Forumumuzun Hackerlarındaki Büyük Eksiklik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Protokoly

Uzman üye
28 Tem 2013
1,214
0
İstanbul
Bu Kesinlikle Eksik
Bruteforce ile aratıp açık olan sitelere giriyorlar.Tabi hepsi değil profesyoneller de var.Neyse.Bu oldukça basit.
Fakat sizce de önemli olan hedef siteyi hacklemek değil midir ?
Mesela ispanya bankasının veritabanını silmek.Bunu hedef belirleyip hacklemeliler.Brute force ile açığı olan otel sitelerini,evlilik sitelerini,oyun sitelerini değil bence.Sizce ?

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Kesinlikle.
Ve birde sadece web hack'i yapınca hacker olduğunu sananlarda var.
Fakat daha port açmayı bilmiyor, acıyorum :(. ^^.

Protokoly

Uzman üye
28 Tem 2013
1,214
0
İstanbul
Kesinlikle.
Ve birde sadece web hack'i yapınca hacker olduğunu sananlarda var.
Fakat daha port açmayı bilmiyor, acıyorum :(. ^^.

Anka timi mesela.Gerçekten çok bilgililer ama bilgilerini kullanmadıklarını düşünüyorum.Ermenistan Devlet Sitesini Hedef Alıp Hackleseler,Bankasını hedef alıp hackleseler çok daha faydalı olur.Brute force ile sql açığı olan siteleri değil.

Deu

Katılımcı Üye
8 Ocak 2016
285
1
Merhaba,size katılmıyorum ki nedeni ise apaçık bir şekilde ortadır.Bu yapılandırmanın bir vizyonu var ve bununla beraber Skorsky'ın yaptığı en son vurgunuda araştırmanızı öneririm.Brute force da komik bir iliştirme olmuş.Bütün timlerin bir amaç ve istek doğrultusunda çalıştığını görüyoruz ve bunların hepsi kendi olanaklarıyla kimseden emir ve yardım almayan bir topluluk tht.

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Anka timi mesela.Gerçekten çok bilgililer ama bilgilerini kullanmadıklarını düşünüyorum.Ermenistan Devlet Sitesini Hedef Alıp Hackleseler,Bankasını hedef alıp hackleseler çok daha faydalı olur.Brute force ile sql açığı olan siteleri değil.

Evet, geçenlerde birisine soruyorum ben hacker'ım diyor.
Bak konularıma bir sürü site hackledim diyor.
Dedim bilgisayarları hackleyebiliyor musun?
O da o iş site hacklemekten daha kolay dedi, 3 gün güldüm..

Protokoly

Uzman üye
28 Tem 2013
1,214
0
İstanbul
Merhaba,size katılmıyorum ki nedeni ise apaçık bir şekilde ortadır.Bu yapılandırmanın bir vizyonu var ve bununla beraber Skorsky'ın yaptığı en son vurgunuda araştırmanızı öneririm.Brute force da komik bir iliştirme olmuş.Bütün timlerin bir amaç ve istek doğrultusunda çalıştığını görüyoruz ve bunların hepsi kendi olanaklarıyla kimseden emir ve yardım almayan bir topluluk tht.

Dostum yanlış anlaşılmışım galiba.Ben diyorum ki sadece brute force ile taratıp index atıyorlar.Md5 le gelen şifreyi çözüp indexi koyuyorlar sonra tak ben hackerim.Böyle olmamalı.Belirli yerler hacklenmeli.Dediğim gibi zor yada kolay farketmez.Belirli bir site hacklenmeli.brute forceden çıkan siteler değil.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü

Ah be güzel kardeşim Anka timi hepsini yaptı zaten. Ermenistan operasyonumuzdan haberdar misin? Gelmiş geçmiş en büyük saldırıydı.Tüm dünya basını konuştu BBC den tut da New York Times ına kadar hepsi... Alman Sol Partisi, Alman Meclisinde hakkımızda soru önergesi verdi, yayınlattı. Artarsa üç ülkeye yapılan saldırılar konuşuldu. Biraz araştırın sonra bu tip bir yazı yazın.

Ha diğer konuda, evet bu konuda söylenen bir eksiktir. Ancak insanlar bunu öğrenmek için uğraşıyor, bizler de öğretmek için. Şu sıra zaten timler çoğunlukla hedef site çalışıyor.

Protokoly

Uzman üye
28 Tem 2013
1,214
0
İstanbul
Ah be güzel kardeşim Anka timi hepsini yaptı zaten. Ermenistan operasyonumuzdan haberdar misin? Gelmiş geçmiş en büyük saldırıydı.Tüm dünya basını konuştu BBC den tut da New York Times ına kadar hepsi... Alman Sol Partisi, Alman Meclisinde hakkımızda soru önergesi verdi, yayınlattı. Artarsa üç ülkeye yapılan saldırılar konuşuldu. Biraz araştırın sonra bu tip bir yazı yazın.

