Havacılıkla İlgili Sorusu Olan Sorsun.

29 Tem 2017
63
0
18
İzmir
Arkadaşlar, 12 Yaşındayım Ve Her Türlü Konuda Olmasa Bile Pilotluktan Anlıyabiliyorum. Havacılıkla İlgili Sorularınızı Buraya Yazabilirsiniz. Elimden Geldiği Kadar Cevaplarım:RpS_thumbup:

29 Tem 2017
63
0
18
İzmir
Sizce de "Pilotluktan Anlıyabiliyorum" demek için biraz erken değil mi ? :)

Biraz olsa terimler vs. şeyleri biliyorum :) Ama akıl yaşta değil baştadır demişler :) Bu işin yaşı olmaz derler. Simulatorde "PMDG" denilen gerçek pilotların uçurabildiği uçak eklentileriyle uluslararası ve şehirler arası uçuşlar geçirebiliyorum. Şu an Boeing 747/777/737, Airbus A320, Cessna 172 gibi uçakları uçurabiliyorum (PMDG uçaklarını. Gerçek hayatta verseler bir ihtimal olsa bile uçurabilirim). Bir insanı aslında yaşına bakarak ne yapıp ne yapamıycağını düşünmemek gerekir. Atalarımızın dediği gibi, akıl yaşta değil başta olur. :)

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
Biraz olsa terimler vs. şeyleri biliyorum :) Ama akıl yaşta değil baştadır demişler :) Bu işin yaşı olmaz derler. Simulatorde "PMDG" denilen gerçek pilotların uçurabildiği uçak eklentileriyle uluslararası ve şehirler arası uçuşlar geçirebiliyorum. Şu an Boeing 747/777/737, Airbus A320, Cessna 172 gibi uçakları uçurabiliyorum (PMDG uçaklarını. Gerçek hayatta verseler bir ihtimal olsa bile uçurabilirim). Bir insanı aslında yaşına bakarak ne yapıp ne yapamıycağını düşünmemek gerekir. Atalarımızın dediği gibi, akıl yaşta değil başta olur. :)

Sizce de "Pilotluktan Anlıyabiliyorum" demek için biraz erken değil mi ? :)
Adam sağlam çıktı hocam :D helal olsun ne diyim. İki soru da ben sorayım ozaman, bu kadar bilgiye nereden eriştin? 2- bu simülasyonlara nereden eriştin?

29 Tem 2017
63
0
18
İzmir
Adam sağlam çıktı hocam :D helal olsun ne diyim. İki soru da ben sorayım ozaman, bu kadar bilgiye nereden eriştin? 2- bu simülasyonlara nereden eriştin?

Bu bilgiye araştırarak eriştim. "Sanal Pilotluk" diye bir kitap var oralardan bilgi aldım. Youtube'dan eğitim videoları izledim. Ama bu bilgileri "Okudum, tamam anladım. Şimdi gidip hemen yapıcam. Sonra Bu Konuda profosyonel oldum" diyerek yapamazsın. Simulatörü açarsın, girersin uçağa sonra kendine sorarsın "Ulan ne yapcaktım ben ?" dersin. Bunları uygulamalı olarak yapman gerekir. Ve hiçbir zaman "Ben Herşeyi Biliyorum" Demiyceksin. Çünkü Havacılık Camiası Bir Dünya Gibidir. Dünya'yı nasıl geze geze bitiremezsin, Havacılığı da böyle okuya okuya, izleye izleye herşeyi öğrenemezsin. Bir bakmışsın ki 40 yıldır havacılıkla uğraşan adamın bilmediklerini, yeni başlayan biliyor.

2. Soruna Gelirsek,

Simulatörler, gizli olarak kullanılmıyor. Herkeze açık bir şekilde Steam'de satışı var. Herkesin tercih ettiği 3 Simulatör Vardır ;
- Prepar3D (Loockhed Martin *kendi sitesi* satışı vardı. Lisanlara ayrılmıştır. PC'in güçlüyse bunu kullanmanı öneririm. Grafikleri güzeldir. Sağlam Bir Sim.'dir.)
- Microsoft Flight Simulator X (Steamde bulunmakta.)
- X Plane (Grafikleri yüzünden tercih edilir)

Ben P3D kullanırım ama grafikleri daha sağlam yapmak için biraz eklenti yükledim (bilmediğim eklentiler) ve simulatörü bozdum. FSX kullanıyorum şuanda. Ve bunu unutmamak gerekir, havacılık simulatörleri bir beladır, bir hata biter, öbürü başlar. Heleki FSX...

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,455
31
/var/named
Ya şimdi mantıken pilotajlık bile üniversite sınavında ilk 5 binde alan ve çok zorlu eğitimi olan bir bölüm. Hani daha lise var üniversite var. Ben bilgi yok veya eksik demedim. Şuan daha erken sanki dedim. :) Yani hayallerin peşinde koşmak çok güzel bir şey fakat pilotaj okuyabilmek veya pilot olabilmek için malesef ülkemizde öncelikle sizin saydığınız bilgilere değil de matematik fizik gibi derslere ihtiyaç duyuluyor. Yineleyeyim; malesef...

ghostplayer

Katılımcı Üye
14 May 2016
446
0
YERALTI
Dostum belliki çok araştırmışsın havacılıkla ilgili bilgilerin var ama sana Denizci olarak şunu söyleyebilrim bu bilgilerle bir pilot gibi havalanamazsın.

