Fiziksel Tuşları Unutun Sanal Tuşlara Merhaba Deyin (Root)

AndroRC

Üye
28 Şub 2016
70
0
Akıllı telefonların çoğu modelinde ya fiziksel tuş vardır ya da sanal tuşlar ekranın alt kısmında gömülüdür. Zamanla bu tuşlar herhangi bir nedenle işlevselliğini kaybedebilir.Ama anlatacağım bu işlemle çok basit bir şekilde cihazınıza sanal tuş ekleyebilirsiniz hem de herhangi bir program kullanmadan.

Bu işlem cihazınıza herhangi bir zarar vermez. Ancak cihazınızın rootlu olması gerektiğini belirtelim.

İlk Olarak Bize Aşşağı Resimdeki BuildProp Editor Gerekmektedir
1.gif

kvqPYD.jpg

1.gif

Programı Açtığınızda Sağ Üst Köşede Bulunan Kalem İşaretine Tıkladığınızda Karşınıza Böyle Bir Ekran Çıkıcak
1.gif

go7162.jpg

1.gif

Açılan Ekrandan Aşşağıdaki Kodu Bulmanız Gerekmekte
Kod:
#
# ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
#

Kodu Bulduktan Sonra # İşaretinin Başladığı Yerin Hemen Bir Üst Satırına Şu Kodu Yazın:
Kod:
qemu.hw.mainkeys=0

Yazdıktan Sonra Bu Şekilde Olacak
Kod:
qemu.hw.mainkeys=0
#
# ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
#

Ekran Görüntüsü Olarak Verirsek
1.gif

l1MglB.jpg

1.gif

Anlattıklarımı Sorunsuz Bir Şekikde Yaptıktan Sonra Sağ Yukarda Bulunan Save Butonundan Kaydedip Cihazınızı Yeniden Başlatın.

Build.prop Düzenlemesinde En Ufak Yalnışta Telefon Brick Olabilir Dikkatli Olun

Son düzenleme:

Uninstall59

Katılımcı Üye
20 May 2016
291
0
Türkiye
Eline sağlık dostum. Çoğu insan o tuşlar bozulduğu için telefonu değiştirmek zorunda kalıyor. Faydalı.

xtanblue

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
801
0
NEREYE
kardeş ben sony xperia sp kullanıyorum sanal tuş var fakat yeni telefonlarda sanal tuşlar üçgen kare ve yuvarlakdan oluşuyor bunu nasıl yapabilirim cevaplarsan çok mutlu olurum

ehfx

Yeni üye
16 Tem 2016
10
0
25
kardeş ben sony xperia sp kullanıyorum sanal tuş var fakat yeni telefonlarda sanal tuşlar üçgen kare ve yuvarlakdan oluşuyor bunu nasıl yapabilirim cevaplarsan çok mutlu olurum
Telefonuna Xposed modülünü kur ve Xstana Prime uygulamasının apk'sını indir.(Prime olmayanı google play'de mevcut fakat özellikler kısıtlı).İstediğin gibi değiştirebilirsin.

AndroRC

Üye
28 Şub 2016
70
0
Telefonuna Xposed modülünü kur ve Xstana Prime uygulamasının apk'sını indir.(Prime olmayanı google play'de mevcut fakat özellikler kısıtlı).İstediğin gibi değiştirebilirsin.

Xposed installeri calistirmasi icin dogru xposed installer sürümünü bulması lazım ve framework kurması lazım

aktiftr

Üye
12 Haz 2016
179
0
şöyle diyim elimde romlu telefon var ve böyle sanal tuşlar var anlattığın şeyin tersini yapıp silsem sanal tuşlar gidermi acaba

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.