format sonrası masaüstünde değişiklikler yaşandı?

25 Mar 2018
231
1
Ötüken
Bilgisayarıma Format Attım.

Masaüstünü Düzenledim.

BFdVpZ.png

Böyle Yaptım.Sonra Bilgisayarı Yeniden Başlattım,Ve Böyle Oldu.

pIUI1h.png

Yaptığım Hiç Birşey Kayıt Olmuyor:kızgın Bunu Nasıl Çözebilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'TÜRKÇÜ

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,059
2
Merhabalar, aşşagıdaki nedenler olabilir;

- Bilgisayarınızda misafir olarak oturum açmış olabilirsiniz. Düzeltmek için yönetici hesabına giriş yapmalısınız. Misafir olarak oturum açtığınızı anlamak için denetim masasından hesaplar yerinden kontrol edebilirsiniz.

- Bilgisayarınızda deep freze yüklenmiş olabilir. Deep freze nedir ?
DeepFreeze HyperTechnologies tarafından geliştirilmiş, bilgisayarınızın her açılmasında kurulduğu andan itibaren geçerli olan Ayarlarla çalışmasını sağlayan bir programdır. Daha çok internet cafe tarzı yerlerde müşterilerin bilgisayarlara yazılımsal olarak zarar verilmesini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Deepfreeze kurulu bir makinede yaptığınız tüm değişiklerin (program kurma, belge kaydetme, dosya silme, duvar kağıdını değiİtirme.. vs.) yaşam süresi sadece bilgisayarınızı kapatıp açma süresi kadar olacaktır. Bilgisayarınız her açıldığında deepfreeze'i kurduğunuz günkü gibi olacaktır. Yani bir önceki kullanımda kurduğunuz tüm programlar silinmiş, üzerine ekleme yapıp kaydettiğiniz belge eklemelerden arındırılmış, sildiğiniz dosyalar hatta format attığınız sürücünüzün içeriği geri gelmiş, beğenerek seçtiğiniz duvar kağıdınız değişmiş olacak.

Deep freze gibi görünüyor ama siz bir format atın tekrardan. Yönetici izinide verilmiyor olabilir.

25 Mar 2018
231
1
Ötüken
Merhabalar, aşşagıdaki nedenler olabilir;

- Bilgisayarınızda misafir olarak oturum açmış olabilirsiniz. Düzeltmek için yönetici hesabına giriş yapmalısınız. Misafir olarak oturum açtığınızı anlamak için denetim masasından hesaplar yerinden kontrol edebilirsiniz.

- Bilgisayarınızda deep freze yüklenmiş olabilir. Deep freze nedir ?
DeepFreeze HyperTechnologies tarafından geliştirilmiş, bilgisayarınızın her açılmasında kurulduğu andan itibaren geçerli olan Ayarlarla çalışmasını sağlayan bir programdır. Daha çok internet cafe tarzı yerlerde müşterilerin bilgisayarlara yazılımsal olarak zarar verilmesini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Deepfreeze kurulu bir makinede yaptığınız tüm değişiklerin (program kurma, belge kaydetme, dosya silme, duvar kağıdını değiİtirme.. vs.) yaşam süresi sadece bilgisayarınızı kapatıp açma süresi kadar olacaktır. Bilgisayarınız her açıldığında deepfreeze'i kurduğunuz günkü gibi olacaktır. Yani bir önceki kullanımda kurduğunuz tüm programlar silinmiş, üzerine ekleme yapıp kaydettiğiniz belge eklemelerden arındırılmış, sildiğiniz dosyalar hatta format attığınız sürücünüzün içeriği geri gelmiş, beğenerek seçtiğiniz duvar kağıdınız değişmiş olacak.

Deep freze gibi görünüyor ama siz bir format atın tekrardan. Yönetici izinide verilmiyor olabilir.

Evet Deep Freeze Yüklüydü.Bende Deep Freezeden Kurtulmak İçin Attım Formatı.

Misafirden Oturum Açmadım,Adminden Açtım.

Başka Sebepleri Olabilirmi?

+ Daha Etkinleştirmedim.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.