Ha diğer konuda, evet bu konuda söylenen bir eksiktir. Ancak insanlar bunu öğrenmek için uğraşıyor, bizler de öğretmek için. Şu sıra zaten timler çoğunlukla hedef site çalışıyor.

Hocam yanlış anlaşılmasın.Ben bunları biliyorum zaten.Ona bir lafım yok.Anka tim dışındakilerden bahsediyorum.Ayrıca arada bir anka tim üyeleri de bunu yapıyor.

Deu

Katılımcı Üye
8 Ocak 2016
285
1
Dostum yanlış anlaşılmışım galiba.Ben diyorum ki sadece brute force ile taratıp index atıyorlar.Md5 le gelen şifreyi çözüp indexi koyuyorlar sonra tak ben hackerim.Böyle olmamalı.Belirli yerler hacklenmeli.Dediğim gibi zor yada kolay farketmez.Belirli bir site hacklenmeli.brute forceden çıkan siteler değil.

heh belki evet,çunku uzun zamandir govde de hedef olarak buyuk seyler goremedim

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Hocam yanlış anlaşılmasın.Ben bunları biliyorum zaten.Ona bir lafım yok.Anka tim dışındakilerden bahsediyorum.Ayrıca arada bir anka tim üyeleri de bunu yapıyor.

E bırakın arada bir yapsınlar :) Hedef site hackliyorum diye diğeri katiyen yasak değil ki. Ama öncelik hedef site. Operasyonlarda hem site sayısı çok olsun diye uğraşıyoruz hem hedef site hackliyoruz hem de botnet saldırısı kullanıyoruz. Üç aşama ile bitiyor genelde. E site sayısını arttırmak için de ekip yapıyor bunu gayet doğal. Ama bununla bırakmıyor ki.

Protokoly

Uzman üye
28 Tem 2013
1,214
0
İstanbul
E bırakın arada bir yapsınlar :) Hedef site hackliyorum diye diğeri katiyen yasak değil ki. Ama öncelik hedef site. Operasyonlarda hem site sayısı çok olsun diye uğraşıyoruz hem hedef site hackliyoruz hem de botnet saldırısı kullanıyoruz. Üç aşama ile bitiyor genelde. E site sayısını arttırmak için de ekip yapıyor bunu gayet doğal. Ama bununla bırakmıyor ki.

Ya yapacak da benim kastım anka tim değil.Diğerleri.Herkes forumdaki brute force konularını okuyup bir iki site düşürüyor.İndex basıyor ve hackerim diye geziniyor.Ben burada bir nevi diğer hackerların ve anka tim,turan timdeki profesyonel hackerların hakkını da savunuyorum.

TC635mm

Kıdemli Üye
24 Ocak 2016
2,619
1
Üstadım beni yanlış anlamayın böyle bir konu açtıysanız eğer eleştirilerede açık biri ve anlayışla karşılayacak biri olduğunuzu düşünerek yazıyorum.
Mağdem bu yönde bir düşünce içerisinde idiniz neden faydalı konular acmadınız mesala hedef site hack taktikleri örnek olarak.
Lakin sizin konularınıza bakdığımızda yok efendim kızlardan numara alma taktikleri yada sürekli yardım edin konuları görülüyor ağırlık olarak yardım edinler ön planda
Yanlış anlamayın ama bu eleştiriyi yapacak son kişi olabilirsiniz.
Saygılarımla...

-Akıncı-

Uzman üye
13 Nis 2013
1,847
12
Antalya
Haklısın Bazı Üyeler Yanlış Yönlendiriliyor Direk Bruteden Başla Deniyor Tamam doğru olabilir brute kullanın arkadaşlar ama kendinizi hack alanında geliştirmek istiyorsanız farklı konulara bakın binlerce açık çeşiti var ayrıca pentest,expolit,bug gibi,domain hack,RFI,CSFR varda var sayamam şuanlık.Son olarak bir tavsiyem daha olucak lütfen hack öğrenirken azimli olun ayrıca php,pyhton gibi dilleri bilmeniz sizin yararınıza olucaktır.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Ya yapacak da benim kastım anka tim değil.Diğerleri.Herkes forumdaki brute force konularını okuyup bir iki site düşürüyor.İndex basıyor ve hackerim diye geziniyor.Ben burada bir nevi diğer hackerların ve anka tim,turan timdeki profesyonel hackerların hakkını da savunuyorum.

Anladım.Bak bir hikaye anlatayım sana.

11-12 yaşında tanıştım TürkHackTeam ile. O zamanki heyecanı sen düşün. Sonra ilk bilgisayarı çökerttiğimde bat kodları ile bir havalar, ayakların yerden kesilmesi falan... İlk facebook hacklediğimde FBI ajanı gibi havalardan zaten artık dünya benim... İndeximi bir sitede görmek paha biçilemezdi.

