Grafik çalışmalarını çöpe taşıma sorunu hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Merhabalar;

Son zamanlarda çok sık bir şekilde "konum neden çöpe" taşındı şeklinde mesajlar alıyorum/alıyoruz. Başta grafik timi olmak üzere hiçbir yönetici sizlerin yapmış olduğu emekleri hiçe sayarak kafasına göre işlem yapmayacaklarını bilmenizi istiyorum. 2014 yılından beri bu platformda yer almaktayım, bugüne kadar kurallara göre hareket eden hiç kimsenin emekleri göz ardı edilmemiştir ve hakkı yenilmemiştir.

Burada ki bütün yöneticilerimiz üniversite okuyor, çalışıyor, kimisi evli akşamları çocuğuyla oynuyor. Ama siz bazen öyle bir algı yaratıyorsunuz ki hepimiz işi gücü bırakmışız sizlerin yaptığı işleri baltalıyormuşuz gibi bir izlenim bırakıyorsunuz. Grafik tasarım kategorisinde günde kaç tane konu açılıyor, hepsini teker teker inceliyoruz ve sizler işimizi kolaylaştırmak yerine iyice zorlaştırıyorsunuz, yapmayın!

Grafik tasarım kategorisinde yapmış olduğunuz çalışmalara imza ekleme zorunluluğunuz vardır. Forumda ki nickiniz o tasarımda mevcut olmak zorundadır aksi takdirde konuyu yetkili arkadaşlar çöpe taşıyacaktır. Buna rağmen imza eklememekte ısrarcı olan, yaptığı imzayı "karınca duası" şeklinde küçücük, hiç gözükmeyecek şekilde tasarımlarına ekleyen arkadaşlara bir kez daha söylüyorum ki çalışmalarınız çöpe taşınacaktır.

Grafik tasarım bölüm kurallarını okumayan arkadaşlar varsa tıklayarak okuyabilirler.

3. maddeyi dikkatle okursanız sevinirim bu konuda bir daha açıklama yapmayacağım.​

Grafik Tim Lideri​

sawetcetin

Üye
30 Haz 2018
144
0
Samsun
Merhabalar hocam dünkü paylaşımlarım dan 1 tanesine imza eklemeyi unutmuşum Grafiker bir üye alay eder gibi imza yok ÇÖP yazmış imza eklemeyi isteyebilirdi üslubuyla insanlık hali bir şeyleri unutabiliyoruz bu konu hakkında iyileştirme yaparsanız çok mutlu olurum.

supremes

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,325
1
Öteki taraf
Merhabalar hocam dünkü paylaşımlarım dan 1 tanesine imza eklemeyi unutmuşum Grafiker bir üye alay eder gibi imza yok ÇÖP yazmış imza eklemeyi isteyebilirdi üslubuyla insanlık hali bir şeyleri unutabiliyoruz bu konu hakkında iyileştirme yaparsanız çok mutlu olurum.

Kıskanmış dostum :D bunlar hep gizli hayran

M3m0ry

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
4,410
128
3
xD

Merhabalar sawetcetin.

Çöp yazmasında bir sorun bulunmamaktadır. Sizin kuralları okumadan konuyu açmamanız gerekiyordu ama sıkıntı yok. Her insan hata yapar :). Düzeltmek de bizim görevimiz. Açıklama yapsaydı tabii ki daha iyi olurdu fakat meşgul vs olabilir. O amaçla yazmadığına emin olabilirsiniz :). Neden sildiğini sterseniz özelden yazabilirsiniz kendisine, o durumu açıklayacaktır.

İyi forumlar dilerim. Bir sıkıntınız/sorunuz olursa özel mesaj gönderebilirsiniz bana da.

Son düzenleme:

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik

Merhabalar.

Çöp yazmasında bir sorun bulunmamaktadır. Sizin kuralları okumadan konuyu açmamanız gerekiyordu ama sıkıntı yok. Her insan hata yapar :). Düzeltmek de bizim görevimiz. Açıklama yapsaydı tabii ki daha iyi olurdu fakat meşgul vs olabilir. O amaçla yazmadığına emin olabilirsiniz :). Neden sildiğini sterseniz özelden yazabilirsiniz kendisine, o durumu açıklayacaktır.

İyi forumlar dilerim. Bir sıkıntınız/sorunuz olursa özel mesaj gönderebilirsiniz bana da.

