Hesaplar Nasıl Korunur? | Lespiter

Konu Sabitlensin mi?

• Kullanılan toplam oy
    4
  • Anket kapatılmış .

TugraS

Üye
30 Tem 2017
229
0
JQWmME.png

Lespiter'den yeni bir konu,
---------------------------------------------------------------------​
Hesap Güvenliği
---------------------------------------------------------------------​
Aslında hesap güvenliğimizi sağlamak pek mümkün değildir.Brute Forcesinden tutun keyloggere kadar hangi yöntemlerin hesabınızı çalmak için kullanıldığını anlatacağım,kısa tutup konumuza geçelim.
---------​

1) - Keylogger:
Bu kullanılan en çok yöntemmidir bilemem fakat bir tecrübeli hackerin ilk kullanabileceği yöntemlerden biridir diyebilirim.Genellikle acemiler direkt dosyayı gönderir,tecrübeler ise sizinle arkadaş olmayı planlayıp kendine güven kazandırdıktan sonra bir dosyayı crypterleyerek size gönderir.Ve BUM!
Hesabınız bu saat arasında onun eline geçecektir.Bu yöntemden korunmak için AntiKeylogger programı kullanabilirsiniz ve yeni tanıştığınız kişilerin yolladığı dosyaları sorup soruşturmadan açmayın.

----------

2) - Fake Takip Sitesi: Bu ise instagram hackerlerine özgün birşeydir.Yada instagrama demek daha doğru olur mu bilemem ancak instagram hesaplarının %80'i bu sebepten çalınıyor.Yöntemi yapmak şöyle: Domain al,hosting al,fake script bul ve istediğin kadar instagram hesabı çal,aslında bu yönü hackerler olarak bakılıyor peki biz kurbanlar veya alınmış hedefler? Bizim yönümüzden ise şöyle: İnstagram'a Gir > Takipçilerime bak > 50 Takipçi >
Hemen takipçi kasmalıyım! > Google.com/instagram-takipci.html > Bir sürü site var kesin bin takipçi olurum, > 1.Site'ye girdikten sonra > Buradan 50 takipçi elde ettim. > 2.Site: Burası pek kullanılmıyor sanırım neyse instagram şifremi girip kayıt olup daha fazla takipçim olsun >
Diğer Gün: İnstagrama Gir > Olamaz! Hesabıma girilmiyor. ----- Gibi gibi gibi. Arkadaşlar önerdiğim şey kesinlikle araştırmadan bu yerlere giriş yapmayın,bazı siteler link ile takipçi kazandırıyor o ayrı birşey,benim yaptığım bir taktik,önce fake bir hesapla giriş yapın eğer olmuyorsa çıkın.

3) - Brute Force: Bunun daha önce kullanıldığını görmedim,konu kısa olmasın diye bunuda ekliyeyim dedim,Brute Forceyi herkes bilir.Belirli bir şifre girersiniz o verilen şifreleri teker teker dener.Arkadaşlar mesela bir sayılı şifre koydunuz diyelim 12321312 gibi,Brute Force ayarlarından sayılar bölümünü seçip trilyona kadar yazılabiliyor(Sanırım,eğer yapılıyorsa bir gün boyunca bu çalışma sürebilir,denedim.) Arkadaşlar sadece sayı gibi gibi şeyleri koymayın atıyorum, Abc9kasdksa91ksakdak gibi şifreler koyabilirsiniz. Siz 123911932 gibi şifreler koyarsanız bir zahmet hesabınız çalınsın.

----------------------

SON: Arkadaşlar aklıma başka birşey gelmedi bu yüzden konuyu sonlandırıyorum,eğer işe yaradıysa Teşekkür butonuna basabilirsiniz.

TugraS

Üye
30 Tem 2017
229
0
Teşekkürler,Lespiter denen kişi benim,bu hesap çok eskiden oluşturuldu bu yüzden Lespiter ismini kullanıyorum.

TugraS

Üye
30 Tem 2017
229
0
En azından %1 gibi bir kısım da olsa bilgilendin mi? Konu sıkmasın diye birazda samimi olarak yazdım.

Bilgilenen kişiler yoruma gelirse sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.