Hattıma tanımadığım birisinden tl yüklenmiş

goldmen606

Katılımcı Üye
22 Mar 2015
425
1
Öncelikle selamun aleyküm

Hattıma tanımadığım bir kişinin kredi kartından 27 TL tutarında yükleme yapılmış. O kişinin kredi kartından kart sahibinin haberi olmadan toplamda 6bin TL tutarında internet üzerinden harcama yapılmış ve kart sahibi durumu görünce hemen iptal ettirmiş hepsini. Karttan çekilen tutarlar çeşitli kişiler tarafından olmuş ve çeşitli sitelerden yapılmış. Benim ip adresim üzerinden benim hattıma 27 TL yükleme nasıl yapılmış olabilir bilgisi olan var mı acaba?​

Soulfly12

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
366
1
İp adresi ile degil numarana yükleme yapmıslar bu rastgele olarak da olabilir numaranı bilen birinin de bilerek yapmis olma ihtimali var ancak bir sorun olacağını sanmam sonuc olarak sizin yaptıgınız birsey yok.

28 Mar 2020
130
14
Hocam yüklemeyi kimin yaptığını öğrenemezsin nakit ödediyse k. Kart ise ve hangi şehir bayiden okuduğunu öğrenebilsin bunun için telinden özel kod girmemiz gerekiyordu herhalde konu hakkında fazla bilgim yok hocam

Son düzenleme:

mrhn22

Üye
8 Tem 2019
204
6
Öncelikle selamun aleyküm

Hattıma tanımadığım bir kişinin kredi kartından 27 TL tutarında yükleme yapılmış. O kişinin kredi kartından kart sahibinin haberi olmadan toplamda 6bin TL tutarında internet üzerinden harcama yapılmış ve kart sahibi durumu görünce hemen iptal ettirmiş hepsini. Karttan çekilen tutarlar çeşitli kişiler tarafından olmuş ve çeşitli sitelerden yapılmış. Benim ip adresim üzerinden benim hattıma 27 TL yükleme nasıl yapılmış olabilir bilgisi olan var mı acaba?​

Bence dikkatli olmanda fayda var cc işiyle uğraşan kişiler bazı kişilerin numaraları hatta tc kimlik numaraları üzerinden işlem yapıtığını duymuştum bunu dikkat dağıtma gibi düşünebilirsin kanıtlarını hazırla şimdiden kapıya polis dayanırsa başın belaya girmesin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.