Hedefin IP adresi nasıl bulunur

MR_X

Üye
17 Eyl 2023
76
26
Herkese Merhaba öncelikle

Herkese merhaba bir hedefin IP adresi nasıl bulunur ? hangi yöntemler kullanılır ?
PC olmadigi için termux yardımı ile hedefin IP adresi bulunurmu ? Cevap evet ise hangi tool' lar var
Termux tan olmasa bile belirli siteler yardımıyla bulunurumu ?

Cevaplayacak olan hocalarım simdiden teşekür ederim

cashflash

Üye
28 Kas 2023
140
30
Herkese Merhaba öncelikle

Herkese merhaba bir hedefin IP adresi nasıl bulunur ? hangi yöntemler kullanılır ?
PC olmadigi için termux yardımı ile hedefin IP adresi bulunurmu ? Cevap evet ise hangi tool' lar var
Termux tan olmasa bile belirli siteler yardımıyla bulunurumu ?

Cevaplayacak olan hocalarım simdiden teşekür ederim
iplogger ile linke tıklatarak karşı tarafın ipsini alabilirsiniz. onun dışında bildiğim bir yöntem yok, neden ip bulmak istiyorsunuz? ip bulunca pek bir şey olmuyor haberiniz olsun. iyi çalışmalar.

H@cked BaBy

Medyanın Yıldızı
28 Haz 2023
2,535
1,084
Arkana bak
Buyrun ilk önce ip nedir ona bakmanızı öneririm 👇

Konu 'İp adresi nedir? Ne işe yarar? Detaylı anlatım!!' İp adresi nedir? Ne işe yarar? Detaylı anlatım!!

Hedefin ipsini phishing ile alsanız bile bu ip doğru olmayabilir. Kısacası İp adresi ile neler yapılabilir derseniz hedefin yaklaşık konumunu bulabilirsiniz fakat bu konum doğru olmayabilir. Onun dışında ip ye ddos atarak internetini yavaşlatabilir veya çökertebilirsiniz.

İyi forumlar.

MR_X

Üye
17 Eyl 2023
76
26
iplogger ile linke tıklatarak karşı tarafın ipsini alabilirsiniz. onun dışında bildiğim bir yöntem yok, neden ip bulmak istiyorsunuz? ip bulunca pek bir şey olmuyor haberiniz olsun. iyi çalışmalar.
Teşekur ederim hocam Amacim birşeyler yapmak değil ip adresi hakkında olan bilgimi çoğaltmak

Bazı ülkelerin ip havuzu çok geniş değildir bu yüzden aynı ip De 1 den fazla kullanıcı olabilir ve ek olarak ip ile fazla bir şey yapamazsın
Teşekür ederim hocam

Buyrun ilk önce ip nedir ona bakmanızı öneririm 👇

Konu 'İp adresi nedir? Ne işe yarar? Detaylı anlatım!!' İp adresi nedir? Ne işe yarar? Detaylı anlatım!!

Hedefin ipsini phishing ile alsanız bile bu ip doğru olmayabilir. Kısacası İp adresi ile neler yapılabilir derseniz hedefin yaklaşık konumunu bulabilirsiniz fakat bu konum doğru olmayabilir. Onun dışında ip ye ddos atarak internetini yavaşlatabilir veya çökertebilirsiniz.

İyi forumlar.
Teşekür ederim üstad

resim içine link koyarak dahil bir çok kolay yoldan hedef ip alabilirsin ama ip ile bir şey yapamazsın

resim içine link koyarak dahil bir çok kolay yoldan hedef ip alabilirsin ama ip ile bir şey yapamazsın
Tesekür ederim hocam

niezontheworld

Yeni üye
28 Ocak 2015
39
2
Hocam IP konusunda bilgimi arttırmak istiyorum dediğiniz için bir iki önerim olacak belki faydası dokunur.
OSI Katmanını ve çalışma prensiplerini öğrenin örnek olarak encapsulation decapsulation süreçleri gibi detaylara da bakarak.
NAT'ın çalışma prensibi ve neden ihtiyaç duyulduğu gibi konular da genel kültür olarak faydalı olacaktır.

Daha detaylı araştırma yapmak isterseniz ITN (Introduction to Networking) başlığı üzerinden göz atabilirsiniz.

MR_X

Üye
17 Eyl 2023
76
26
Hocam IP konusunda bilgimi arttırmak istiyorum dediğiniz için bir iki önerim olacak belki faydası dokunur.
OSI Katmanını ve çalışma prensiplerini öğrenin örnek olarak encapsulation decapsulation süreçleri gibi detaylara da bakarak.
NAT'ın çalışma prensibi ve neden ihtiyaç duyulduğu gibi konular da genel kültür olarak faydalı olacaktır.

Daha detaylı araştırma yapmak isterseniz ITN (Introduction to Networking) başlığı üzerinden göz atabilirsiniz.
Tşk ederim hocam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.