M3m0ry nickli arkadaşımız gayet net bir cevap vermiş, yaradılış gereği insan hata yapabilir bunda herhangi bir sorun yok. Ayrıca kural olarak çöpe kim konuyu taşıyorsa o arkadaş "çöp" yazmak zorundadır. Aksi takdirde kimin konuyu çöpe taşıyıp taşımadığını bilemeyiz ve ortada bir yanlışlık varsa yanlışı yapan kişiye ulaşamayız.

Konunuzu kim çöpe taşıdıysa o yöneticiye ulaşıp "neden konum çöpe taşındı" diye sordunuz mu? Sorduysanız size hangi kural ihlalini yaptığınızı söyleyecektir. Sizde bu cevaba karşılık "konumu geri taşırsanız hemen düzeltirim" şeklinde mesaj atarsanız zaten otomatik olarak size düzeltme fırsatı veriliyor ki bunu daha önce yüzlerce üyemize yaptık. Bu sorunla ilk karşılasan siz değilsiniz, biz tamamen çözüm odaklıyız. İnanın sorun çıkarmak bizim için en sıkıcı şey. Sorunları ortadan kaldırmak hep beraber bilgi paylaşımında bulunmak, tasarımlarınızda gelişmenize katkıda bulunmak en çok sevdiğim şeydir.

Kıskanmış dostum :D bunlar hep gizli hayran

Öyleleri sadece hayranım olur ozaman ne diyeyim :)

Grafik time girmek için, şekilden şekile giren, arkamızdan atıp tutup yüzümüze abi çeken yüzlerce insan gördüm. Bizler kimsenin hayranı değiliz, kimsede bizim hayranımız olmasın. Böyle bir şeye ihtiyacımız yok. Bizler sanat ve tasarımla ilgilenen, hiç kimseden bir artısı ve eksisi olmayan insanlarız.

αxoy

Özel Üye
15 Mar 2018
1,474
128
C:/Adobe

konuyu çöpe taşıyan bendim neden taşıdım kurallar gereği çalışmada imza yoktu bir diğer neden ise başka bir sayfa için tasarım yapmış olman

sawetcetin

Üye
30 Haz 2018
144
0
Samsun
Merhabalar sawetcetin.

Forum kurallarını biliyorum dalgınlık, unutkanlık kelimelerini yazdım herkes anlamak istediği gibi anlıyor sanırım hatalı demedim üslubu yanlış dedim.

konuyu çöpe taşıyan bendim neden taşıdım kurallar gereği çalışmada imza yoktu bir diğer neden ise başka bir sayfa için tasarım yapmış olman
Grafiker rütbesinde hergün bir albüme bir videoya kapak fotoğrafını atan binlerce üye var Tek nedenim rütbem mi ? Milletin paylaştığı konularda paylaşım yapıyorum. Başka foruma yazsan anlarım fakat paylaştığım şey bir film tadında dizi çekmek isteyen grup veya kişiler bunun neresi yanlış birşey anlamış değilim :?

M3m0ry nickli arkadaşımız gayet net bir cevap vermiş, yaradılış gereği insan hata yapabilir bunda herhangi bir sorun yok. Ayrıca kural olarak çöpe kim konuyu taşıyorsa o arkadaş "çöp" yazmak zorundadır. Aksi takdirde kimin konuyu çöpe taşıyıp taşımadığını bilemeyiz ve ortada bir yanlışlık varsa yanlışı yapan kişiye ulaşamayız.

Konunuzu kim çöpe taşıdıysa o yöneticiye ulaşıp "neden konum çöpe taşındı" diye sordunuz mu? Sorduysanız size hangi kural ihlalini yaptığınızı söyleyecektir. Sizde bu cevaba karşılık "konumu geri taşırsanız hemen düzeltirim" şeklinde mesaj atarsanız zaten otomatik olarak size düzeltme fırsatı veriliyor ki bunu daha önce yüzlerce üyemize yaptık. Bu sorunla ilk karşılasan siz değilsiniz, biz tamamen çözüm odaklıyız. İnanın sorun çıkarmak bizim için en sıkıcı şey. Sorunları ortadan kaldırmak hep beraber bilgi paylaşımında bulunmak, tasarımlarınızda gelişmenize katkıda bulunmak en çok sevdiğim şeydir.

