Hesap Makinesi V2.0 :))

29 Tem 2017
63
0
18
İzmir
Arkadaşlar dün paylaştığım Hesap Makinemin bugün 2. versiyonunu çıkarttım ve sizlerle paylaşmak isterim :)

Değişiklikler ;
- Dahada Pratik Bir Görünüm Yapıldı
- İşlem Önceliklerine Göre İşlemler Dizildi
- Çoklu İşlemler Yaparken Unutmamak İçin Bir İşlemi Yazma Menüsü Eklendi.
- Çoklu İşlemler Yaparken Sonuçları Unutmamak İçin Sonuç Yazma Menüsü Eklendi.

Video Linki :
https://streamable.com/x1uvf

Link :
Dosya.tc - ?cretsiz, H?zl? ve Kolay Dosya Payla??m?

VirüsTotal :
https://www.virustotal.com/#/file/8...1152686a30f0885fc074832fb107e3558c8/detection

Arkadaşlar, V3.0 (son sürüm) max. yarın içerisinde hazır olur ve paylaşılır. Bu 2 textbox 4 buton (2 tane textbox olucak 4 tane de çarp böl diye buton olucak) özelliği olucaktır.

Fotoğraf :

Oy2Q94.png

Son düzenleme:

TimuHack

Uzman üye
15 Mar 2017
1,856
5
New York
Aslında güzel proje ama kullanılırmı bilmeiyorum
ama emek verilmiş Teşşekür + ellerine sağlık
herkeze teşşekür vermem gene iyisin :)

bahittin01

Yeni üye
29 Tem 2017
30
0
öncelikle güzel olmuş ama tek tek çarpma bölme yazmak yerine 2 tane textbox koy sayı 1 sayı 2 olarak . Altınada 4 tane buton koy çarpma bölme toplama diye o zaman daha ufak ve daha güzel görünebilir

Son düzenleme:
29 Tem 2017
63
0
18
İzmir
öncelikle güzel olmuş ama tek tek çarpma bölme yazmak yerine 2 tane textbox koy sayı 1 sayı 2 olarak . Altınada 4 tane buton koy çarpma bölme toplama diye o zaman daha ufak ve daha güzel görünebilir

Bunu konuya yazmayı unutmuşum. Bana bunu 1. hesap makine postumdada yazmışlardı. V2.0 çoktan yapılmıştı. Ama V3.0 (Son sürüm) max. yarın hazırlanır ve paylaşıma sunulur. 3.0'da bu özelliği kullanacağım.

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Ben 3 tane sayıyı toplamak istersem nolacak ya da karmaşık bir işlem nasıl yapacağım. 2+3-4 gibi dostum bunun kodlarını yazmak emin ol 5 dakika ve bu projeler çok olabildiğince çok. Bu arada birsürü boş texbox görüyorum 2 tane yeterdi, 4 tane buton topla çıkar diye kodlada da topla adında bir fonksiyon yazardın toplama butonuna basıldığında o çalışırdı.

dbysummit

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
774
0
Ben 3 tane sayıyı toplamak istersem nolacak ya da karmaşık bir işlem nasıl yapacağım. 2+3-4 gibi dostum bunun kodlarını yazmak emin ol 5 dakika ve bu projeler çok olabildiğince çok. Bu arada birsürü boş texbox görüyorum 2 tane yeterdi, 4 tane buton topla çıkar diye kodlada da topla adında bir fonksiyon yazardın toplama butonuna basıldığında o çalışırdı.

ComboBox ile işlem türü halledilebilir, 4 butona gerek yok

Son düzenleme:

dbysummit

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
774
0
Arkadaşlar dün paylaştığım Hesap Makinemin bugün 2. versiyonunu çıkarttım ve sizlerle paylaşmak isterim :)

Değişiklikler ;
- Dahada Pratik Bir Görünüm Yapıldı
- İşlem Önceliklerine Göre İşlemler Dizildi
- Çoklu İşlemler Yaparken Unutmamak İçin Bir İşlemi Yazma Menüsü Eklendi.
- Çoklu İşlemler Yaparken Sonuçları Unutmamak İçin Sonuç Yazma Menüsü Eklendi.

Video Linki :
https://streamable.com/x1uvf

Link :
Dosya.tc - ?cretsiz, H?zl? ve Kolay Dosya Payla??m?

VirüsTotal :
https://www.virustotal.com/#/file/8...1152686a30f0885fc074832fb107e3558c8/detection

Arkadaşlar, V3.0 (son sürüm) max. yarın içerisinde hazır olur ve paylaşılır. Bu 2 textbox 4 buton (2 tane textbox olucak 4 tane de çarp böl diye buton olucak) özelliği olucaktır.

Fotoğraf :

Oy2Q94.png

Bende ilk bu tür bir programla Visual Basic'e başlamıştım, şu anda kendimi geliştiriyorum, ama aslında C#'da öğrenmek istiyorum, ilk denemelere göre iyi olmuş

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
ComboBox ile işlem türü halledilebilir, 4 butona gerek yok :RpS_thumbup:

Biraz daha düşünürsek comboboxa da gerek yok (yazıyı yazarken aklıma gelmedi çok uzun zamandır form projesi yazamıyorum.) Bakın böyle bir yarışma vardı, yorumlarda birkaç kişi yukarıda dediğim 1+4-3 gibi veya 2.(4+5) ifadeleri çözebilecek projeler yapmıştı (yorumlar silinmediyse inceleyebilirsiniz.) Konu linki Konunun çözümü python ile çözmüş hocamız isterseniz bunuda inceleyin. Konu linki

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.