Forumda Ticaret Neden Yasak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
Hack platformuyuz sonuçta,herkes alinin velinin olduğu gibi değil.Dolandırıcılık olaylarının önünü alamaz kimse.Yarın öbür gün tutar biri karakolda forum hakkında suç duyurusunda bulunur "dolandırıcılığa ortam hazırladığı" için.Sonra al başına belayı..
Zor iş,burada yürümez..

siberdrone15

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
4,446
3
Burası hack forumu kardeşim kişisel işleri geliştirme forumu mu ?

Hack forumuysa.
Grafik tim,sosyal medya timi,CS timi vs neden var tanıtımdan kastım en azından imzamızda sitemizi koyabilsek hitlerde artış olur.

Ayrıca ticaret kısmında yeni kurulmuş ayakta durmakta zorlanan bir çok internet hizmetleri sitesi var bu şahıslar adlarını marka yapabilirdi.
Kendi Vatandaşına gidecek para çöpe atmıcaz ya?

Sprachlos

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,829
9
/etc/shadow
Hack forumuysa.
Grafik tim,sosyal medya timi,CS timi vs neden var tanıtımdan kastım en azından imzamızda sitemizi koyabilsek hitlerde artış olur.

Ayrıca ticaret kısmında yeni kurulmuş ayakta durmakta zorlanan bir çok internet hizmetleri sitesi var bu şahıslar adlarını marka yapabilirdi.

Grafik tim ne yapıyor ? gidip kız resimleri falan çizmiyor değil mi ?
Adamlar TurkHackTeam'e, kişilere özel grafikler yapıyor.Bu normal bir şey.

Sosyal Medya timi yaptığımız operasyonları kim duyuracak sosyal medyaya ? Yönetim neden var o zaman değil mi ?

CS Timi ne ? Oyunlar da bu forumu temsil etmek kötü bir şey mi ?

Olmayacak bir şey istiyorsunuz.

|Ksenon

Katılımcı Üye
7 Ağu 2015
322
0
Hack forumuysa.

Sana şöyle bir şey söyleyeyim imzama bir link koyarım linke tıkladığın anda bana meterpreter oturumu düşer ve bence bu dediğimi illaki yapan olucak

siberdrone15

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
4,446
3
Grafik tim ne yapıyor ? gidip kız resimleri falan çizmiyor değil mi ?
Adamlar TurkHackTeam'e, kişilere özel grafikler yapıyor.Bu normal bir şey.

Sosyal Medya timi yaptığımız operasyonları kim duyuracak sosyal medyaya ? Yönetim neden var o zaman değil mi ?

CS Timi ne ? Oyunlar da bu forumu temsil etmek kötü bir şey mi ?

Olmayacak bir şey istiyorsunuz.
Eee tamam forum için çalışıyorlar ona söz yok iyi çalışıyorlar haksızlık etmeyelim.

İsteğim sadece su;
İmzama sitemin linkini koymak.Örneğin

sitem.com

Altına da site hakkında 2cümle tanıtım yapsak hattı sayılır derecede hit kazanılabilir.İnternet firmaları için de satış artabilir öyle değil mi?

İmzamdaki linkin kimseyi rahatsız etceğini düşünmüyorum

Sprachlos

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,829
9
/etc/shadow
Eee tamam forum için çalışıyorlar ona söz yok iyi çalışıyorlar haksızlık etmeyelim.

İsteğim sadece su;
İmzama sitemin linkini koymak.Örneğin

sitem.com

Altına da site hakkında 2cümle tanıtım yapsak hattı sayılır derecede hit kazanılabilir.İnternet firmaları için de satış artabilir öyle değil mi?

İmzamdaki linkin kimseyi rahatsız etceğini düşünmüyorum

Reklama giriyor o ticarete değil reklam da yasak ?
Şimdi bana gelip reklam neden yasak deme.
Forumun ne forumu olduğu belli.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Özel bir alana, sadece onaylanan kişilerin ticaret yapabileceği şekilde bir sistem getirilebilir. Hiçbir yan etkisi de olmaz. Aksine yapılan ticaretlerden tht ye komisyon verilir ve herkes karlı çıkar.

Fakat buna tht hazır değil.. Uzun bir süre de olamaz. Değiştirilmesi gereken çok kafa/düşünce yapısı var.

Mesela yazılımla gerçekten ilgilenenler ve gerçekten x projesini yaptırmak isteyen insanlar için aşırı faydalı bir durum olurdu bu.

Tht ye getirileri : hit, daha fazla kaliteli aktif üye (kaliteli iş yapılacağı için belirli bir kültürün üzerine çıkılır), komisyon ile elde edilen gelir, yeni kaliteli insanların foruma kazandırılması, üyeler arası ticaret ahlakı edinimi vs vs..

siberdrone15

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
4,446
3
Reklama giriyor o ticarete değil reklam da yasak ?
Şimdi bana gelip reklam neden yasak deme.
Forumun ne forumu olduğu belli.

İmzadaki linkin neden yasak olduğunu açıklar misin?
Sitemi tanıtıcam yahu! İmzalar daki saçma sapan ergen sözlerindense sitemizi koyup fayda sağlamanın nesi kötü?

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
İmzadaki linkin neden yasak olduğunu açıklar misin?
Sitemi tanıtıcam yahu! İmzalar daki saçma sapan ergen sözlerindense sitemizi koyup fayda sağlamanın nesi kötü?