Grafik time girmek için, şekilden şekile giren, arkamızdan atıp tutup yüzümüze abi çeken yüzlerce insan gördüm. Bizler kimsenin hayranı değiliz, kimsede bizim hayranımız olmasın. Böyle bir şeye ihtiyacımız yok. Bizler sanat ve tasarımla ilgilenen, hiç kimseden bir artısı ve eksisi olmayan insanlarız.
Yanlış anlaşıldım veya bir algı var ben konumu çöpe taşıdı diye bir şey yazmadım canım sıkılınca tasarım yaparım yapasım geldi 3 5 tane tasarım attım birinde imza unutmuşum yaptıklarım arasından buna direk çöp yazmak ve çöpe taşımak yerine bir hatırlatma yapılsa diye öneride bulundum. Üslup olarak da yanlış olduğunu anlatmaya çalıştım. Sanırım ben anlatamıyorum yada belirli bir ön yargı var forumda.

Moderatör tarafında düzenlendi:

BloodBrother

Uzman üye
3 Şub 2015
1,069
0
Future
baya bir konum keyfe göre çöpe taşındı imza bulunmayan konularda önce uyarılmalı eğer imza eklenmediyse konu kaldırılmalı ayrıca kaldırıldığı bölümün adının ÇÖP olması da ayrı bir durum gerçekten emeğinizi keyfi çöpe atmıyoruz demişsiniz ama baya da atıyosunuz en azından atıyordunuz bayadır konu açmıyorum ne değişti bilemem ayrıca ÇÖP bölümünün adını Kaldırılmış Konular olarak değiştirebilirsiniz gerçekten çöp bir konu bile olsa ÇÖP isimli bir bölüme taşınmasını doğru bulmuyorum bnu birçok kezz ifade ettim ama pek takılmıyor açıkcası, sonuçta yetkilerin konusu ÇÖP'e gitmiyor...

sawetcetin

Üye
30 Haz 2018
144
0
Samsun
baya bir konum keyfe göre çöpe taşındı imza bulunmayan konularda önce uyarılmalı eğer imza eklenmediyse konu kaldırılmalı ayrıca kaldırıldığı bölümün adının ÇÖP olması da ayrı bir durum gerçekten emeğinizi keyfi çöpe atmıyoruz demişsiniz ama baya da atıyosunuz en azından atıyordunuz bayadır konu açmıyorum ne değişti bilemem ayrıca ÇÖP bölümünün adını Kaldırılmış Konular olarak değiştirebilirsiniz gerçekten çöp bir konu bile olsa ÇÖP isimli bir bölüme taşınmasını doğru bulmuyorum bnu birçok kezz ifade ettim ama pek takılmıyor açıkcası, sonuçta yetkilerin konusu ÇÖP'e gitmiyor...

Anlamazlar yüzbaşım anlatamıyorum sanırım bundan sonra paylaşım yapmayacağım :)

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
Yanlış anlaşıldım veya bir algı var ben konumu çöpe taşıdı diye bir şey yazmadım canım sıkılınca tasarım yaparım yapasım geldi 3 5 tane tasarım attım birinde imza unutmuşum yaptıklarım arasından buna direk çöp yazmak ve çöpe taşımak yerine bir hatırlatma yapılsa diye öneride bulundum. Üslup olarak da yanlış olduğunu anlatmaya çalıştım. Sanırım ben anlatamıyorum yada belirli bir ön yargı var forumda.

Eğer unuttuysanız resme imza ekleyip konuyu tekrar açabilirsiniz.Birşey denilceğini sanmıyorum.

BloodBrother

Uzman üye
3 Şub 2015
1,069
0
Future
Konudaki değiştir butonu ne işe yarayacak o zaman boşuna mı konmuş ?

ilk sayfa tekrardan bir baktım da ÇÖP yazılmasında bir sakınca yokmuş, e bu konunda bir faydası yok kimse için bir gelişme katedilmedi bu durumda bu konu ne oluyor ?

Yetkililerin üslup,davranış olarak medenileşmesi,gelişmesi lazım gerçekten.

sawetcetin

Üye
30 Haz 2018
144
0
Samsun
ilk sayfa tekrardan bir baktım da ÇÖP yazılmasında bir sakınca yokmuş, e bu konunda bir faydası yok kimse için bir gelişme katedilmedi bu durumda bu konu ne oluyor ?

