Hacker Olmak İçin Nerden Başlamak Gerekir

Tonyuyuk

Üye
8 Ocak 2017
73
0
Arkadaşlar öncelikle bu yazıcağım yazı tamamen kendime aittir.Bu yazıyıda uzatıp sizleri sıkmayacağım.Başlayalım.

Hacker Olmak İçin Nerden Başlanması Gerekir

Arkadaşlar hackerlik hayalınız ise ilk önce pc den başlamak gerekir.Bilgisayar kasasındaki her parçayı öğrenmeniz ve ne işe yarıyor nerde çalışıyor vs öğrenmeniz gerekir.Şimdi pc nin içine geçelim.Öncelikle pc klavye kısayolları,pc nasıl kullanılır vs öğrenmeniz gerekir.İşletim sistemleri,özellikleri vs vs.İşletim sistemlerinin programlarını ne ie yaradığını öğrenmeniz gerekir.
Pc hakkında herşeyi öğrendiyseniz soraki adıma geçelim.

Hackerllık

Arkadaşlar,öncelikle kendi güvenliğinizi öğrenmeniz gerekir.Mesala ip gizleme,dns değiştirme,antivürs vs vs.İlk kendi güvenliğinizi oluşturmanız gerekir.Kendi güvenliğinizi oluşturduğunuz zaman karşıdaki şeyin güvenlik duvarını nasıl kırılcağını oto öğrenirsiniz zaten.
Şimdi hacker kimdir kime denir vs öğrenmeniz gerekir.Başlayalım.

Sosyal Mühendislik

Arkadaşlar soraki adım sm öğrenmek yani sosyal mühendislik öğrenmektir.Peki sm nedir.Sm yani sosyal mühendislik karşıdakinin pc sini değil veya hesabını değil kişinin beynini hacklemek.Sora zaten istedğinizi yaparsınız.Sm bir kişinin zayıf yönünü bularak ondan yararlanmaktır.Eğer zayıf yönünden vurduysanız bir kişi onu parmağınızda oyantırsınız zaten.Sosyal medya hesapları %90 sm ile kırılıyor zaten.

Programlama Dilleri

Eğer hacker olmak istiyorsanız en az 1 programlama dili ve sm bilmeniz gerekir.Bu 2 sini öğrendinizmi gerisi zaten su gibi gelir.Bunları öğrendinizmi bi nevi hackersınız zaten.Programlama dilleri,adı üstünde bir programı kodlar ile oluşturmaktır.Sadece program değil bu web site içinde geçerlidir.Programlama dili hangisinden başlıcam diyorsanız ..C nin dilerrinden başlayın derim.

Web Hack

Arkadaşlar web hack bir web siteyi hacklemektir.Bir web siteyi hacklemek için farklı yöntemler vardır.Deneme yanılma yöntemi ve güvenlik açıkları ve sm dir.Sm den zaten bahseddim.Bir sitede güvenlik açığı bulduysanız o açıktan yararlanıp adminin hesabını kırarsınız.Admin paneline girip istediğinizi yaparsınız.Deneme yanılma ise,sitenin admin panelini bulup kullanıcı adı ve şifreyi aklınıza ney geliyorsa deneyerek kırmaktır.Bu biraz zor tabi.Biz buna brute force diyoruz.Bu genellikle programla oluyor.

Tonyuyuk Sunar

Arkadaşlar teşekkür ederim.Bir hacker nasıl olunur kısa anlattım burda.Yararlı olduysa ne mutlu bana.İyi hacklemeler :))))

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.