Çözüldü Gtx 560 darboğaz sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mechanics

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
413
0
Moon
Merhaba arkadaşlar sistemde darboğaz olduğunu düşünüyorum bu darboğazı nasıl önleyebilirim

sistem amd phenom ıı x4 be 3.4ghz
4 gb 1600 mhz ddr3 ram
Gtx 560 1 gb 256 bit

Battlefield 4'te ultra ayarlarda gpu kullanımı %80'i geçmiyor mesela lolde fps çok kararsız 150 160 oluyor 40a düşüyor 60 oluyor vsync açıyorum 57'de sabitleniyor donma oluyor bir türlü çözemedim işlemciyi 4ghz overclock ettim gene fayda etmedi ne gibi bir çözüm önerirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

Sistemde herhangi bir darboğaz sözkonusu gözükmüyor. Fakat güç kaynağınız yeterli enerjiyi vermiyor olabilir. Kaç W olduğunu yazar mısınız?

Ani FPS düşmeleri genellikle HDD'den veya RAM bellekten kaynaklıdır. Oyuna girmeden hemen önce belleğinizi tamamen boşaltmanız sizin yararınıza olur. Çünkü günümüzdeki oyunların haritaları yüksek çözünürlüklü oldukları için çok daha yüksek bellek alanına gereksinim duyarlar.

Ayrıca, GPU Xtreme Fusion Edition programı kullanın. Kendi kodladığım programdır. Ani FPS droplarını ve gereksiz uygulamaları kapatarak bellek tasarrufu yapmaktadır. Ayrıca PowerMaster enerji kontrolü vardır güç kaynağınız darboğaz yaşadığı anda enerjiyi verimli dağıtarak performansı korur. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://www.turkhackteam.org/visual-basic/1514912-gpu-xtreme-fusion-cikti-resmi-konu.html

İyi forumlar...

Mechanics

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
413
0
Moon
Merhaba,

Sistemde herhangi bir darboğaz sözkonusu gözükmüyor. Fakat güç kaynağınız yeterli enerjiyi vermiyor olabilir. Kaç W olduğunu yazar mısınız?

Ani FPS düşmeleri genellikle HDD'den veya RAM bellekten kaynaklıdır. Oyuna girmeden hemen önce belleğinizi tamamen boşaltmanız sizin yararınıza olur. Çünkü günümüzdeki oyunların haritaları yüksek çözünürlüklü oldukları için çok daha yüksek bellek alanına gereksinim duyarlar.

Ayrıca, GPU Xtreme Fusion Edition programı kullanın. Kendi kodladığım programdır. Ani FPS droplarını ve gereksiz uygulamaları kapatarak bellek tasarrufu yapmaktadır. Ayrıca PowerMaster enerji kontrolü vardır güç kaynağınız darboğaz yaşadığı anda enerjiyi verimli dağıtarak performansı korur. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://www.turkhackteam.org/visual-basic/1514912-gpu-xtreme-fusion-cikti-resmi-konu.html

İyi forumlar...

Beni aydınlattığınız için teşekkürler power supply 750 watt ondan yana bir sıkıntı yok aslında ama dediğiniz gibi ram veya hdd sıkıntı yaratıyor olabilir tekrardan teşekkürler

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Konu içeriği incelemiş olup sorunun çözüldüğüne kaanat getirilmiş ve daha fazla post kasılmasını önlemek,sorunu yaşayan diğer üyelerimizin arama yaptıklarında daha kolay bulması için konu kilitlenip "çözüldü" ibaresi eklenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.