29 Tem 2017
63
0
18
İzmir
Ya şimdi mantıken pilotajlık bile üniversite sınavında ilk 5 binde alan ve çok zorlu eğitimi olan bir bölüm. Hani daha lise var üniversite var. Ben bilgi yok veya eksik demedim. Şuan daha erken sanki dedim. :) Yani hayallerin peşinde koşmak çok güzel bir şey fakat pilotaj okuyabilmek veya pilot olabilmek için malesef ülkemizde öncelikle sizin saydığınız bilgilere değil de matematik fizik gibi derslere ihtiyaç duyuluyor. Yineleyeyim; malesef...

Öncelikle şöyle başlayım :) Ben hiç bir şekilde "siz bana bilgisi eksik dediniz" demedim burada bir yanlış anlaşılma olmuş :) (sorun yok her insan hata yapabilir.) Ben daha 7'ye geçen bir çocuğum ve daha liseye geçmedim. Ama eğer güzel bir çalışma yapabilirsem ve güzel bir lise tutturabilirsem bu sorunları geride bırakırım çünkü iyi bir lise, iyi bir öğrenim hayatı demektir. Ve şimdi Pilotaj ilk 5000 bin istiyor demişsiniz, benim amacım Pilotaj tutturmak değilde THY Akademi girmek. THY Akademi genellikle herhangi bir dalın, Mühendislik bölümüne önem veriyor. Benim hedefim güzel bir yazılım mühendisliği bölümü tutturmak. Bu bölümü tutturunca THY Akademi girmek. THY Akademi 100000Euro İstiyor Ama Pilot Olunca Oradan Bu Sizin Maaşanızdan 1000'er Euro Veya TL olarak kesiliyor. Bir Yardımcı Pilot Bile 15.000TL Kazanırken 1000 Euro (4000 4500TL) Neyki :) Bir de bekar olduğumuzu düşünürsek yeter ve artar bile. Ama Allah Neyi Hayırlısı Verdiyse O Olsun :)

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
Bu bilgiye araştırarak eriştim. "Sanal Pilotluk" diye bir kitap var oralardan bilgi aldım. Youtube'dan eğitim videoları izledim. Ama bu bilgileri "Okudum, tamam anladım. Şimdi gidip hemen yapıcam. Sonra Bu Konuda profosyonel oldum" diyerek yapamazsın. Simulatörü açarsın, girersin uçağa sonra kendine sorarsın "Ulan ne yapcaktım ben ?" dersin. Bunları uygulamalı olarak yapman gerekir. Ve hiçbir zaman "Ben Herşeyi Biliyorum" Demiyceksin. Çünkü Havacılık Camiası Bir Dünya Gibidir. Dünya'yı nasıl geze geze bitiremezsin, Havacılığı da böyle okuya okuya, izleye izleye herşeyi öğrenemezsin. Bir bakmışsın ki 40 yıldır havacılıkla uğraşan adamın bilmediklerini, yeni başlayan biliyor.

2. Soruna Gelirsek,

Simulatörler, gizli olarak kullanılmıyor. Herkeze açık bir şekilde Steam'de satışı var. Herkesin tercih ettiği 3 Simulatör Vardır ;
- Prepar3D (Loockhed Martin *kendi sitesi* satışı vardı. Lisanlara ayrılmıştır. PC'in güçlüyse bunu kullanmanı öneririm. Grafikleri güzeldir. Sağlam Bir Sim.'dir.)
- Microsoft Flight Simulator X (Steamde bulunmakta.)
- X Plane (Grafikleri yüzünden tercih edilir)

Ben P3D kullanırım ama grafikleri daha sağlam yapmak için biraz eklenti yükledim (bilmediğim eklentiler) ve simulatörü bozdum. FSX kullanıyorum şuanda. Ve bunu unutmamak gerekir, havacılık simulatörleri bir beladır, bir hata biter, öbürü başlar. Heleki FSX...

söylemeseydin, okurken 12 yaşındaki bir çocuğun yazısı olacağını düşünemezdim ağzına sağlık. Peki bu simülatörler pilotajlık eğitimi alırken girilen eğitim simülatörleri ile aynı mı?

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
Dostum belliki çok araştırmışsın havacılıkla ilgili bilgilerin var ama sana Denizci olarak şunu söyleyebilrim bu bilgilerle bir pilot gibi havalanamazsın.

Kardeş çocuk 12 yaşında yaptığınız ayıp yalnız kaç yaşında olduğunuzu bilmiyorum fakat o çocuk kadar bilmediğiniz kesin :/

29 Tem 2017
63
0
18
İzmir
Ben eğer bir şey yazarsanız yarın cevap vericeğim, cevap vermezsem hani arada soğukluk oluyormuş gibi anlaşılmasın diye yazıyorum :)

29 Tem 2017
63
0
18
İzmir
söylemeseydin, okurken 12 yaşındaki bir çocuğun yazısı olacağını düşünemezdim ağzına sağlık. Peki bu simülatörler pilotajlık eğitimi alırken girilen eğitim simülatörleri ile aynı mı?

Evet genellikle FSX ile uçuyorlar. Bir kaç gün önce Babamın arkadaşı beni uçaklara götürmüştü. Bana simulatörde FSX yüklü olduğu söylenmişti

xXnicKHakXx

Katılımcı Üye
18 Nis 2015
627
0
Heveslisin. tebrikler Umarım pilot vs gibi birşey olursun ve 1 sorum var :)
Kuşların yoğun geçtigi bir bolgede ucak nasıl havalndırılır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.