Forumda HiçBirşey Bulamıyorum Ufak Tefek Bulduklarımıda Anlamıyorum.

cagataymka

Yeni üye
27 Mar 2016
44
0
SelamınAleyküm öncelikle forumda düzgünce aradığım şeyleri bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bulmak İstediklerim:
Skype Üzerinden IP Bulma(Skype Adını Siteye Yazıp Bulmak Değil Konuştuğumuz Bi Kişinin IP Sini Bulmak)
Yabancı Sitelerin Admin Login Panelini Kırmak İstiyorum Ama Beceremiyorum Daha Net Bi Konu Varsa Sevinirim.

Herhangibir THT Yemini Varsa Atabilen Atarsa Güzel Olur.

€r@y

Kıdemli Üye
20 Nis 2015
3,942
0
Hedef sitenin login şifresi kırma diye birşey yok. Web Uygulama Güvenliği açıkları ile, sonuca gidersin.
Misal sql injection açıkları ile hedef sitenin admin bilgileri ile login olabilirsin siteye. Rfi açığı ile zararlı kod enjekte ederek, sunucuyu ele geçirebilirsin. XSS, CSRF açıkları vs gibi çok geniş bir alandır.
Web Güvenlik açıklarını, web server güvenliği kategorisinden incele.
SQL İnjeciton
Blind İnjection
Cross Site Scripting ( XSS Açığı )
Remote File İnclude ( RFI Açığı)
Local File İnclude ( LFİ )
Html İnjection zaten XSS olduğu yerde muhtemel.
Hepsi ve daha fazlasını, Owasp, dvwa, bwapp gibi test scriptlerinden öğrenebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.