Hindistan ( India ) Yazılım Mühendilsiği Okuyorum

foqualir

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
371
0
Gelismisligi nasil yani programlar ne duzeyde ornekle aciklar misin :)

vicevicen4505

Katılımcı Üye
26 Şub 2012
437
0
Hindistan

Size Söyle Acıklıyayım Mesela Google Burada Dell Burada Aklınıza Gelebilecek Her Firma Burada Buralarda Staj Görme İmkanın Var Oracle Yanıbasımızda :)

Genellikle Java Görüyoruz Derslerde C Ve C++ Da Var Ayrıca C# Görmüyoruz Ama Kursları Mevcut

Burada Dünya Capında Ün Yapmıs Yazılım Kursları Var Bkn. NIIT :)

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara

Microsoft'un programcılarının yarısından fazlası hintli.. National Instruments, General Electrics gibi dünya devlerinde çalışan da çok hintli var, onların alt yüklenicisi olarak çalışıp iş yapan da çok var.

Şimdi dürüst konuşacağım, ben azıcık ırkçıyımdır. Irk olaran hintliler aslında biraz salaklar. Böyle çok zeki, muazzam algoritmalar kuran bir hintli programcı görmedim. Ama adamlar ÇALIŞKAN.

Mesela bence İspanyol programcılar epey zekidirler. Ama İspanyol programcıya işi verirsin, siestasından, kendi işinden gücünden vakit bulamaz, son 3 gün kasar yapar. Gelen programın algoritması olabilecek en efektif algoritmadır. Ama 20 tane bug vardır, onları çözmeden program tamamlandı bile diyemezsin. Tembel programcıdır, az kodla çok iş yapar.

Hintli ise ilk günden itibaren günde 18 saat mesai yapar. program sanat eseri olmasa da çalışıyordur, her testi yapılmıştır, her açık kapatılmış her bug squash edilmiştir. Çekinmeden, kontrol etmeden verirsin müşteriye.

Kusura bakmayın maydonoz oldum ama, severim hintli programcıları..

vicevicen4505

Katılımcı Üye
26 Şub 2012
437
0
Hindistan
Microsoft'un programcılarının yarısından fazlası hintli.. National Instruments, General Electrics gibi dünya devlerinde çalışan da çok hintli var, onların alt yüklenicisi olarak çalışıp iş yapan da çok var.

Şimdi dürüst konuşacağım, ben azıcık ırkçıyımdır. Irk olaran hintliler aslında biraz salaklar. Böyle çok zeki, muazzam algoritmalar kuran bir hintli programcı görmedim. Ama adamlar ÇALIŞKAN.

Mesela bence İspanyol programcılar epey zekidirler. Ama İspanyol programcıya işi verirsin, siestasından, kendi işinden gücünden vakit bulamaz, son 3 gün kasar yapar. Gelen programın algoritması olabilecek en efektif algoritmadır. Ama 20 tane bug vardır, onları çözmeden program tamamlandı bile diyemezsin. Tembel programcıdır, az kodla çok iş yapar.

Hintli ise ilk günden itibaren günde 18 saat mesai yapar. program sanat eseri olmasa da çalışıyordur, her testi yapılmıştır, her açık kapatılmış her bug squash edilmiştir. Çekinmeden, kontrol etmeden verirsin müşteriye.

Yazdıklarınız Cok Doğru

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3

Senin bi lafın vardı abi o hesap;

Programcının tembeli makbuldür. 100 satır kod yazmaya üşenip 10 satır daha kaliteli kod yazar :)

emreard

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
3,316
1
Ankara
Benim sorum sana. Nasıl karar verdin Hindistan'a gitmeye? yani dili farklı dini farklı kültürleri farklı....? korkmadın mı? yabancılık çeker miyim ya da dil konusunda anlaşabilir miyim dersleri anlıyabilir miyim gibi. Kaç tane bölümünde türk var ben tahmin edeyim senden başka yoktur . Yalnızlık çekmiyor musun ? Mesela benim bulunduğum şehir hem ermenistan hemde gürcistan a sınır kapısı var hemde yakın. Çok da ucuz ama en fazla 2 kere Gürcistan a gitmişimdir. gidince çünkü anlaşılamıyor. ( İngilizce konuşsak bile cevap vermiyorlar sadece sıgara - mazot gibi kelimelere cevap veriyorlar. ) Yani sen orda nasıl yaşıyorsun ? Kısaca o . :D ( Bir gün orada markette domuz eti görmüştüm ıyyyy iğrenç dedim anladılar kadın bana eliyle miss işareti yapmıştı. :D )

vicevicen4505

Katılımcı Üye
26 Şub 2012
437
0
Hindistan
Benim sorum sana. Nasıl karar verdin Hindistan'a gitmeye? yani dili farklı dini farklı kültürleri farklı....? korkmadın mı? yabancılık çeker miyim ya da dil konusunda anlaşabilir miyim dersleri anlıyabilir miyim gibi. Kaç tane bölümünde türk var ben tahmin edeyim senden başka yoktur . Yalnızlık çekmiyor musun ? Mesela benim bulunduğum şehir hem ermenistan hemde gürcistan a sınır kapısı var hemde yakın. Çok da ucuz ama en fazla 2 kere Gürcistan a gitmişimdir. gidince çünkü anlaşılamıyor. ( İngilizce konuşsak bile cevap vermiyorlar sadece sıgara - mazot gibi kelimelere cevap veriyorlar. ) Yani sen orda nasıl yaşıyorsun ? Kısaca o . :D ( Bir gün orada markette domuz eti görmüştüm ıyyyy iğrenç dedim anladılar kadın bana eliyle miss işareti yapmıştı. :D )

Yasayıp Gidiyoruz Alla Şükürler Olsun Hocam :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.