Freelance iş tecrübesi edinmek istiyorum ama özgüvenim pek yok

14 Mar 2017
158
0
Arkadaşlar iş tecrübesi edinmek istiyorum freelance denemek istiyorum ama kendimi tam olarak yeterli göremiyorum bir yer bulursam işi beceremeyeceğimi düşünüyorum freelance iş tecrübesi olanlar anlatabilir mi sizin başınızdan neler geçti eğer projede başarısız olursanız veya geç teslim edilirse ne oluyor ? Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

G0dShoT

Yeni üye
21 May 2019
21
0
Arkadaşlar iş tecrübesi edinmek istiyorum freelance denemek istiyorum ama kendimi tam olarak yeterli göremiyorum bir yer bulursam işi beceremeyeceğimi düşünüyorum freelance iş tecrübesi olanlar anlatabilir mi sizin başınızdan neler geçti eğer projede başarısız olursanız veya geç teslim edilirse ne oluyor ? Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Proje teslim tarihini 1 gün toleranslı olacak şekilde uzatın mesela normalde 5 günde bitecek projeyi eğer tarihi siz veriyorsanız 6 gün diyin ki aksilik olursa arada kalmayın ayrıca utanılacak sıkınılacak bir durum yok eğer siz alanında uzman (veya orta) bir insansanız rahat rahat yaparsınız eğer bilgi eksikliğiniz varsa hiç bulaşmayın hem alana hem satana yazık olur
karşı tarafa sen eksik veya yanlış bir proje gönderirsen kişi seni yemiyor :) eğer karşıdaki mühim bir şahsiyetse zaten sana gelmez daha büyük daha profosyonel firmalara başvururdu bu yüzden en fazla 2-3 kelime geveler sonra tekrar bekler :) yada ödediyse parasını geri alır başka bir free lancera yönelir

Son düzenleme:
14 Mar 2017
158
0
Proje teslim tarihini 1 gün toleranslı olacak şekilde uzatın mesela normalde 5 günde bitecek projeyi eğer tarihi siz veriyorsanız 6 gün diyin ki aksilik olursa arada kalmayın ayrıca utanılacak sıkınılacak bir durum yok eğer siz alanında uzman (veya orta) bir insansanız rahat rahat yaparsınız eğer bilgi eksikliğiniz varsa hiç bulaşmayın hem alana hem satana yazık olur
karşı tarafa sen eksik veya yanlış bir proje gönderirsen kişi seni yemiyor :) eğer karşıdaki mühim bir şahsiyetse zaten sana gelmez daha büyük daha profosyonel firmalara başvururdu bu yüzden en fazla 2-3 kelime geveler sonra tekrar bekler :) yada ödediyse parasını geri alır başka bir free lancera yönelir

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim yeni yeni kendi projelerimi yapmaya başladım ama bir hedef bir zorunluluk olmayınca disiplinsiz bir şekilde oluyor gerçek potansiyelimi ortaya koyamadığı mı düşünüyorum belki üzerimde bir sorumluluk olursa işe daha ciddi bakarım diye düşündüm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.