fidye virüsü yardımmm

aliila19972015

Katılımcı Üye
28 Eyl 2013
484
0
ankara
merhaba arkadaşlar bilgisayarıma help_decrypt virüsü bulaştı dosyaları kullanılmaz hale getirdi geri vermek için para istiyo para ödemeden almanın bir yolu varmı

Pandaa

Uzman üye
6 Tem 2015
1,412
0
Hic duymadim bu virusu ama combofix indir tarat daha sonra malware programi indir tarat ve antivirus avira taramasi yap eger silinmezse Format tek care

Adigeefe

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
614
9
Kafkasya
merhaba arkadaşlar bilgisayarıma help_decrypt virüsü bulaştı dosyaları kullanılmaz hale getirdi geri vermek için para istiyo para ödemeden almanın bir yolu varmı

Dostum Geçmiş Falan Olmamış :twist Bi Aralar Program Görmüştüm Denemiştim İşe Yarıyordu Bendede Bi Aralar Böle Bişey Olmuştu Onunla Halletmiştim Programın Adını Hatırlamıyorum Ama İşlevi: Pcndeki Silinen Dosyaları Geri Yüklüyordu :RpS_thumbsup:

byislam

Uzman üye
28 Haz 2015
1,914
0
vala böyle virüs oldugunu ilkkez duyuyorum sistem geri yükleme yapmayı dene dosyalar gerı gelır olmadı parayı verme tum hdd yı sıl gerı getırme programıla hepsi geri gelir yada ***ür polise

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Yahu ne sistem geri yüklemesi, ne silinen dosyaların geri getirilmesi?.. Windows'un kendi encrypt şifresi ile şifreleyen virüs. Ransomware.. Dosyalar silinmiyor, sadece windows'un kendi api'ı ile encrypt ediliyor. Orjinal cryptolocker sunucuları çökertildi, bu çakması, yeni çıktı bir kaç ay oldu..

Boşuna para ödeme.. Boşuna da çare arama.. Bu yeni versiyon belirli bir listeden şifre seçmiyor. Her dosyanı rastgele ayrı bir şifre ile şifreliyor. Para ödersen bile geri açmıyorlar. Kusura bakma ustam, ama bir bardak soğuk su içmen lazım. Bir daha da bilmediğin mail eklentisine çift tıklama, ders olsun, umarım kovulmazsın.

Greenas

Katılımcı Üye
17 Tem 2013
469
3
28
Dosyalarını kurtarmayı söyle yap PC YENİDEN BAŞLAT AÇILIRKEN F8 TUŞUNA BAS güvenli mod seçeniğiyle devam et cmd ekranı gelicek oraya regedit yaz ve su yollardan devam et

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsft\windowsNt\CurrentVersion\winlogon kaydı altındaki

Appdata\Roaming\skype.dat BURAYI SİL daha sonra yeniden başlat ve açılacak dosyaların yedeğini al hangisini alıcaksan sonra bir lisansli virüs prog. TARAT için rahatlamassa ÇAK FORMAT GEÇ

alıntı flan degıl herseyı kendım yazdım

BU ARADA SAKIN PARAYI YOLLAMA

Yapamaz isen dosyalara ulasmanın farklı bır boyutu daha var ondardan yardım ede bılırım

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.