Gerçek Hacker Gibi Gizlenme!

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
Merhaba Ben Gerçek Bir Hacker Nasıl Gizleniyor Onu Öğrenmek İstiyorum Mesela RedHack, THT, Tek Takılan Olarak Görülen Skorsky Gibi Kişiler Ve Gruplar Nasıl Yakalanamiyor Nasıl İz Bırakmıyorlar.

Yani Benim Düşüncem Bu Hackerların İşlem Yaparken Kullandıkları Bilgisayarları Ucuza Getirip Satın Alıp İşlem Yaptıktan Sonra Kırıp Parçalayıp Veya Toprağa Gömüp Sonsuzluğa Falan Terkedip İnsanları Falanmı Şaşırtıyorlar Bunu Düşünüyorum Ve Böyle Yapmak İçinde Arkalarında Finansal Bir Güç Lazım Ve Normal İşlerde Çalışıp O Parayla Aldığı İçin Normal Bir Vatandaş Gibi Görünüp Normal Hayatta Görünmez Gibi Olabiliyorlar Sanırım.

Mesela Bu İşlem 5 Saat Sürdü Diyelim Ve Bu Zamanda Ipleri Öğrenip Kolayca Bulunurlar Ve Yani İp Tam Olarak Gizleme Mac Adresini Tam Olarak Gizleme Nasıl İnternet İşini O Kadar İşlemi Yapan Kışı Kırar Bi Tane Wi-fi Bu Onun İşini Görür Ama Yani Nasıl İpleri Ve Mac Adresleri Tam Anlamıyla Gizlenir Sanal Sunucu Falanmı Kiralamak Lazım Proxy Falanmı Yani Nasıl Gizleniyor Bu İnsanlar.

Mesela 3 Bilgisiyar Alsan Çok Zenginsen Hepsine DarkComet Rat Kursan 3. Bilgisayardan Hepsine Bağlansın Seni Bulana Kadar 10 Saat Geçer Ama Bunu Kullanırken İp Yi Normal Gizlesen Internet Normal Birine Bağlansın 2 Gün Falan Alır Böyle Falan Olabilir Mi 2 Güne 3. Bilgisiyarıda Çöpe Attıktan Sonra Kurtulur Ama Çok Iyi Gizlenmeye Biliyorsa Ve Benim Öğrenmek İstediğim Bu Hiç Bulamazlar Mantığı Çözdüm Fakat Gizlenmek Lazım Ve Bu Konuda Bana Öneri Sunarsanız İyi Olur☺.

Böyleyse Bana Kullandıktan Sonra Çöpe Atılacak 1000-1500 TL Lik Hacker Laptop Biliyorsanız Yazın Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
Merhaba, bunun için bir kaç adet tool ve yazılım mevcut. Örnek vermek gerekirse tor tarayıcısı. Tor tarayıcısı internet üzerinden anonim olarak gezinmenize yardımcı olacaktır. Bu anonimliği Tor ile proxylist'i zincirleme yaparak güçlendirebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, dns ve mac adreslerimizi değiştirmek olabilir. DNS ve Mac Adreslerini değiştirmeyle alakalı konumu inceleyebilirsiniz.
https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1914306-siber-guvenlige-basliyoruz-1-a.html

Diğer yöntem ise anonsurf gibi saniyede bir ip değiştiren vpnler kullanabilirsiniz. Diyelim ki bunu tercih etmediniz. Vpnbook kullanarak gizlenebilirsiniz. Fakat bir dakikada bir ip adresinizi değiştirmenizi öneririm.

