Hack için hangi Programlama dilini ogrenmeliyim?

ridvan06

Üye
20 Ağu 2009
111
0
cümleten s.a hack üzerinde yoğunlaşmak istiyorum program yazma gibi bi derdim yok anlıyacagınız mücadele etmek istiyorum ve bunu en iyi şekilde hangi programa dili ile yapabilirim
bu konuda çok istekliyim python oneri yolar sızce dogrumudur şimdiden teşekkür ederim

TheC4RB0N

Katılımcı Üye
4 Nis 2016
562
0
Ankara
Butun programlama dilleri birbirlerine cok yakindir

Baslangic olarak sana

HTML ve Pyton Oneririm !

Sakin C / C++ gibi agir dillerle baslama :)

simdiden basarili olman dilegiyle

ridvan06

Üye
20 Ağu 2009
111
0
c++ ile ilgili 8 ders filan izledim 0dan baslıyan biri için programlama dili agır geldi 0 aslında yapmak istediğim o olsaydı bırakmazdım ama ben ağırlık olarak hack dusundugum için bilgiye sahip kişilerden yardım istmek için konu acıyım dedim

o makeleyi okudum hocam benim istediğim mesela ilk olaraka python mu yoksa php mı hangisinden baslamam gerek python ööneren çok yani emin olmak için bilgil toplamam gerek yani obur turlu ekmeği bolmeden yemek gibi oluyo boğazında kalıyo..

Moderatör tarafında düzenlendi:

ridvan06

Üye
20 Ağu 2009
111
0

Butun programlama dilleri birbirlerine cok yakindir

Baslangic olarak sana

HTML ve Pyton Oneririm !

Sakin C / C++ gibi agir dillerle baslama :)

simdiden basarili olman dilegiyle
aynen oyle oldu hocam c++ basladım konuya 0 hakim biri için kodlama dilleri karışık geldi denizden çıkmış balık gibi hissettim kendimi :

Python ile başlamanı öneriyorum. Gine de öğrenebileceğin kadar dil öğrenmeye çalış. Ne demiş atalarımız :D :D
1 lisan, 1 insana eşittir :D
valla hocam ben oyle daldan dala atlamayı pek dusunmuyorum oyle çorba gibi olacagını düşünüyorum bir dili iyi anlamda kavradıkdan sonra diğerini dusune bilirim ancak

python,perl bu diller işine yarar.
teşekkürle hocam python ile başlamak en doğrusu olacak sanırım çünkü çoğu kişinin onerdiği bu yazılım dili

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
"program yazma gibi bi derdim yok anlıyacagınız mücadele etmek istiyorum"

derken neyi kast ettiniz program yazmayacaksan neden programlama dili öğreniyorsun ?

Hacking toollarını editlemek için mi ?

Büyük hacking toollarının hangi diller ile yazıldığını hiç araştırdınız mı ?

Şuan halihazırda bulunan çok güzel araçlar mevcut bunları neden kullanmak yerine kendin aynısını sıfırdan yazıyorsun ?

Programlama dili şu dil bu dil diyemem çünkü hacking alanı bildiğin gibi çok geniş. X dilini öğren derim senin isteğini karşılamaz o yüzden ayrıntılı açıklamalısın. Bana kalırsa hack aracı yapmak için bir dil öğrenmek mantıksız(Sabr etme aşağı okursan burası mantıklı gelebilir). Çünkü belli başlı programlar yapacaksın ki bunlar kesin piyasada vardır. He hack toollarını çoğunu biliyorsundur ama bunlar senin isteğini karşılamıyor veya şu şu işi yapan araç yok diye bir gün düşünceye kapılırsan o zaman programlama dili sana uygun olur çünkü sorununu kendin çözeceksin bu yazıyı okuduktan sonra belkide seni programlamadan soğutmuş olabilirim ama var olan bişeyin üstüne bişey koymadan yapmayacaksan programlama mantığını öğrenmeden ya bir türlü yapamıyorum diye bahanelerle yarım bırakacaksan başlamamalısın

ridvan06

Üye
20 Ağu 2009
111
0
python,perl bu diller işine yarar.

Python başlangıç için ve bu işler için en uygun dildir

tşkler hocam python a yöneleceğim

yorrumlarınız için cok teşekkür ederim aklımdaki sorular yön buldu hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum... saolun

"program yazma gibi bi derdim yok anlıyacagınız mücadele etmek istiyorum"

derken neyi kast ettiniz program yazmayacaksan neden programlama dili öğreniyorsun ?

Hacking toollarını editlemek için mi ?

Büyük hacking toollarının hangi diller ile yazıldığını hiç araştırdınız mı ?

Şuan halihazırda bulunan çok güzel araçlar mevcut bunları neden kullanmak yerine kendin aynısını sıfırdan yazıyorsun ?

