HDD okunmuyor

Sualtisavunma

Katılımcı Üye
9 Eyl 2016
499
0
İstanbul
Merhabalar arkadaşlar,
Hdd yi bilgisayarın diğer portlarında da denedim fakat görmüyor. Normal çalışıyor yani ışıklar ve seste herhangi bir sorun yok. Rufus programıyla baktım orada da görünmüyor. Acil yardımcı olabilir misiniz?

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Bilgisayarcıya götürüp hard format attırabilirmisin hdd e.
Sorun kesin olarak olmasada büyük ihtimal çözülecektir.

Donanımsal olarak da bi sıkıntı olabilir.
Böyle oturduğun yerden düzeltemezsin bilgisayarcıya götür yada bilgisayardan çok iyi anlayan birine.

Sualtisavunma

Katılımcı Üye
9 Eyl 2016
499
0
İstanbul
Bilgisayarcıya götürüp hard format attırabilirmisin hdd e.
Sorun kesin olarak olmasada büyük ihtimal çözülecektir.

Donanımsal olarak da bi sıkıntı olabilir.
Böyle oturduğun yerden düzeltemezsin bilgisayarcıya götür yada bilgisayardan çok iyi anlayan birine.
şuan hdd'nin içindekileri silinmemesi için elden yapılabilecek tüm seçenekleri yapmak zorundayım. son çare elbette bir bilgisayarcı olacaktır.

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
şuan hdd'nin içindekileri silinmemesi için elden yapılabilecek tüm seçenekleri yapmak zorundayım. son çare elbette bir bilgisayarcı olacaktır.

O zaman format attıramazsın anladım.
2. bir hdd varmı bilgisayarında çalışan ?
Eğer varsa ve windows ta varsa ;

- Bilgisayarım'a sağ tıkla -> Yönet
- Sol taraftaki Listede, depolama altındaki bölümden Disk Yönetimi
- Burada isimsiz bir parça gözüküyor, gözükmüyorsa zaten Bağlantıda bir problem var demektir.
- İsimsiz parçaya sağ tıklayıp, sürücü harfi ve yolu değiştir
- Gelen pencerede EKLE düğmesine basarak yeni bir harf ile adlandırıyoruz.

Sualtisavunma

Katılımcı Üye
9 Eyl 2016
499
0
İstanbul
O zaman format attıramazsın anladım.
2. bir hdd varmı bilgisayarında çalışan ?
Eğer varsa ve windows ta varsa ;

- Bilgisayarım'a sağ tıkla -> Yönet
- Sol taraftaki Listede, depolama altındaki bölümden Disk Yönetimi
- Burada isimsiz bir parça gözüküyor, gözükmüyorsa zaten Bağlantıda bir problem var demektir.
- İsimsiz parçaya sağ tıklayıp, sürücü harfi ve yolu değiştir
- Gelen pencerede EKLE düğmesine basarak yeni bir harf ile adlandırıyoruz.
bu adımları denedim fakat o bölgede görünmüyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.