Hard Disk Hk

yashar61

Üye
28 Haz 2015
176
0

Beyler 2 tb hdd var. Ama fotoğrafta görüldüğü gibi 403 gb sini kullanamıyorum. Acaba sağ tıklayıp birimi sil desem düzelir mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

yashar61

Üye
28 Haz 2015
176
0
Ben zaten 2 tb hdd yi film ve setup arşivlemek için aldım. Tekrar formatlıyamam :( Herhangi bir çözümü yok mu ya. 403 gb'yi, d diskine eklemek gibi bişey yapamazmıyız ?

XSPEEDX

Uzman üye
22 Haz 2015
1,037
1
TSK

Beyler 2 tb hdd var. Ama fotoğrafta görüldüğü gibi 403 gb sini kullanamıyorum. Acaba sağ tıklayıp birimi sil desem düzelir mi ?

Senin sürücülerin C:\ ve D:\

işaretlediğin kısım ise kullanılmayan alan. Şöyle yapabilirsin.

Seçtiğin 403 gb sağ tıklayıp birimi sil diyeceksin.

D:\ ye tıklayıp genişlet diyip tüm kalanı D:\ ye vereceksin.

Bence D:\ yi genişlet.

Ama D:\ sildiğinde siyah bi birim belirecek ona sağ tıklayıp yeni birim oluşturursan. Bu kez

C:\ D:\ ve Örneğin E:\ bölümleri olacak. Tavsiyem yukarıda dediğim gibi yap.

403gb lık Seçtiğin kısmı Sağ tıklayıp birimi sil.

Sonra D:\ sürücüsüne tıkla Genişlet de.

yashar61

Üye
28 Haz 2015
176
0

Senin sürücülerin C:\ ve D:\

işaretlediğin kısım ise kullanılmayan alan. Şöyle yapabilirsin.

Seçtiğin 403 gb sağ tıklayıp birimi sil diyeceksin.

D:\ ye tıklayıp genişlet diyip tüm kalanı D:\ ye vereceksin.

Bence D:\ yi genişlet.

Ama D:\ sildiğinde siyah bi birim belirecek ona sağ tıklayıp yeni birim oluşturursan. Bu kez

C:\ D:\ ve Örneğin E:\ bölümleri olacak. Tavsiyem yukarıda dediğim gibi yap.

403gb lık Seçtiğin kısmı Sağ tıklayıp birimi sil.

Sonra D:\ sürücüsüne tıkla Genişlet de.

Birimi sil dedikten sonra d ye sağ tıkladım, birimi genişlet butonu pasifti. bende bu sefer 403 gb'yi yeni birim olusturarak e diski olarak yaptım. Ama en azından 403 gb'lik alanı kullanmaya başladım. Sağolun yardımcı olduğunuz için. Sorun çözülmüştür. :RpS_flapper::RpS_flapper:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.