HDMI bağlantısı yaptım çözünürlük görünmüyor.

bastalavista

Uzman üye
18 Ağu 2011
1,029
0
Ev
Merhabalar bugün bir hdmi kablosu aldım ucuz bir kabloydu özelliklerini bilmiyorum ama fiyatından yola çıkarsak düşük bir kablo diyebiliriz. konuya dönecek olursak, ben laptopu tvye bağladıgımda aşağıda göründüğü gibi çözünürlük olarak 1920x1080 seçeneği çıkıyor. fakat herhangi bir oyuna girdiğim zaman orda 1920x1080 çözünürlüğü göremiyorum. sizce sebebi nedir ? ekranım kartım nvidia.

bastalavista

Uzman üye
18 Ağu 2011
1,029
0
Ev
problemin oyunda oldugunu sanmıyorum. gta5 ve euro truck simulator 2' de denedim. bundan öncesinde başka bir ekran ile (tv değil) denedim oyunda da çözünürlük görünüyordu. başka bir ayarı olabilir mi?

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
oyun içi ayarlara bak ve oyunları harici ekran kartı ile çalıştır yani nvida ile driverlerini güncel tut, bende oynadım tv ye bağlayarak 1920*1080p çözünürlüğünde oyun leptopu bağladım hemde , amd işlemci ati ekran kartı idi , sıkıntısız çalıştı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.