Yetkililerin üslup,davranış olarak medenileşmesi,gelişmesi lazım gerçekten.

Sanırım beni anlayan bir sensin. Güzellikle düşüncelerimi ve yorumlarımı aktarmaya çalışıyorum. Yine aynı üslupla karşı karşıyayım adalet denilen şey bu olsa gerek :)

Hisoka*

Kıdemli Üye
21 Eki 2015
2,065
5
2015 den beri bu forumda bir şeyler paylaşıyorum ve hiç bir şekilde tasarım paylaştığımda verilen izinler dışında bir şeyler paylaşmadığımız sürece kurallara uyduğunuz sürece eminim ki kimse sizin konunuza karışmayacaktır arkadaşlar yönetimin bir suçu yoktur siz kurallara dikkat etmemişsinizdir yönetim üyeleri sadece kurallara uygun mu değil mi diye bakar değilse kaldırır zaten tolerans göstermekteler iyi forumlar dilerim herkese.

BloodBrother

Uzman üye
3 Şub 2015
1,069
0
Future
2015 den beri bu forumda bir şeyler paylaşıyorum ve hiç bir şekilde tasarım paylaştığımda verilen izinler dışında bir şeyler paylaşmadığımız sürece kurallara uyduğunuz sürece eminim ki kimse sizin konunuza karışmayacaktır arkadaşlar yönetimin bir suçu yoktur siz kurallara dikkat etmemişsinizdir yönetim üyeleri sadece kurallara uygun mu değil mi diye bakar değilse kaldırır zaten tolerans göstermekteler iyi forumlar dilerim herkese.

Ben de 2015 den beri paylaşım yapıyorum olay kuralların unutulması değil yetkililerin arşa ermiş egosu,tavırları vb. şeyler illaki kuralları ihlal ettiğimiz olacak(farketmeden) ancak böyle durumlarda uyarısız bir şekilde hareket etmektense önce uyarılmalı. Yarım yamalak okuyup cevap yazmayın lütfen.

Hisoka*

Kıdemli Üye
21 Eki 2015
2,065
5
Ben de 2015 den beri paylaşım yapıyorum olay kuralların unutulması değil yetkililerin arşa ermiş egosu,tavırları vb. şeyler illaki kuralları ihlal ettiğimiz olacak(farketmeden) ancak böyle durumlarda uyarısız bir şekilde hareket etmektense önce uyarılmalı. Yarım yamalak okuyup cevap yazmayın lütfen.

ilk önce bir sakin olun lütfen. sizin anlamadığınız şey şudur yönetim üyesi sizi uyarmak zorunda değil ki uyarıyor siz hayla bu işi zorlaştırıyorsunuz burada kimsenin egosu falan yok he siz diyorsunuz bir konu hakkında mesaj atıyorum cevap alamıyorum yönetim üyeleri sandığınız kadar boşta olan insanlar değiller sürekli forumun işleyişi için uğraşıyorlar ben nasıl dikkat ediyorsam kurallara sizde etmelisiniz.

Son düzenleme:

thebeard

Özel Üye
15 Mar 2018
3,504
1,045

Modlara giydirmeyi ne zaman bırakacaksınız, egolu bir mod gördünüz mü? umod olarak ben görmedim ve açılan konuları çok iyi biliyorum. foruma 2015 2017 de kayıt olmuş birine uyarı yapmak... yeni biri açınca uyarıda bulunulur. zaten hata yapmaz iseniz kimse yukarıda belirtildiği gibi keyfi olarak konunuzu çöpe taşımaz. inanın hiç göründüğü gibi değil.

Son düzenleme:

RedWaltz

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
2,181
2
Berlin

Bu konunun senle alakası yok örneğin kırık link olan konuya gelip direk "Link kırık Çöp" diyebilirler en doğal hakları onlarda görevini yapmaya çalışıyor ve bence gerekçeyi söyledikten sonra uzatmanın anlamı yok.

нydrαтнαlleѕ

İSTİHBARAT!
8 Ocak 2017
3,210
1,463

2015 den beri buradasınız. Peki çöp tenekesi ne için var ? Ego diyorsunuz. Egosunu forumda sergilemiş kişi/leri Üstlerine bildirirseniz gerekli yaptırımlar uygulanır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.