Film izleyerek ingilizce öğrenmek?

batknbks06

Üye
24 May 2016
74
0
New York
öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.
Bu hafta okuduğum makalelere göre bize okullarda öğretilen ingilizce gerçek ingilizce değilmiş. Oradaki insanlar ingilizceyi böyle konuşmazmış.
En iyi ingilizce öğrenme yöntemi oyun ve film / çoğunlukla film !

Bende işte bunu size sormak istiyorum.
Bir başlangıç seviyede olarak hangi filmlerden başlamalıyım
nasıl ingilizceyi film izleyerek öğrenebilirim
kendimi nasıl geliştirebilirim

gibi soruların yanıtını sizden öğrenmek istiyorum
lütfen bana yardımcı olun :)

HeRTeS

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,860
2
Mars
Merhaba,
En iyi İngilizce geliştirme yöntemi günlük olarak konuşmaktır. Sosyal medyadan veya arkadaşınız ile sürekli tekrar yaparak bunu destekleyebilirsiniz. Veya İngilizce kaynaklar, haberler okuyarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Elbette filmlerin veya dizilerin çok yararı oluyor. Aşağıdaki linkten de çeşitli yöntemleri öğrenebilirsiniz.
İyi Forumlar

https://www.turkhackteam.org/off-to...ye-5-yilda-ingilizce-kasma-yontemi-r4v3n.html

MrZsasZ

Katılımcı Üye
17 May 2018
269
0
İstanbul
Yani biraz öyle mesela sen sokakta Türkçe dersinde veya Edebiyat dersinde işlediğin gibi dikkat etmiyorsun onlarda da öyle ve onlar baya abartı şekilde yapıyorlar film izleyerek geliştirebilirsin ancak öğrnemessin bence ben öğrenmek için yurtdışında kalacağım bu yaz 3 ay boyunca ve kendimi öyle geliştiricem 3 ayda kesinlikle öğreneceğimi en azından temel ingilizceyi öğreneceğimi umuyorum.

-FOX-

Kıdemli Üye
23 Eki 2011
4,675
0
kocaeli
Gramer öğrenmelisin öncelikle.100 000 kelime bilsen bir işe yaramaz.Bende İngilizce kursuna gittim öncelikle gramer öğretiyorlar.Sende öncelikle gramer ve çekimlerini öğrenmelisin.Geçmiş zaman gelecek zaman vs.Bunları öğren yolu yarılamış olursun.

batknbks06

Üye
24 May 2016
74
0
New York
Yaşamayı öğrenmek elinde bulunan kabiliyetlerle gerçekleşen fiili bir durumdur ama ingilizceyi öğrenmek .. Bilemiyorum , İngilizce nasıl hiç bilmeden yabancı bir ülkede kalarak öğrenilir ?

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
merhabalar,
ingilizce film izlemenin çok yararı oluyor.ilk önce alt yazılı olarak izlemeye başlayın daha sonra tamamen ingilizce alt yazısız izlemeye devam edin. bir süre sonra filmde ne konuşulduğunu türkçeymiş gibi anlamaya başlayacaksınız.tabii önce alt yapınızın olması gerekiyor.okula gidiyorsanız orada öğrendikleriniz size yetebilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.