Flash tool İle Rom Atma //Osmnakn6

osmnakn6

Yeni üye
15 Tem 2015
40
0
Los Angeles
Merhaba arkadaşlar şimdi size Flash Tool İle mtk Cihazlara Rom-Recovery Yüklemeyi Anlatıcam
Öncelikle VT: https://www.virustotal.com/tr/file/...08373ac51ce0bfa2c20ae9cf1a70ca05ab9/analysis/
Flash Tool:
Buraya Tıkla!
İndirdiğimiz rar dosyalarını masaüstünde birer klasöre çıkaralım daha sonra sp flash tool klasörünün içindeki flashtool.exe yi çalıştıralım.
ZdVRjV.jpg

Sonra uygulamanın içinde bulunan scatter loading seçeneğini seçelim
mLzZp8.jpg

Çıkan ekranda masaüstünde bulunan Cihazınıza Ait ROM klasörünü bulup açalım içerisinden MT65XX_Android_scatter_emmc isimli dosyayı seçelim
v4L774.jpg

Ekrandaki tüm dosyaların başında tik işaretli olacaktır kontrol edin
ZdVRa3.jpg

Sonra üst kısımda bulunan firmware>upgrade veya istersenizde download seçeneğine tıklıyoruz ben her zaman download seçeneğini seçiyorum
7vbZLL.jpg

Son olarak telefonumuzun bataryasını çıkarıyoruz ses açma tuşuna basılı tutarak ve pc ye usb kablo ile bağlıyoruz program telefonu bulduğu zaman işlem başlıyor.
NOT:Bazı cihazlarda Flashtool un cihazı tanıması için ses açma ve power açma kapama tuşuna aynı anda basmak gerekebiliyor bazı cihazlarda ses kısma tuşuna basmak gerekiyor onu tek tek denersiniz bazı cihazlarda cihazı tanıdıktan sonra Flashtool da Kırmızı çizgi çıkıyor o esnada bataryayı takarsanız yeni romunuz yüklenmeye başlayacaktır
İşte bu kadar arkadaşlar.Yükleme Biraz Uzun sürebilir.Bittiğinde Yeni Rom-Recovey'niz Hayırlı Olsun.​

cihatc

Yeni üye
26 Tem 2007
8
0
Arkadaşlar rom yüklerken ses kısma tuşuna basıp daha sonra usb kablosunu takın ekranı geldiğinde rom yüklemeye başlamadıysa sorunu çözüme kavuşturmak kolay. Bu çözüm bana aittir internette çözümü 5 gün aradım bulamadım
Bunu bataryaya erişimi engelleyerek sorunu girderdim.
Videoda ayrıntılı anlatılmıştır : [ame]https://www.youtube.com/watch?v=Hfh9sYCsxgI[/ame]

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.