hex editor ile ne yapabilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
selamun aleykum arkadaslar,

hex lemeya yeni basliyorum.
baslamadan önce birkac sey sormak istiyordum:
1. hex editor'la/hex'le ne yapa bilirim?
2. hex'lemeyi ne icin kullana bilirim?
3. hex programi bi nesneyi (file or ********s ve saire database file gibi seyleri) en ince koduna kadar gösteriyor, ama tam anlamiyorum cunku harfler ve sembollar hep birbirne girmis (karisik karisik dizilmisler)

bunun disinda; bildiginiz hexleme kodlari varmi? varsa ne ise yaradiklarini ve ne icin kullandigildigini yazip bana göndere bilirmisiniz?

bu arada adminlerden bir ricaam olacakti;
- hex adli bi bölum kurabilirmisiniz, forumda diger programlar icin bölumler var ama hex icin bir bölum bulamadim, veya varsa bana linkini göndere bilirmisiniz?

tesekkur ederim yardimlariniz icin.

bayraminiz kutlu olsun!

Moderatör tarafında düzenlendi:

evillord

Uzman üye
7 Tem 2009
1,558
0
Kod aklın di
HEx editör ep yani entry point başlangıc sayısını değiştirip server fudlamak için kullanılır genellkle veyahut dll dosyaları editleneblr.
bunu kullanman biraz zor uzmanlık gerektirir.
Asembly tabanında yazılmış ve kodlarda o algoritmaya göre . bir nevi consol dili denileblr tam olmasada.
mesela her kapalı devre 1 acık 0 gibi ifade edilir bunlar böle değişkenle uzar gider.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.