Genç yaşta birşeyler üretip satmak

CruzeBlade

Yeni üye
11 Ağu 2015
16
0
Öncelikle Selamun Aleykum bir sorum olacaktı sizlere.Ben ... üniversitede bilgisayar proğramcılığı okuyorum temel düzey olarak c# görüyoruz ben ileriye yönelik kendimi javaya yöneltmek istiyorum o alanda uzmanlaşmak sorum şu genç yaşta java ile birşeyler tasarlayıp küçük veya büyük bir proje yapıp bunu satabilme imkanım var mıdır?Ve javaya fazla bi aşinalığım yok (c#'da öyle) java hakkında deneyimli dostlarımın beni bilgilendirmesini istiyorum amacım okurken ve büyürken birşeyler üretip satıp para kazanmak ileride mezun olduktan sonra özel sektöre girmeyi düşünüyorum.Şimdiden teşekkürler vereceginiz cevaplar içinde.

raziju

Üye
30 Haz 2018
57
0
şirket olman lazım fatura kesebilmen için yani senden alım yaparlar ama vergiden düşebilmeleri için fatura da isteyecekler.

jose41

Katılımcı Üye
17 Ağu 2015
348
0
27
anonim olarak piyasaya çalışarak güzel kazanç elde edebilirsin çoğu tanıdıgım kişi bu yöntemi uyguluyor şirket kurucan falan filan uzun hikaye kazandıgının çogunu devlete vermek zorunda oluyorsun en güzeli
piyasayı kovalıcaksın iş alıcaksın belki sipariş veren şirken gider göstermek için fatura isteme ihtimali yüksek o çevrende illaki şirketi olan birisi vardır rica ederek senin yerine fatura kesebilir ;)

CruzeBlade

Yeni üye
11 Ağu 2015
16
0
şirket olman lazım fatura kesebilmen için yani senden alım yaparlar ama vergiden düşebilmeleri için fatura da isteyecekler.

lisede bir hocam vardı programlamada iyi bilen birisi çizimler falanda yapıyordu ondan biliyorum yurt dışına bir uygulama tasarlayıpta sattıgını şirket olması zorunlu mu ?

anonim olarak piyasaya çalışarak güzel kazanç elde edebilirsin çoğu tanıdıgım kişi bu yöntemi uyguluyor şirket kurucan falan filan uzun hikaye kazandıgının çogunu devlete vermek zorunda oluyorsun en güzeli
piyasayı kovalıcaksın iş alıcaksın belki sipariş veren şirken gider göstermek için fatura isteme ihtimali yüksek o çevrende illaki şirketi olan birisi vardır rica ederek senin yerine fatura kesebilir ;)

Anladım teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.