Hacklendim mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

woax

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
709
1
Ankara
Arkadaşlar lol turnavası var dedi bir kişi discordda bende attığı linke tıkladım. Link fake lol giriş scripti. Yane şifre vs. girsem şfirem ona düşecekti. Girmedim son anda fark ettim. Link saçma sapan birşey arkadaşlar jos***ar com linkin sonunda ref kodu var. Sorum şu ip adresim adamın eline geçmişmidir ? Arkadaşlar gerçekten çok acil ve önemli sadece bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Site kendine ait ise ve siteye iplogger yerleştirdi ise ip adresiniz karşıdaki kişinin eline geçmiştir. Ancak anlaşıldığı üzere hesabınızı ele geçirmek için discord login sayfası scripti giydirilmiş bir site. Eğer ince düşünüp iplogger eklemek aklına geldiyse ip çoktan karşıdaki kişinin elindedir.

0NLY4ME

Katılımcı Üye
9 Tem 2019
337
0
UDC Area
IP gözükse de bilgierini vermediysen hiçbir ıskıntı olmaz! Fakat adam sana birçok istek gönderebilir, dosya veya sc. Ayrıca bilgisayarın şifreyle korunuyorsa doyalarınla oynayamaz. Bİlgisayarına şifre koy veya dinamik ip kullanıyorsan IP adreisni değiştir.

woax

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
709
1
Ankara
IP gözükse de bilgierini vermediysen hiçbir ıskıntı olmaz! Fakat adam sana birçok istek gönderebilir, dosya veya sc. Ayrıca bilgisayarın şifreyle korunuyorsa doyalarınla oynayamaz. Bİlgisayarına şifre koy veya dinamik ip kullanıyorsan IP adreisni değiştir.

Vallaha dinamik ip falan bilmem kardeş. Yane modeme reset de atmak istemiyorum. Reset attıktan sonra baya bir kurulumu uğraştırıyo.

0NLY4ME

Katılımcı Üye
9 Tem 2019
337
0
UDC Area
Dostum sadece IP adresini ele geçirdiyse belki bir ihtimal Essential Nettools ile dosyalarına erişebilir vs vs. Parola koyduysan hiçbir şey yapamaz.

woax

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
709
1
Ankara
Böyle bir olayı kimsede görmedim. İhtimalini düşünemiyorum bile :d

Anladığım kadarıyla korkacak birşey yok ?

Piskolojiktir :mahcup: Hiç bir şey olmaz sadece IP ile heleki internetini yavaşlatması baya bi zor olacaktır yani bu kişi çok iyi bir attacker değilse :)

Hocam attığı linki özelden yolladım bide ss yolladım incelersiniz diye. Kusura bakmaysonuzdur umarım gece gece ama. Böyle şeylerde biraz panik yaparım :/

Moderatör tarafında düzenlendi:

peasold

Katılımcı Üye
2 Haz 2019
311
0
Arkadaşlar anlayan biri varsa özelden linki atim tıklamasınlar ama incelesinler bir.

Linki atın hocam inceleyeyim, ancak siteyi kapatmıştır. Ayrıca IP adresiniz karşı tarafın elinde olma olasılığı baya yüksek, hatta kesin.İnternetinizin yavaşlama nedeni adamın IP adresinize yaptığı saldırılar olabilir.Linki atarsanız linkin uzantısına göre bir değelendirme yapacağım.ona göre bilgilendiririm sizi.

woax

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
709
1
Ankara
Linki atın hocam inceleyeyim, ancak siteyi kapatmıştır. Ayrıca IP adresiniz karşı tarafın elinde olma olasılığı baya yüksek, hatta kesin.İnternetinizin yavaşlama nedeni adamın IP adresinize yaptığı saldırılar olabilir.Linki atarsanız linkin uzantısına göre bir değelendirme yapacağım.ona göre bilgilendiririm sizi.

Tabi hocam. Attım özelden linki.

RedHour

Kıdemli Üye
22 Eki 2012
4,097
1
Sivas
ip adresini öğrenmek için yapılmamıştır büyük ihtimalle ama öğrense bile bir önemi yok. modemi aç kapat yapıp garantiye alabilirsin ille de ip diyorsan.

0NLY4ME

Katılımcı Üye
9 Tem 2019
337
0
UDC Area

Dostum bu kişi bir site değil. Saldırı yapması da olağan değil, yapabileceğini zannetmiyorum. Ki zaten benim IP adreslerim neredeyse her yerde.

RedHour

Kıdemli Üye
22 Eki 2012
4,097
1
Sivas
Piskolojiktir :mahcup: Hiç bir şey olmaz sadece IP ile heleki internetini yavaşlatması baya bi zor olacaktır yani bu kişi çok iyi bir attacker değilse :)

o konuda yanılıyorsunuz çok basit bir şey ipden internet kesmek. kişisel modemler korumasızdır en basit saldırıda iptal oluyorlar. bu saldırı seviyesi giriş seviyesi sayılır o yüzden bırakın çok iyi birini giriş seviyesi biri bile rahat düşürür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.