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
Merhaba, bunun için bir kaç adet tool ve yazılım mevcut. Örnek vermek gerekirse tor tarayıcısı. Tor tarayıcısı internet üzerinden anonim olarak gezinmenize yardımcı olacaktır. Bu anonimliği Tor ile proxylist'i zincirleme yaparak güçlendirebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, dns ve mac adreslerimizi değiştirmek olabilir. DNS ve Mac Adreslerini değiştirmeyle alakalı konumu inceleyebilirsiniz.
https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1914306-siber-guvenlige-basliyoruz-1-a.html

Diğer yöntem ise anonsurf gibi saniyede bir ip değiştiren vpnler kullanabilirsiniz. Diyelim ki bunu tercih etmediniz. Vpnbook kullanarak gizlenebilirsiniz. Fakat bir dakikada bir ip adresinizi değiştirmenizi öneririm.
Önerilerinizi Değerlendireceğim VPNBook Kayıt Tutuyor Diye Bazı Kişiler Konuşuyordu Bende NordVPN Taraftarıyım Kullanmak Zorunda Kalırsam Onu Kullanırım Teşekkürler Takıldığım Yer Olursa Sorarım

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1
Dostum ip gizleme hakkında verebileceğim en doğru alternatifler şunlar
1-) MAC Changer olsun ve onun gibi programlar mac adresini değiştirmez mac adresi demek fiziksel donanımın pc ye erişim adresi demek örnek vermek gerekirse mesela suç işledin polis seni nereden buluyor adresinden onun gibi düşün anca nasıl değiştirebilirsin dahili değil harici usb wifi adaptör kullanarak
2-) Log tutmayan vpn kullanmanı öneririm+elite proxy
3-) Tor Browser deep web kullanmıyacaksan gereksiz bence onun yerine gizli sekmeden gir ve eğer halka açık ağ ise(Starbucks vs.) banka işlerini mobil verinle yap
Önerebileceklerim bunlar dostum ne yapacaksın bilmiyorum ama hackleyerek oturum açtığın pc'nin olay görüntüleyicisinde ip adresin her halukarda çıkacaktır bilgin olsun.

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,119
16
türkiye
1-) MAC Changer olsun ve onun gibi programlar mac adresini değiştirmez mac adresi demek fiziksel donanımın pc ye erişim adresi demek örnek vermek gerekirse mesela suç işledin polis seni nereden buluyor adresinden onun gibi düşün anca nasıl değiştirebilirsin dahili değil harici usb wifi adaptör kullanarak
3-) Tor Browser deep web kullanmıyacaksan gereksiz bence onun yerine gizli sekmeden gir ve eğer halka açık ağ ise(Starbucks vs.) banka işlerini mobil verinle yap
Önerebileceklerim bunlar dostum ne yapacaksın bilmiyorum ama hackleyerek oturum açtığın pc'nin olay görüntüleyicisinde ip adresin her halukarda çıkacaktır bilgin olsun.

Bunlarin yerine safece whonix kullan

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
Zaten gercekten Sağlam bir hack yapsam kendi bilgisiyarimdan yapmam ama türkiyede çok önem verilmediği için normal işler yok sayilabiliyor yazdığın yöntemleri deneyeceğim tesekkurler

Gizliliğin hepsini bir yönteme bağlamak çok cesaret ister fakat bu whonix çok iyi kullanmayı bilenler yapabilir ama sadece darknet için kullanıyorum. Tesekkurler

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
Merhaba, tor ağı kullanmanızı tavsiye ediyorum.
Evet Mesela Amerikada çok büyük saldırı yapsak orda yasasak ve bizi ağır bi taramaya alırlarsa fbi FalAn bulurlar ama Türkiyede biraz önem verilmediği için zor bulurlar normal şeyler için ideal Teşekkürler Cevabınız İçin.

Teşekkürler Cevabınız İçin fakat tarayıcı ve açık olan 3 programın isimlerini tam olarak verirseniz benim için daha yararlı olur teşekkürler.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
TOR ağını kullanın
Log tutmayan VPN yok, vermeyen olabilir ama
Çünkü VPN bu suçu 1 müşterisi için üstlenemez
Başka internet ağına da bağlanılabilir aslında, router'a kendini başka tanıtmak için MAC adresini değişirsiniz
Bu arada GNU/Linux'a live üzerinden girilebilir. Gizlilik için Tails çok iyi bu konuda

