Zararlı Yazılım Fidye Yazılımna Maruz Kaldım.

mensar

Yeni üye
11 Haz 2014
14
0
Merhabalar arkadaşlar dün arkadaşın bilgisayarına format attım sonra proğram yüklemek için harddiski taktım 1-2 proğramdan sonra bi anda tüm dosyalarım .BBOO uzantısı oldu. İnternette ufak çaplı araştırma sonun da .BBOO uzantısının fidye yazılımı olduğunu öğrendim. Yardımınıza çok ihityacım var.

Teşekkürler.

Gönderdikleri mesaj.

Kod:
ATTENTION!

Don’t worry, you can return all your files!
All your files like photos, databases, ********s and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
https://we.tl/t-7YSRbcuaMa
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that’s price for you is $490.
Please note that you’ll never restore your data without payment.
Check your e-mail “Spam” or “Junk” folder if you don’t get answer more than 6 hours.

To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]

Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]

Son düzenleme:

AltayCyber

Coder Life'
1 Ara 2018
605
22
Kafkasya
Öncelikle geçmiş olsun. Maalesef ki bu durum baya bir can sıkıcı. Benim de başıma geldi. Bir kaç program dendim fakat geri gelmediler, bende en sağlamından bir format attım. Gerçekten tavsiyem, bilgisayarının sağlığı ve kullanıcı güvenliği için format en mantıklısı. Bir değeride eğer format atarsan sakın şifrelememiş veya virüs olmayan dosyalarını yedekleme..
Iyi forumlar

mensar

Yeni üye
11 Haz 2014
14
0
Öncelikle geçmiş olsun. Maalesef ki bu durum baya bir can sıkıcı. Benim de başıma geldi. Bir kaç program dendim fakat geri gelmediler, bende en sağlamından bir format attım. Gerçekten tavsiyem, bilgisayarının sağlığı ve kullanıcı güvenliği için format en mantıklısı. Bir değeride eğer format atarsan sakın şifrelememiş veya virüs olmayan dosyalarını yedekleme..
Iyi forumlar

Çok teşekkürler bilgisayar formatla temizlenir fakat harici hardiski tekrar bağlayıp format atmaya da korkuyorum.

Merhaba;

Öncelikle hiçbir şekilde yedekleme yapmayın. HDD'yi biçimlendirin. Bağladığınız cihazları formatlayın.

Harici harddiski nasıl temizlememi önerirsiniz ? Kullanmadığım bir sabit disk var. Ve bu tür fidye yazılımlarının zamanla eset veya kaspersky gibi proğramlar zamanla kırıyorlar. Bu sebeple onun içine yedeklemeyi düşünüyorum. Tavsiyeniz nedir?

xbaytar

Uzman üye
16 Kas 2019
1,064
3
Eskişehir
Harici harddiski nasıl temizlememi önerirsiniz ? Kullanmadığım bir sabit disk var. Ve bu tür fidye yazılımlarının zamanla eset veya kaspersky gibi proğramlar zamanla kırıyorlar. Bu sebeple onun içine yedeklemeyi düşünüyorum. Tavsiyeniz nedir?

Yedekler iken o şifrelenmemiş dosyalardan da virüs geçebilir bu yüzden yedekleme önerilmez. HDD biçimlendirmenin birçok yolu var. Google'da ufak bir araştırma ile size en uygun yöntemi kullabilirsiniz.

TheJokerSec

Yeni üye
11 Ağu 2018
4
0
Öncelikle geçmiş olsun bıraktığınız not kısmında adamlar gerekli açıklamayı yapmış dosyalarınız şifrelenmiş eğer geri döndürmek istiyorsanız 980 dolar karşılığında sizlere password key göndericekler ve dosyalarınıza aynen kavuşucaksınız ilk 72 saat içinse %50 indirim teklif etmişler iletişim için e posta adresi bırakmışlar e posta aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz her ne kadar ödeme yapıcağınızı pek zan ettmesemde bu konu hakkında bilgi vermek istedim şimdi çözüm için şöyle bir önerim var HDD Low level format tool aracını internetten indirip HDD formatla bu şekilde HDD nin düzelmesi gerekiyor tekrardan geçmiş olsun

Son düzenleme:

Sun Tzu

Katılımcı Üye
20 Nis 2019
272
1
Chinese
Bu Yazılımda Bir Dosya Var İçinde;

Not, siber suçluların 3 gün içinde Bitcoin'de 490 dolar değerinde bir fidye ödeme taleplerini içeriyor , aksi takdirde fiyat 980 dolara kadar çıkıyor .

KAYNAK:geeksadvice

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.