Güç kaynağım kaç watt olmalı?

17 Tem 2013
199
0
28
İzmir
eski sistemimin güç kaynağının fanından kaynaklı bir sorundan dolayı içerisinden yanık kokusu geldi ve bende artık eski sisteme sürekli takviye yapmaya başlamak istemiyorum. daha önce ethernet ve hdd filan de bozuldu çünkü. Bu yazın sonuna kadar yeni bir sistem toplayacağım. Su an ilk iş yeni bir güç kaynağı almak fakat haliyle yeni sisteme uygun bir güç kaynağı alayım istiyorum. Toplamayı düşündüğüm sistem;

Asus h81m-p33 anakart
İntel pentium g3258 işlemci
Asus R7 240 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
GSKILL 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V (2 tane alıcam)​

Bu parçalar için kaç watt bir güç kaynağı gerekir? Hangi güç kaynağını önerirsiniz.

17 Tem 2013
199
0
28
İzmir
Intel Pentium G3258 işlemci
ASUS H81M- PLUS LGA 1150 DDR3-1600 MHz
G.Skill 4GB 1600 MHz DDR3 RAM x2
Kingston SSDNow 300 V 240 GB 450 MB/s okuma ve yazma
Cooler Master Blizzard T2 Mini İşlemci soğutucu
Seagate 3.5” 7200 RPM 2 Terabyte HDD
ASUS GeForce GTX 750Ti STRIX OC

OC yapılan bu sistem için 420 watt ile işini garantiye alarak sistem kurulduğunu görmüştüm 650 watt biraz tahminlerimin üzerinde oldu açıkcası.

Son düzenleme:
17 Tem 2013
199
0
28
İzmir
Zaten vermis olduğum sistemi başka bir sitede oc yaparak farklı bir soğutucu ile 420 watt ile caıştırıyorlardı. Aynı sistemi bütceme uyarlamaya calısıyorum bende bu yüzden sizlerinde yardımını almanım faydalı olacağını düsündüm. Ama kaç watt gerekir onu kestiremiyorum sanırım bende 420 watt kullanacağım.
350 watt isimi görürürse eger 20 lira tasarruf etmis olurum hepsi bu :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.