Hedef kişiyle alakalı bilgi Edinme

Terapist1

Üye
7 Kas 2023
144
74
Selamlar Arkadaşlar Ben Terapist,
Öncelikle Sherlock ile başlayacağım,
Sherlock Nedir?
Sherlock Bir kullanıcının farklı sitelerde aynı kullanıcı adı ile uyumlu ise listeleyip bunları size sunan bir Tooldur,
Bu tool sizin uzun ve yorucu araştırma zahmetine girmeden kolayca kişi hakkında profilleri ortaya çıkartmasını sağlar.

Sherlock Kurumu
git clone GitHub - sherlock-project/sherlock: 🔎 Hunt down social media accounts by username across social networks
cd sherlock
python3 -m pip install -r requirements.txt

Örnek Resimler

TinEye Website

TinEye Nedir?
TinEye Bir Fotoğraf geçmiş arşivlerini tarayan ve kişinin fotoğraflarını hangi sitelerin kullandığını veye hangi sitelere yüklediğini gösteren bir web archive webtooludur.
Örnek Resimler

Web Archive

WebArchive Nedir?
Web Archive bir sitenin o konu hakkında düzenleme geçmişini aktiflik durumunu veya hedef kişinin forum profili bulduğunuzda o profil hakkında bilgi edinmek için kullandığımız bir platformdur detaylı bilgi edinmek için kullandığımız araçlardan biridir.
Örnek Resimler

Bu Metni Okuduğunuz için Teşekkür Ederim.
Umarım işinize yarar iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,220
1,112
Midgard
eline emeğine sağlık.. biraz daha detaylandırsan daha mı iyi olurdu diye düşündüm..:unsure:.. videolarla desteklesen mesela..
iyi haftalar diliyorum..❤️🙋‍♂️

Terapist1

Üye
7 Kas 2023
144
74
eline emeğine sağlık.. biraz daha detaylandırsan daha mı iyi olurdu diye düşündüm..:unsure:.. videolarla desteklesen mesela..
iyi haftalar diliyorum..❤️🙋‍♂️
Sağolun hocam Aslında video konusuna geçiş yapacağım ama biraz daha farklı konularda daha derin bir konulara girip öyle başlamak istiyorum

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,806
Eline sağlık fikir oluşması açısından güzel ancak yeni başlayan birinin öğrenmesi açısından yetersiz kalmış.

Terapist1

Üye
7 Kas 2023
144
74
aradığım türden bir konuydu, elinize sağlık.
Rica Ederim :)

Eline sağlık fikir oluşması açısından güzel ancak yeni başlayan birinin öğrenmesi açısından yetersiz kalmış.
Hocam Yeni başlayan için için keşifi öğrenip detaylar çıkarması için yapılmış bir şey tabi ki öğrenme süreci zor olabilir ama bunları kullanıyoruz biz bunları bilmesi bile kendini geliştirmesi açısından büyük yarar sağlayacaktır.

PanchiaNN

Anka Team Junior
29 Tem 2022
140
115
United States & Türkiye
Sherlock Nedir?
Sherlock Bir kullanıcının farklı sitelerde aynı kullanıcı adı ile uyumlu ise listeleyip bunları size sunan bir Tooldur,
Bu tool sizin uzun ve yorucu araştırma zahmetine girmeden kolayca kişi hakkında profilleri ortaya çıkartmasını sağlar.

Sherlock Kurumu
git clone GitHub - sherlock-project/sherlock: 🔎 Hunt down social media accounts by username across social networks
cd sherlock

Örnek Resimler

TinEye Website

TinEye Nedir?
TinEye Bir Fotoğraf geçmiş arşivlerini tarayan ve kişinin fotoğraflarını hangi sitelerin kullandığını veye hangi sitelere yüklediğini gösteren bir web archive webtooludur.
Örnek Resimler

Web Archive

WebArchive Nedir?
Web Archive bir sitenin o konu hakkında düzenleme geçmişini aktiflik durumunu veya hedef kişinin forum profili bulduğunuzda o profil hakkında bilgi edinmek için kullandığımız bir platformdur detaylı bilgi edinmek için kullandığımız araçlardan biridir.
Örnek Resimler

Yararlı konu, elinize sağlık.

Terapist1

Üye
7 Kas 2023
144
74
Bahsettiğin toolların kullanımlarını anlatan konular da açmanı öneririm. Emeğine sağlık
Hocam Teşekkür ederim ama gerçekten basit toollar olduğu için detayına girmek istemedim çünkü yarım saatini almaz bir insanın çözmesi gerçekten bunu istiyorsa bu konuyu özellikle açmamın sebebi fake hesap açıp insanı dolandıran bir çok kişi var ve detaylı araştırmaya girilirse fake olduğunu anlayacaklar.

Yararlı konu, elinize sağlık.
Teşekkür ederim :)

Zwo

Katılımcı Üye
Sherlock Nedir?

Sherlock Kurumu
cd sherlock

Örnek Resimler

TinEye Website

TinEye Nedir?
Örnek Resimler

Web Archive

WebArchive Nedir?
Örnek Resimler

Elinize sağlık hocam harika olmuş

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.