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
TOR ağını kullanın
Log tutmayan VPN yok, vermeyen olabilir ama
Çünkü VPN bu suçu 1 müşterisi için üstlenemez
Başka internet ağına da bağlanılabilir aslında, router'a kendini başka tanıtmak için MAC adresini değişirsiniz
Bu arada GNU/Linux'a live üzerinden girilebilir. Gizlilik için Tails çok iyi bu konuda
Teşekkürler Cevabınız ıçin Bunlar Ülkede Siber Güvenlik Gelişmiş Bir Şekilde Olsa Rahat Yakalaniriz Ama Türkiyede Bunları Yapmak Ideal

Ataerimz

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
507
2
Guadalajara
Öncelikle şehir efsanelerini unutmanız gerekiyor.
Log tutmayan vpn diye bir şey yoktur. Tor kullanırsanız bulunmanız imkansız olur o ayrı konu.
macchanger kullanın, eğer gerçekten büyük balık tuttuğunuzu düşünüyorsanız son çare olarak harddiskinize wipe işlemi uyguladıktan sonra parçalayabilirsiniz. Raminizi tamamen temizledikten sonra kullanılamaz hale getirin anaktartınızı parçalayıp gömebilir veya kanalizasyona atabilirsiniz. Bu tür psikopatlıklara gerek olmadan da gizlenmenizin çok fazla yöntemi vardır fakat en önemlisi kişisel bilgilerinizi kaptırmamanızdır telefonunuzdan alınan tek bir frekans bile sizin enselenmenizde yardımcı olacaktir.

383robot

Yeni üye
18 May 2018
24
0
samsun
Bakin arkadaslar ben bu konuyu cok arastirdim
Once tor yuklemeliyiz
Sonra log tutmayan vpn hizmeti saglayabilirsiniz ama iyi bir vekil sunucuda olabilir neyse
Sonra mac adresi degismeli
Sonra asla kendi aginiza baglanmayin komsunuzun aginida kirmayin
Wifi alan cogaltici alin pc ye taktiginizda samsunun heryerindeki wifileri gostercek kadar olmali
Ondan sonra wifi kirin ve
Bilgisayarinizda trojan fln olabilir harddiskkinizi sifreleyin
Androidden yazdigim icin ve uzun oldugu icin program isimlerini fln vermedim

Arkadaslar uzun zamandir aklima takilan bisi var birisine bir virus bulastirsak hani ddos fln atarken bootnet yapiyorlar ya onun gibi sonra bilgisayara viusu attigimiz kisinin ip sinden fln yapsan sonrada tum izleri silip ciksan
Bunu soyle dusunebiliriz ben
amerikaya saldircam hollandadan saldiriyom
Yunanistana saldircam ingiltereden saldiriyom
Turkiyede bazi sitelere saldircam israilden baglaniyom tarzi seyler olamazmi tabi ornek bunlar yapmayin ayip
Artisi su olur hani bazi ulkeler fazla buyuk bisi olmadiginda fln diger ulkelerden gelen saldirilara karisamiyorlar ya onun gibi dusunebiliriz
Ekisi su olur adam farkederse sikinti olabilir virusu attiginiz kisi yazilim muhendisi cikabilir fln belli olmaz o virusten sizin yerinizi kolayca bulurlar o yuzden virus atmak pek onemli deil virusu farkettirmeden atmam kullanmak onemli neyse bu dusundugum aslinda imkansiz deil

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1

Şimdi Dostum evet Güzel bir program önerişsin fakat ben neden bu şekilde yaptım eğer zaten bir hack işlemi yapılıyor ise o kişi zaten ya siber güvenlik analisti'dir ya da siber güvenlik uzmanı'dır ama genelde ülkemizde insanlarımız genel konuşuyorum kimse üzerine alınmasın paket programlar ile hack yapıp hack yaptım diye övünüyor bu konu ile ilgili zaten youtubede videoar var fakat bunun yerine detaylıca öğrenip siber saldırı esnasında bu detayları öğrenip uygulasa paket program kullanmadan bence daha yetenekli insanlar çıkacağını düşünüyorum yani uzun lafın kısası ben paket programlar ile hack yapmaya karşıyım şimdiden teşekkürler genel olarak bir konuşma yaptım bu arada bunuda belirtmek isterim tekrardan iyi geceler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.