Hangi dilden öğrenmeye başlamalıyım?

ByDarkEyeS

Katılımcı Üye
12 May 2013
865
1
Üniversite için yazılım mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği arasında kalmıştım

Bilgisayar mühendisliği hepsini kapsıyormuş o yüzden hedefimi bilgisayar mühendisliğine yönlendirdim burdan devam edeceğim

Üniversiteye gelene kadar neleri öğrenirsem rahat olurum? Hangi dilden başlamalıyım

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği okuyorsanız, her alanda bilgi sahibi olmaya çalışın, bakın uzmanlaşın demiyorum ama eğer mühendis olacaksanız biri sorduğunda cahil kalmamanız gerekir. Network , sistem , yazılım , donanım hepsinde genel kültür olarak giriş seviyesinde de olsa bilginiz olsun. Hepsinde uzman olmanızı kimse sizden beklemez, maksat cahil kalmamak.

-ihan3t

ByDarkEyeS

Katılımcı Üye
12 May 2013
865
1
Üniversite de seçeceğim bölümüm şuan farklı fakat istemiyorum bu bölümden devam etmek bilgisayar mühendisliği seçmek istiyorum fakat neleri öğrenmem gerekiyor şimdiden yolumu çizmem lazım

ishakonc

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,517
1
Linux
Merhaba ByDarkEyeS;
Neye Yönelik çalışmak istiyorsan ona göre kodlama dili öğrenmelisin.
Örnek Web Tasarım;
html,css,php,bootstrap,JavaScript, gibi başlayabilirsin.

İyi çalışmalar dilerim, İshakonc.

Son düzenleme:

macspace

Katılımcı Üye
13 Ara 2015
372
0
Web
Merhaba;
Hangi alana ilgiliysen o alanı ilgilendiren diller ile uğraşmalısın. Örneğin web tasarım için HTML, CSS gibi. Yazılım vs için Java olabilir belki

ReadyDieFurkan

Uzman üye
31 Ara 2015
1,506
1
Üniden Üniye Değişiyor Öğretilen Dil Üniden Okuyan Varsa Sorabilirsin
Onları Okul Açıkken Yapabilirsin
Fizik Konuları ve Türev-İntegrala Asılman Daha İyi Olur gibi Onlar Daha Çok Zorluyor

ReadyDieFurkan

Uzman üye
31 Ara 2015
1,506
1
Üniversite de seçeceğim bölümüm şuan farklı fakat istemiyorum bu bölümden devam etmek bilgisayar mühendisliği seçmek istiyorum fakat neleri öğrenmem gerekiyor şimdiden yolumu çizmem lazım

Kendini Geliştirmene Bağlı Her Şey
Şuan Bir Çok Şey Bilgisayar İle İlerliyor
Bitmeyecek Olan Bir Meslek
Birçok Kişi Mezun Olacak O Yüzden Kendini Geliştirmelisin
İyi Forumlar

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
Merhaba , aslında bu sorunun cevabı piyasaya göre değişebiliyor. Günümüzde en yaygın kullanılan dil hangisi ise ona yönelmenizi tavsiye ederim.Örnek verecek olursak python çok kullanışlı ve öğrenilmesi kolay dil yalnız türkiiyede çok az şirketin kullandığı bir dil. Anlatmak istediğim de bu , yaygın ve popüler dillere yoğunlaşın. Yurt dışında eğitim görecekseniz yazdıklarımı kâle almayabilirsiniz.

Son düzenleme:

c43s4r

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
613
0
DARK-NET
Programlama dillerinin kullanım alanlarına bak istediğin doğrultuda ilerlemek istiyorsan bu iş
İçin olan dili seç aynı iş için seçeceğin bol olabilir ama sen daha kolay bir dilden başlamanı tavsiye ederim tabi kime göre neye göre oda değişir

[NEO]

Kıdemli Üye
14 Nis 2013
2,929
12
merhaba bilgisayar mühendisliği okuyan üniversiteden arkadaşım vardı ilk sene algoritma öğreniyorlar android için java eclipse kurulumu yapmışlardı ek olarak başlangıç web dili olarak html css Masa üstü için C++ c# öğreniyolardı bunlara temelden baksan sana faydası olur ama en önemlisi algoritma algoritmayı kavrarsan zaten her dilde fonksiyonlar farklı şekilde yazılır ama sonuç olarak aynıdır altından kalkarsın :)

ByDarkEyeS

Katılımcı Üye
12 May 2013
865
1
merhaba bilgisayar mühendisliği okuyan üniversiteden arkadaşım vardı ilk sene algoritma öğreniyorlar android için java eclipse kurulumu yapmışlardı ek olarak başlangıç web dili olarak html css Masa üstü için C++ c# öğreniyolardı bunlara temelden baksan sana faydası olur ama en önemlisi algoritma algoritmayı kavrarsan zaten her dilde fonksiyonlar farklı şekilde yazılır ama sonuç olarak aynıdır altından kalkarsın :)

Çok teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.