Hacker isletim sistemi?

Calling

Üye
24 Nis 2015
109
0
Amasya
Selamun Aleykum

Şimdi ben biseyi bi turlu cozemedim hocam bilen vardir elbet

Simdi hacker dusunun veya hacker grubu dusunun asil hacker dedigin insan kendi programini veya sistemini yazar onu kullanir ve istedigi cok seyi elde eder.

Buraya kadar tamam

Bu programini veya isletim sistemlerini de bi programla yaziyolar anlasilan sistem uzerinde sil bastan 0 sistem yazanlar duydum e bunuda anladik

Daa
Bu yazdiklari sistem ne windows olabilir nede linux cunku benim duydugum ismini veremiyorum sistem uzerinde sistemi sifirdan yazmis bana mantikli geliyor

Mantiksiz tarafi su ki merak ettigimde bu

Bu sistemlerin babasi kim?

Bu programlarin yazildigi ney isletim sistemi desem zaten onuda baska sistemde yaziyorlar

Peki nerden gelir bu hackerlarin sistemleri arastir arastir hicbisey bulamadim soruyum dedim

Saygilar...

Sd1eewDEWG156d

Kıdemli Üye
26 Nis 2013
2,406
0
Linux genel tercihtir. Windows açık kaynak kodlu değil fakat Linux açık kaynak kodlu. Yani Linux'ta yapabileceğin sınırı yok. Yahut Backtrack veya Kali'de kullanılır.

korsheytan

Üye
17 Eki 2014
240
0

Calling

Üye
24 Nis 2015
109
0
Amasya
Konuyu karıstırdım biraz dogru tamam aklımda karışmadı değil hani ama bneim merak ettiğim olay windows la linuz tan ayrı bir sistem nasıl yazılır ???

WhenLightsDie

Yeni üye
30 Ağu 2015
6
0
Bu mantık dünyayın yaratılışı veya neye inanıyorsan, oluşumuna kadar gider. Saçma bir soru yani.
C# yok iken C#'ı nasıl yazmışlar gibi bir düşünce oluyor. Yani demek istediğim, bir temel üzerinden gidiyor her yazılım, her dil.

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
Kardeşim genelde kimse sıfırdan bir işletim sistemi yazmaz. Çünkü bu çok uzun sürer. Sistem çekirdekleri vardır. Bu çekirdeği kullanarak yeni bir işletim sistemi bunun üzerine inşa edilir. Ayrıca bir hacker neden işletim sistemi yapsın ki. Bunun ona pek bir yararı olmaz.

Hacker kendine program yazar. Bunu herhangi bir dilde yapabilir. Ya da herhangi bir platforma yazabilir.

Bu sistemlerin babası da hesap makinesidir diyebilirim kardeşim.

Calling

Üye
24 Nis 2015
109
0
Amasya
Olaya şöyle bakarsak bir hacker grubunu olaya olarak konuyu ele aldım ben o grup atıyorum 10 kişi olsa işletim sistemi yazar ve o sistem üzerinden ise programlar yazılabilir benim aklıma bu geliyor ancak asıl düşündüren o sistemi nasıl ne amaçla yazdıkları işte oda akıl işi değil :)

Calling

Üye
24 Nis 2015
109
0
Amasya
hocam ben şuan kali kullanıyorum ama adamlar kaliyı sirf hack için yaratmışlar ya :)

o yuzden en kullanıslı linux bence ubuntu ardından pardus tercihimdir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.