Programlama dili şu dil bu dil diyemem çünkü hacking alanı bildiğin gibi çok geniş. X dilini öğren derim senin isteğini karşılamaz o yüzden ayrıntılı açıklamalısın. Bana kalırsa hack aracı yapmak için bir dil öğrenmek mantıksız(Sabr etme aşağı okursan burası mantıklı gelebilir). Çünkü belli başlı programlar yapacaksın ki bunlar kesin piyasada vardır. He hack toollarını çoğunu biliyorsundur ama bunlar senin isteğini karşılamıyor veya şu şu işi yapan araç yok diye bir gün düşünceye kapılırsan o zaman programlama dili sana uygun olur çünkü sorununu kendin çözeceksin bu yazıyı okuduktan sonra belkide seni programlamadan soğutmuş olabilirim ama var olan bişeyin üstüne bişey koymadan yapmayacaksan programlama mantığını öğrenmeden ya bir türlü yapamıyorum diye bahanelerle yarım bırakacaksan başlamamalısın
öncelikle acıklamanız için tşkler ama yapdıgım arastırmalara göre python sürekli güncelleniyo ve şuan çağımıza hitap eden bir yazılım olacağı kanaatindeyim her dili bilme gibi bi imkan yok bu yuzden gitttiğim dilde birşeyler yapacak konuma gelmem gerek bu yuzden az ve öz ü tercih ediyorum yarım yarım bi anlamı olmayacağı kanaatindeyim teşekkürler

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
cümleten s.a hack üzerinde yoğunlaşmak istiyorum program yazma gibi bi derdim yok anlıyacagınız mücadele etmek istiyorum ve bunu en iyi şekilde hangi programa dili ile yapabilirim
bu konuda çok istekliyim python oneri yolar sızce dogrumudur şimdiden teşekkür ederim

Programlama diline ihtiyacın yok.

Kendi hack programlarını yazacaksan, ancak o zaman lazım olur. Onda da en azından orta seviyeyi geçmelisin. Onun yerine araştır. Dork nedir, SqlMap nasıl kullanılır, brute force nerede işe yarayabilir, shell nedir öğren mesela, ardından bu programları indirip kullanmayı öğren. Sosyal mühendislikte geliştir kendini; insanları kandırmayı, güven kazanmayı öğren.

Bak ben piyasada bulunan bütün dilleri biliyorum ve sadece profesyonel deneyimim 10 yılı geçiyor ama deface sayım kaç? 0.. Çünkü kendim o programları yazmıyorum, yazılı olanlar da bende yok ve kullanmıyorum.

ktsociety

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
602
7
Teşkilât
Suan gördüğüm çoğu program Python ile yazılmaktadır en basit dillerden biri olduğu için onunla başlaman daha güzel olacaktır çok sade bir dil kendileri c# gibi parantez içi parantezlerle uğraştırmazlar o kadar :D

ridvan06

Üye
20 Ağu 2009
111
0
Programlama diline ihtiyacın yok.

Kendi hack programlarını yazacaksan, ancak o zaman lazım olur. Onda da en azından orta seviyeyi geçmelisin. Onun yerine araştır. Dork nedir, SqlMap nasıl kullanılır, brute force nerede işe yarayabilir, shell nedir öğren mesela, ardından bu programları indirip kullanmayı öğren. Sosyal mühendislikte geliştir kendini; insanları kandırmayı, güven kazanmayı öğren.

Bak ben piyasada bulunan bütün dilleri biliyorum ve sadece profesyonel deneyimim 10 yılı geçiyor ama deface sayım kaç? 0.. Çünkü kendim o programları yazmıyorum, yazılı olanlar da bende yok ve kullanmıyorum.
açıklamanız için teşekkürler hocam sizin forumda yorumlarınızı okuyorum acıklamalarınız hep mantıklı ve yardım etmeyi seven birisiniz tekrar teşekkür ediyorum

Suan gördüğüm çoğu program Python ile yazılmaktadır en basit dillerden biri olduğu için onunla başlaman daha güzel olacaktır çok sade bir dil kendileri c# gibi parantez içi parantezlerle uğraştırmazlar o kadar :D

teşekkürler hocam python a basladım fakat giriş gelişme bolumlerıni acıklayıcı bir dilde anlatıyolar ama diğer sonuca yaklasdıgında kitapdan okudukları gibi anlatıyolar yani bizim anlıyacagımız dilden degil buda öğrenmeyi zorlastırıyo verdikleri ornekler kafa karıstırıcı kendileri c++ gibi dillerini bildikleri icin onlar için normal gibi geliyo hiç bilmiyenler biri için bu durum kafa karıştırıyo şuan tam bir kaynak yok yani ordan burdan anlamak zor oluyo

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.