Şimdi mi? Çok ileri düzey de değilim fakat artık o havaya girmiyorum. Haftaya 18ime giriyorum. Doğum günümde tanıştım bu forumla. Bir sene daha bitiyor yani. Elbette her zaman heyecan oluyor fakat bu heyecanım bilgiye yönelik artık. Bir site veya bilgisayara girince havalara uçmuyorum. Ben hackerim diye etrafta gezmiyorum. Hacker diyene saçmalama diyorum.

Şimdi eee ne yapalım yani diyeceksin. Demem o ki bu insanlar öğrenecek. Zamanla öğrenecek. Biraz izin verin onlara. Yavaş yavaş öğrensinler. Heyecanını yaşasınlar. Ne var yani iki site ile hackerim demişse? E desin. Hevesi kırılmasın insanların.

Hepiniz için diyorum bunu arkadaşlar. Zırt pırt böyle konular açmanıza gerek yok. Herkes temelde bu yoldan bir geçiyor...

Son düzenleme:

zHypnogaja

Uzman üye
24 Eki 2015
1,220
0
Sadece Brute Force ile hack yapan kişiler zaten bu sebeble tim üyesi değiller.Tüm forumun deli gibi hedef site hackleyip banka sistemlerine sızmasını elektrik kesmesini filan bekleyemezsin.Hackerım diye gezinenlerede itimat etmeyin.
Hedef site türü değilde daha çok hedef ülke olarak baz alınır operasyonlarda.Ayrıca Brute Force programınıda bu kadar küçümsemeyin hedefiniz yüksek sayılar ise tek şans brute force veya exploit olur.
Ayrıca Brute Force konusunda bilgiyseniz kolayca devlet kurumlarını hackleyebilirsiniz.

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Anladım.Bak bir hikaye anlatayım sana.

11-12 yaşında tanıştım TürkHackTeam ile. O zamanki heyecanı sen düşün. Sonra ilk bilgisayarı çökerttiğimde bat kodları ile bir havalar, ayakların yerden kesilmesi falan... İlk facebook hacklediğimde FBI ajanı gibi havalardan zaten artık dünya benim... İndeximi bir sitede görmek paha biçilemezdi.

Şimdi mi? Çok ileri düzey de değilim fakat artık o havaya girmiyorum. Haftaya 18ime giriyorum. Doğum günümde tanıştım bu forumla. Bir sene daha bitiyor yani. Elbette her zaman heyecan oluyor fakat bu heyecanım bilgiye yönelik artık. Bir site veya bilgisayara girince havalara uçmuyorum. Ben hackerim diye etrafta gezmiyorum. Hacker diyene saçmalama diyorum.

Şimdi eee ne yapalım yani diyeceksin. Demem o ki bu insanlar öğrenecek. Zamanla öğrenecek. Biraz izin verin onlara. Yavaş yavaş öğrensinler. Heyecanını yaşasınlar. Ne var yani iki site ile hackerim demişse? E desin. Hevesi kırılmasın insanların.

Hepiniz için diyorum bunu arkadaşlar. Zırt pırt böyle konular açmanıza gerek yok. Herkes temelde bu yoldan bir geçiyor...
Burada amacım heveslerini veya hayallerini kırmak değil, sadece kendisini bilmesi.Yani bence adam havalara uçabilir ama kendsini bilmesi gerekir, 1-2 site hackleyince "ben heçkırım" dememesi gerekir.

Reuters

Özel Üye
7 Tem 2013
7,261
4
Reu Island
Hack zevk icin degil belirli kurallar sartlar altinda yapiliyor, hack'i zevk olarak dusunenlerde algilayanlarda var herneyse gelelim konumuza bizlere verilen operasyon hedefleri var ki sizlerde bilirsiniz saldirilara katilmissinizdir hedef #iran diyelim. Iran .ir domaine sahip iran'a destek cikan siteler iranla ilgili tum kotu siteler o ulkeyi destekleyen siteler hackleniyor ha hacklenmeyen sitelerde var sen a acigini biliyorsun x kisisi b acigini biliyor herkes esit olamaz ki anka tim uyelerinin gerek baska timde dahil herkesin farkli bir hack tarzi var sen bildiklerinle hacklersin ben bildiklerimle senin veya x kisisinin bildiklerini bilmeyebilirim bu gayet normal birsey bazen goruyorum arada ve cidden bu isi bilmeseydik bu rutbeyi almazdik eksik olabilir olmayabilir normal birsey bu .

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Burada amacım heveslerini veya hayallerini kırmak değil, sadece kendisini bilmesi.Yani bence adam havalara uçabilir ama kendsini bilmesi gerekir, 1-2 site hackleyince "ben heçkırım" dememesi gerekir.

Anlıyorum ben. Sinir bozucu bir hal alıyor muhtemelen. Fakat takılmayın zaten o kişi zamanla bulur yolunu. Yani bunun bir çözümü yok.

Eee ne demiş Cem Yılmaz? Eğitim şart... :D Öğrendikçe oturacak bazı şeyler.

Konuyu kilitleyeceğim bu arada konuşma sonunda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.