Hdd sorunu

zMrJack

Üye
16 Mar 2017
65
1
Hayırlı geceler dostlar.
Pc ye format atarken disk bölümü olusturdum cmd den ve 2. Harddiskte bi aksilik olup veri kaynetmeyeyim diye kanlosunu söktüm anakarttan. Formattan sonra harddiske erişemedim. Disk yönetiminde görününüyor fakat yabancı disk yazıyor. Harf ataması filanda yapamıyorum..Veri kaybetmeden nasıl kurtaracam. Yardımcı olursanız çok sevinirim...

H4DR0N

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
318
1
Bir internet kafeciye götür ve işletim sistemini baştan kurdur windows.old olarak verilerin ek klasör de kayıt olur ya da harddisk kablosunu ya da biosunu sıfırla işine yarayacaktır elbet.
Bios nasıl sıfırlanır diyor isen ;
1 ) Bios un kendi başta menüsünü açarak sıfırlayabilirsin
2 ) Bios un ekran kartının bölgesinde yuvarlak bir pil var onu bir tornavida yardımı ile ya da başka bir ****l eşya ile mandalına hafifçe bastırıp çıkartıp bilgisayarı çalıştırın 10 saniye sonra tekrar kapatın fişini çekip 1 dakika bekleyip ilk önce pili tekrar takın takılma yöntemi : pili çıkarttığınız hazne de iki adet yuvarlak çıkıntı olacaktır o bölgelere pili yerleştirdikten sonra diğer kısmını hafifçe bastırın "çıt" sesi gelecektir. Fişi takıp bilgisayarı çalıştırın..
3 ) Son olarak Jumper reset yapabilirsin o ise CMOS çipi dediğimiz anakartta bulunan çipi söküp ikinci haznesine takıp 10 saniye bekledikten sonra tekrar 1. haznesine takarak bilgisayarı çalıştırmanız işinizi görecektir.
CMOS çipi ekran kartının hemen altında olacaktır.

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
AOMEI Partition Assistant adlı uygulamayı indiriniz. Ardından bahsettiğiniz diski tıkladıktan sonra tekrardan bir isimlendirme ve harf atamasını yaparak kullandığınız dosya türüne çevirdikten sona kullanımına devam edebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.