Ben açıklayayım,iletişim adresi vermek/site reklamı yapmak tamamen yasak zaten sadece imza için geçerli bir şey değil bu, siz ziyaretçi mesajınızdan da paylaşamazsınız linkinizi.
Burada bulunan üyelerin çoğu hack konusunda az da olsa bilgili,bazı "kötü niyetli" hackerlarımız websitelerine virüs vb yerleştirebilirler.
Buna karşı alınmış bir tedbirdir.Ha sitenizin reklamını yapmak istiyorsanız ücreti karşılığı üdy onayı ile yaptırabilirsiniz.

siberdrone15

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
4,446
3
Güzel kardeşim benim reklama giriyor reklam anlıyor musun ?
Gelip herkes reklam yapsın o zaman mantıklı mı bu ?

Dostum Konu açıp sayfalarca reklam yapmıcam herhalde imzamda 1link 2 satır da tanıtım yazısı olur forumda reklam yasak çünkü millet foruma konu açıyor. İmzadaki yazı ne derece reklam olabilir neresi forumu zarara sokar kesin bir açıklama sizden de yok.
Ticaret konusuna da gelirsek dolandırıcı diyorsunuz da benim firmam varsa neden güvenmiceksin?

Alet,edevat,kıyafet satılmaz elbet host,domain sunan kaliteli firmalar gelir bir konu açar forum için belki kampanya tarzı seçenekler sunulur kârlı iş olur forumun yaş kitlesinden tutun ahlak seviyesi de artar.

AVC1

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
531
0
bence yasak olsun yani hem dolandırılırız hemde kötü kullanırlar bu işi . :D mesela bana hesap çal sana steam hesabımı verıyım . ;) :)

siberdrone15

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
4,446
3
Ben açıklayayım,iletişim adresi vermek/site reklamı yapmak tamamen yasak zaten sadece imza için geçerli bir şey değil bu, siz ziyaretçi mesajınızdan da paylaşamazsınız linkinizi.
Burada bulunan üyelerin çoğu hack konusunda az da olsa bilgili,bazı "kötü niyetli" hackerlarımız websitelerine virüs vb yerleştirebilirler.
Buna karşı alınmış bir tedbirdir.Ha sitenizin reklamını yapmak istiyorsanız ücreti karşılığı üdy onayı ile yaptırabilirsiniz.

Profilinde dikkat ettiysen web sitem bölümü de var oraya yazan kişiler de var (çok gözükmese dikkat çekmese de )kötü niyetli insan zaten o kişileri de bulur

Sprachlos

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,829
9
/etc/shadow
Dostum Konu açıp sayfalarca reklam yapmıcam herhalde imzamda 1link 2 satır da tanıtım yazısı olur forumda reklam yasak çünkü millet foruma konu açıyor. İmzadaki yazı ne derece reklam olabilir neresi forumu zarara sokar kesin bir açıklama sizden de yok.
Ticaret konusuna da gelirsek dolandırıcı diyorsunuz da benim firmam varsa neden güvenmiceksin?

Alet,edevat,kıyafet satılmaz elbet host,domain sunan kaliteli firmalar gelir bir konu açar forum için belki kampanya tarzı seçenekler sunulur kârlı iş olur forumun yaş kitlesinden tutun ahlak seviyesi de artar.

Tamam güzel kardeşim olmayacak bir şey zaten anlatmaya çalıştım ben işte.
İyi forumlar.

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
Moderatörler aşırı yoğun çalışıyor zaten gruplar halinde herkesin uğraştığı kısımlar var + olarak ticaret kısmını takip edemez çünkü ticaret olayı cidden zor, adam son hamlesine kadar güvenilir gidip son anda dolandırır sonra üyeler gelip Admine vs söver, hakaret eder forum ticaret yapıyor diye siber alanla ilgilenen kurumlara bildirir, forumun yayın hayatını mahveder ama illa benim domain hizmetim va her hangi bir hizmetim sağlam diyen olursa gelir ÜDY den birine mesaj atar, ÜDY detaylıca bir kontrol eder para karşılığı forumda reklam yaptırır

siberdrone15

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
4,446
3
Moderatörler aşırı yoğun çalışıyor zaten gruplar halinde herkesin uğraştığı kısımlar var + olarak ticaret kısmını takip edemez çünkü ticaret olayı cidden zor, adam son hamlesine kadar güvenilir gidip son anda dolandırır sonra üyeler gelip Admine vs söver, hakaret eder forum ticaret yapıyor diye siber alanla ilgilenen kurumlara bildirir, forumun yayın hayatını mahveder ama illa benim domain hizmetim va her hangi bir hizmetim sağlam diyen olursa gelir ÜDY den birine mesaj atar, ÜDY detaylıca bir kontrol eder para karşılığı forumda reklam yaptırır

Ticaret konusu ve kategorisi olmaz diyorsun tamam öyle olsun açılmaz zaten biliyoruz.

Ama imza konusunda ısrarlıyım hocam imzama tıklamak da zorunda değil kimse

www.siberdrone.com diye bir sitemi yazdım örneğin

Altına da iki satır;
"Teknoloji Ve Siber Güvenlik Blogumu Takip Etmek İçin Ziyaret Et"

Tarzı bı tanıtımın foruma zararı olmayacak ama bana çok katkısı olur veya hitlerimde artış olur. Bu açıdan bak.
Dayanışma içinde olup küçük çaplı bloggerlar da kazanabilir değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.