Çözüldü Film sitesi açmak istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fortex78

Üye
24 Mar 2015
250
0
Manisa
Herkese iyi forumlar, ben film sitesi açmayı düşünüyorumda internette az araştırma yaptım telif olayı vs varmış siteyi açınca telif yememek için neler yapmam lazım yada ne tür içerikler telif yiyor bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Telif her halükarda yiyeceksin. E ne yaparsın, aynen en ünlülerinin yaptığı gibi devamlı yedek alıp mesela filmizle3.com kapanınca filmizle4.com'u açarsın.

Bu arada film değil dizi sitesi aç, "Malcolm In The Middle"ın bölümlerini koy. Bulamıyorum onları yahu! :trl

HyltMan

Üye
8 Ocak 2017
156
0
Telif her halükarda yiyeceksin. E ne yaparsın, aynen en ünlülerinin yaptığı gibi devamlı yedek alıp mesela filmizle3.com kapanınca filmizle4.com'u açarsın.

Bu arada film değil dizi sitesi aç, "Malcolm In The Middle"ın bölümlerini koy. Bulamıyorum onları yahu! :trl

Ben twdnin bölümlerini 5 ay aradım bulamadım sonra diziyi bırakmak zorunda kaldım ya :)

arkadaşın konusuna gelicek olursak ben yapmanı önermem sonuta filmler bir emek ürünü ve bunları film sahibinin izni oladan paylaşanlarada pek sıcak bakmıyorum telif davası yeme ihtimalinde var dostum :)

ishakonc

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,517
1
Linux
Merhaba Değerli Üyemiz;
Reklam Vermeden şöyle beyaan ediyim.
Bazı film siteleri yabancı filmleri türkçe altyazı olarak yapıyorlar.ve + olarak reklam demek.

Başka Söylemek istediğimi Zaten zztri Söylemiş.

Telif her halükarda yiyeceksin. E ne yaparsın, aynen en ünlülerinin yaptığı gibi devamlı yedek alıp mesela filmizle3.com kapanınca filmizle4.com'u açarsın.l

İyi Çalışmalar Dilerim.İshakonc.

TrQures

Uzman üye
31 Tem 2017
1,852
1
Cehenem
1- Hostingi Yabancı Ülkeden Al
2- Domain Bilgileri Yani Whois Bilgilerini Kendi Bilgilerin İle Doğru Yapma

Bide Bi Durum Vardı İP Vds Felandı O Durumu Unutum Tam Olarak

UnmoveD

Üye
13 Ocak 2018
76
0
Benim film sitem var. Soyle soyliyim zaten footer kismina yazacaksin gerekli olanlari filmler sunucuda barindirilmaz diye iletisim mail adresi eklicen oraya film sahipleri sana mail atarlar filmleri kaldirin diye ozaman kaldirirsin hicbi sikinti olmaz.

RedMyLife

Üye
25 Eyl 2013
111
0
Bursa
Dostum benim daha önceden film sitem vardı sitende yabancı filmleri yayınlarsan ve altta yazdıklarımı yaparsan tekliften yana hiç bir sıkıntı kalmaz en fazla siten kapatılır onunda haftalik veya günlük yedek alarak yeniden açarsın

1-Sunucunu yurtdışından al
2-Whois bilgilerini kendi adına girme
3-Sitenin footer kısmına paylaşımlar sunucuda barındırılmaktadır sitedeki içerikler kullanıcılar tarafından girilmektedir gibi bir yazı yazıp iletişim için bir e posta adresi yaz tabi bu yazıyı birde İngilizce olarak yaz

Bunun yanında tavsiyem olsun sitenin hiti çabuk artsın istiyorsan sakın bot işine falan girme gerekiyorsa kendine bı sunucuda ayarla filmleri indir kendin editle sonra upload et he birde CEO ayarları iyi olan bı tema al warez kullanma önerim wordpress keremiya v5 dir

fortex78

Üye
24 Mar 2015
250
0
Manisa

Eğer böyle bir proje gerçekleştirsem söz koycam :D Film veya dizi sitesi arasında gidip geliyordum zaten birazda olsa fikirlerim yerine oturmaya başlıyor peki son bişe daha sorucam dizilerde telif yeme olayı varmı ?

fortex78

Üye
24 Mar 2015
250
0
Manisa
Benim film sitem var. Soyle soyliyim zaten footer kismina yazacaksin gerekli olanlari filmler sunucuda barindirilmaz diye iletisim mail adresi eklicen oraya film sahipleri sana mail atarlar filmleri kaldirin diye ozaman kaldirirsin hicbi sikinti olmaz.

Anladım hocam bir kaç sorum daha olucak özel mesajdan veya instagramdan ulaşabilirmisin ? insta-> erenisback

RedMyLife

Üye
25 Eyl 2013
111
0
Bursa
Eğer böyle bir proje gerçekleştirsem söz koycam :D Film veya dizi sitesi arasında gidip geliyordum zaten birazda olsa fikirlerim yerine oturmaya başlıyor peki son bişe daha sorucam dizilerde telif yeme olayı varmı ?
Dizi işi zor hocam tek başına altından kalkamazsın ayrıca o iş biraz yaş artık çoğu dizi internet e özel çıkıyor Netflix gibi firmalar var bu firmalar dünya çapında oldukları için hemen yakalıyorlar

fortex78

Üye
24 Mar 2015
250
0
Manisa
Dostum benim daha önceden film sitem vardı sitende yabancı filmleri yayınlarsan ve altta yazdıklarımı yaparsan tekliften yana hiç bir sıkıntı kalmaz en fazla siten kapatılır onunda haftalik veya günlük yedek alarak yeniden açarsın

1-Sunucunu yurtdışından al
2-Whois bilgilerini kendi adına girme
3-Sitenin footer kısmına paylaşımlar sunucuda barındırılmaktadır sitedeki içerikler kullanıcılar tarafından girilmektedir gibi bir yazı yazıp iletişim için bir e posta adresi yaz tabi bu yazıyı birde İngilizce olarak yaz

Bunun yanında tavsiyem olsun sitenin hiti çabuk artsın istiyorsan sakın bot işine falan girme gerekiyorsa kendine bı sunucuda ayarla filmleri indir kendin editle sonra upload et he birde CEO ayarları iyi olan bı tema al warez kullanma önerim wordpress keremiya v5 dir

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Benim hosting bayiliğim var sunucu bana ait değil başka bir firmadan bayilik aldım. Sunucu Türkiye lokasyonlu eğer sıkıntı çıkarıcaksa hiç bu işe bulaşmayı düşünmüyorum açıkcası dizi vs paylaşımıda yapabilirim

fortex78

Üye
24 Mar 2015
250
0
Manisa
Dizi işi zor hocam tek başına altından kalkamazsın ayrıca o iş biraz yaş artık çoğu dizi internet e özel çıkıyor Netflix gibi firmalar var bu firmalar dünya çapında oldukları için hemen yakalıyorlar

Amacım öyle çok tanınıp yüklü bir miktarda para kazanmak değil. Ama dediğinde haklısın dünyaca ünlü firmalar bu işi yapıyor onlar piyasadayken bizim büyümemiz biraz zorlaşır

Lederheld

Katılımcı Üye
14 Şub 2016
922
4
Türk yapımı filmlerden teliften kacamazsin bu net. Yabancı filmler için de telif yeme olasılığın düşük. Websitene uyar kaldır sistemi ekle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.