Harddiski çarptım

K1L1T

Katılımcı Üye
12 Nis 2014
296
0
./root
Arkadaşlar harddiski 30cm kadar yükseklikten tabureye hafifçe düşüp çarptı ama çok hasar almadıİlk başta bilgisayar algılıyordu şimdi algılamıyor takarken dıt dıt dıt (uyarı benzeri bir ses)diye ses geliyor hdd den
Sizce tamir olurmu ve ne kadara olur sizce tahmini ?

Haricidisk

----EDİT: Alalı daha bir yıl olmadı,markası seagate ,sizce garanti kapsamındamıdır

Son düzenleme:

semih1990

Katılımcı Üye
24 May 2013
739
0
ANKARA
Arkadaşlar harddiski 30cm kadar yükseklikten tabureye hafifçe düşüp çarptı ama çok hasar almadıİlk başta bilgisayar algılıyordu şimdi algılamıyor takarken dıt dıt dıt (uyarı benzeri bir ses)diye ses geliyor hdd den
Sizce tamir olurmu ve ne kadara olur sizce tahmini ?

Haricidisk

----EDİT: Alalı daha bir yıl olmadı,markası seagate ,sizce garanti kapsamındamıdır

kardeş ne kadara yapacaklarını bilmiyorum ama samsung'un bayisine ***ürmelisin onlar yapıyor yada yenilemelisin

sonradan gördüm garanti bitmediyse garantiyi ara ama düşürdüğünü söleme farklı bişi uydur inanacakları birşey

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
Sanırsam data bir harici hdd den bahsediyoruz. Normal şartlar altında ne gibi işkencelere maruz bırakırsanız bırakın en son bozulacak/hasar görecek bilgisayar parça birimi hddlerdir. Burada bozulmadan kastım geri dönüşümü olmayan yüksek dereceli hasarlar. Hdd 2 ana parcadan oluşur, ilk parçası diskten oluşan bölüm verilerin depolandığı. 2. bölüm 1. bölüm ile usb / data çıkışının arasında yer alan bölüm. Söz konusu durum garanti kapsamı dışında yer alıcaktır muhtemelen, sonuç olarak kullanıcı hatasından kaynaklanan bir durum. Yinede garantiye göndermenizi tavsiye ederim ilk etapta. Sonrasında (olmsuz sonuç almanız durumunda) bir bilgisayarcıya ***ürüp disket ile usb/data bağlantısı arasında yer alan kartı değiştirtmeni öneririm. Şayet disk kısmına bi zarar gelmediyse yeniden çalışmaya başlayacaktır ki "ilk başta algılıyordu " demişsiniz, muhtemelen bu yol ile sorunu çözebilirsiniz. Bahsettiğim parcanın piyasa değeri yanlış hatırlamıyorsam 15-20 ₺ gibi fiyat aralığında yer alıyordu.

K1L1T

Katılımcı Üye
12 Nis 2014
296
0
./root
Sanırsam data bir harici hdd den bahsediyoruz. Normal şartlar altında ne gibi işkencelere maruz bırakırsanız bırakın en son bozulacak/hasar görecek bilgisayar parça birimi hddlerdir. Burada bozulmadan kastım geri dönüşümü olmayan yüksek dereceli hasarlar. Hdd 2 ana parcadan oluşur, ilk parçası diskten oluşan bölüm verilerin depolandığı. 2. bölüm 1. bölüm ile usb / data çıkışının arasında yer alan bölüm. Söz konusu durum garanti kapsamı dışında yer alıcaktır muhtemelen, sonuç olarak kullanıcı hatasından kaynaklanan bir durum. Yinede garantiye göndermenizi tavsiye ederim ilk etapta. Sonrasında (olmsuz sonuç almanız durumunda) bir bilgisayarcıya ***ürüp disket ile usb/data bağlantısı arasında yer alan kartı değiştirtmeni öneririm. Şayet disk kısmına bi zarar gelmediyse yeniden çalışmaya başlayacaktır ki "ilk başta algılıyordu " demişsiniz, muhtemelen bu yol ile sorunu çözebilirsiniz. Bahsettiğim parcanın piyasa değeri yanlış hatırlamıyorsam 15-20 ₺ gibi fiyat aralığında yer alıyordu.

Cevabın için teşşekür ederim hayırlısıyla bir yarın olsun dediklerinizi uygulayacağım
Hepinize teşşekürler

kummuz27

Üye
25 Şub 2014
191
0
1.kardeşim bi tara bulamazsan eğer
2. müşteri hizmetlerini ara
3.o da bi çözüm bulamazsa garantiye ver
onlarda kullanıcı hatası derse iyi bir harddisk al güzel olsunki bilgisayarını hızlandırsın

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
kardeşim yapsalarda ojinali gibi olmuyor samsung 2 sagate 3 yıl biliyorum ama şöyle bir konu var sagete
ben değiştirim yurt dişından gelen eloktironik malzemelerin 4 yıl olması lazım düşürdüm deme bu çalışmıyorde sagete 500 gb 7200 rpm bozuk göderdik 1 tb 7200 rpm sıfır ürün geldi
hardisk garanti iye bir araştır manı tafsiye ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.