FIFA 17’nin Momentum Olayı Resmen Ortaya Çıktı!

Cuncir

Katılımcı Üye
25 Ocak 2016
779
0
FIFA 17’nin Momentum Olayı Resmen Ortaya Çıktı!

EA Sports’un bir türlü kabul etmediği, ancak birçok oyuncunun çoktan kabul ettiği “momentum” olayı FIFA kodlarında ortaya çıktı.
FIFA’nın son birkaç senedir özellikle FUT’a yatırım yaptığını ve oyunda bunu ön plana çıkardığını biliyoruz. FIFA Ultimate Team adını alan bu sitemde FIFA “Hadi iki maç atak”dan ileri giderek FIFA severlerin sürekli oynamasını sağlıyor.

Ancak her oyunda dolduğu gibi FIFA’da da iyi ve kötü oyuncular var ve nedense söz konusu futbol olduğu için kötü oyuncular ardı ardına yenildiklerinde oyundan sıkılabiliyor. Bunu engellemek amacıyla EA’nin ürettiği bir sistem olan momentum ile kötü ve iyi oyuncu karşılaşmalarında dengeyi sağlayıp, kötü oyuncunun da kazanabilmesini, iyi oyuncunun ise daha da zorlanarak oyunda daha çok zevk almasını sağlamayı düşünmüştü.​

zaM316.jpg

Fakat, gel gelelim C.Ronaldo, Messi, Ibrahimovic gibi efsanelerden bir kadro oluşturup, adı sanı duyulmamış bir takıma kaybedeceğiniz bir sisteme dönüşen momentum, nihayet Reddit’te ortaya çıktı.

Momentum’un bulunduğu oyun kodlarını paylaşan Reddit kullanıcıları, buldukları kodlara göre FIFA 17’de eğer ilk 5 dakika içerisinde gol atabilirseniz oyunun zorluğu %25 artıyor. Eğer ki bu fark iki olur ise, ya da sürekli yüklenen, fazla şut çeken taraf olursanız bu durum tekrar %25 oyunun zorlaşması anlamına geliyor. Yani yetenekli olan daha fazla zorlanırken, yeteneksiz olanın daha kolaylaşması gibi bir durum söz konusu.

Bakalım yıllardır konuşulan momentum mevzusuna EA Sports’tan bu veriler sonrasında ne gibi bir açıklama gelecek, merakla bekliyoruz.

Alıntıdır.

emollo12

Uzman üye
19 Şub 2016
1,617
0
c#
FIFA gözümde her zaman kötüydü ( mobildeki kalecileri :D ) , her zaman pes destekledim .

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,396
7
2,017
Buna Zihin Oyunu desek yeridir.

ama bu durum zaten yıllardan beri vardı ki

yanılmıyorsam. bu durumun aynıısı ama farklı systemde PES de mevcut die biliyorum.

1-2 sene önce PEs ile ilqili bir forumda okumuştum ihtimal vermedim ama şuan dusunmuyorda degilim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.