Forma süre ekleme

Jimmyk

Üye
15 Eyl 2012
104
0
Merhaba , geçen süre diye konu açmıştım arkadaşım sağolsun cevabı yazdı ama o yazmadan önce bir çözüm bulmuştum başka siteden şimdi o çözümü size göstermek istiyorum :)

Bir tane Timer bir tane de Label ekleyin formunuza .

Kod:
Private Sub Form_Load() 
Timer1.Enabled = True 'Timer 1 çalışacak 
Timer1.Interval = 1000 'her 1 SN de 
Label1.Caption = "60" 'hangi sayıdan geri sayacaksak o rakamı yazıyoruz 
End Sub 

Private Sub Timer1_Timer() 
Label1.Caption = Val(Label1.Caption) - 1'timer her SN çalıştığı için label 1 de yazarn RAKAM dan 1 çıkaracak güzel mantık 
If Label1.Caption = "0" Then 'label1 0 olduğunda msgbox ile bizi uyaracak 
MsgBox "Süre Doldu" 
Timer1.Enabled = False 
End If 
End Sub

Yazdığınız sayıdan saniyede 1 sayı çıkararak azalıcak :)

ALINTIDIR

Ama yineden bulmak için uğraştım bir teşekkürü hakkederiz belki :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.