşünüyorum çünki pandemiden sonra insanlar banka ve uygulamalarını zorla kullanmaya şart koşuldu.. bu tip mekanların kar yaptığını para kazandığını düşünmüyorum. sizce fikriniz nedir. fikirlerinizi duymak isterim..

ET0BEY

Yeni üye
8 Eki 2023
2
0
Bazen haberlere sahte fatura ödeme merkezleri çıkıyor.Kısa süreli bir dolandırıclık için böyle bir organizasyon yapılıyorsa bence kayda değer bir miktar kazanç vardır.Şuanda çoğu işlem internetten hallediliyor ama yaşlı insanları bazen fatura ödemeye giderken görüyorum sanırım hala kullananlar var ama hakikaten bazıları olmayacak yerlere dükkan vesaire herneyse açıyolar sanki dışarıdan kazanmasakta olur havası var.

yosabe06

Üye
19 Ağu 2016
61
20
Merhabalar yakın zamandır bazı lokasyonlarda uzun süre duran fatura ödeme merkezleri görüyorum bunların istihbaratçılarla alakalı olduğunu düşünüyorum çünki pandemiden sonra insanlar banka ve uygulamalarını zorla kullanmaya şart koşuldu.. bu tip mekanların kar yaptığını para kazandığını düşünmüyorum. sizce fikriniz nedir. fikirlerinizi duymak isterim..
Düşüncenizde eksik taraflar var birincisi pandemi dönemlerinde sokağa çıkış yasağı getirildi insanlar fatura ödeme merkezlerine gidip uzun süre kalamazlar(kalmak isteseler dahi polis denetimi var) acaba istihbarat örgütleri bunun neresinden yararlanıp espiyonaj yapabilecek?
sadece kar yapamıyor diye herkesi istihbarat adına çalıştığını düşünüyorsanız bu paranoya belirtisi olabilir.

gfx_25

Üye
21 Eyl 2007
184
12
Hidden

Düşüncenizde eksik taraflar var birincisi pandemi dönemlerinde sokağa çıkış yasağı getirildi insanlar fatura ödeme merkezlerine gidip uzun süre kalamazlar(kalmak isteseler dahi polis denetimi var) acaba istihbarat örgütleri bunun neresinden yararlanıp espiyonaj yapabilecek?
sadece kar yapamıyor diye herkesi istihbarat adına çalıştığını düşünüyorsanız bu paranoya belirtisi olabilir.

Gerçekleri görmek istemeyen yeteneksiz insanları hep bu zayıf noktalardan vuruyorlar. Pandemi döneminde dükkanlar kapatıldı bankalara kısıtlama geldi insanlara malum bilgisayar ve mobil cihazlara yüklendiler.. artık 80 yaşındaki kadın bile uygulama üzerinden girip ödeme yapabiliyor. Mantıklı düşünmek gerekirse İstanbul gibi bir lokasyondan bahsedersek diğer bir terimle kümes 15 bin tl ki dükkan kiraları 50-100 bin havalarda uçuşuyor günde 10 kişi gelse fatura ödese belki bırakın kirasını sigorta primini ödemez. Özellikle bu tip yerler çok dikkatimi çekti hatta bunlar hakkında derin bir araştırma yaptım. ucu çok farklı yerlere çıkıyor. Aslında bahsedilmesi gereken çok şey var ama malum internet ortamında herşey açıklanamıyor..

yosabe06

Üye
19 Ağu 2016
61
20
Gerçekleri görmek istemeyen yeteneksiz insanları hep bu zayıf noktalardan vuruyorlar. Pandemi döneminde dükkanlar kapatıldı bankalara kısıtlama geldi insanlara malum bilgisayar ve mobil cihazlara yüklendiler.. artık 80 yaşındaki kadın bile uygulama üzerinden girip ödeme yapabiliyor. Mantıklı düşünmek gerekirse İstanbul gibi bir lokasyondan bahsedersek diğer bir terimle kümes 15 bin tl ki dükkan kiraları 50-100 bin havalarda uçuşuyor günde 10 kişi gelse fatura ödese belki bırakın kirasını sigorta primini ödemez. Özellikle bu tip yerler çok dikkatimi çekti hatta bunlar hakkında derin bir araştırma yaptım. ucu çok farklı yerlere çıkıyor. Aslında bahsedilmesi gereken çok şey var ama malum internet ortamında herşey açıklanamıyor..
Yanlış anlama ama dükkanlar hep kapalı kalmadı belirli bir zaman diliminde kapalıydı fakat sokağa çıkma kısıtlamaları ve denetimler daha uzun vade de sürdü.

İş yapmayan her yere istihbarat işi dersen seninle dalga geçerler. Binbir ihtimal var belki kara para aklamak için kurulmuş troll yerlerdir veyahut dediğin gibi gerçektende istihbarat amaçlı kurulmuş olabilir ama bak kesin demiyorum olabilir diyorum. ;)

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,857
1,220
Mantıklı değil.. Bağdaştırıcı bir durum bile yok ortada.. İfade etmek istediğinizi anladım fakat herhangi bir alanda “ istihbarat “ kısmını kapsamaz bu durum. Bilgi toplamak gibi düşündünüz herhalde bu sebeple fikir yürüttünüz.. :)

lyxG

Üye
15 Ocak 2019
241
26
soru o kadar enterasan ki okuyorum, yorum yapmaya giderken unutuyor bir kere daha okuyorum. Yani elin istihabarat personeli böyle ucu açık, herkesin kolaylıkla girip çıkabileceği bir yerde neden iletişim kurmayı tercih etsin ki ? Bahsetiğiniz şekilde şüphe uyandıran yerlerde maksimum mail order işi döner.

kingsss

Yeni üye
27 Nis 2013
43
0
ATAŞEHİR
1 fatura başı ne kadar ücret alıyorlar?
Ya da Limit aralığında ücret alıyorlarsa iyi para kazanmasalar bile parası olmayan kredi kartı ile ödüyor olabilir.
Telefon kullanmayı bilmeyen buradan kolaylıkla ödeyebiliyor .İstihbarattan ziyade iş kuranın iş kolaylığı var. Oturduğu yerde para kazanıyorlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.