Hoparlör Yardım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

McBeddua

Üye
1 Kas 2010
88
0
Mrb arkadaslar. ßende 2 tane kolon hoparlör var. Özellikleri bilmiyorum kutuya gömülü cünkü. ßu Hoparlörleri stero yapıp Pcye baglamam gerek. Normal sekilde baglanıyor yani yine takılmasına takılırda Haniii hoparlöre yeterli elektirik akımı girmedigi icin Hoparlörden fısıltı kadar ses cıkıyor. Bu hoparlörleri pcye baglarken Saglam ses cıksın diye ne yapmam gerek(nasıl bi sistem kurmam gerek yada nasıl bi elektirik akımı).... Umarım anlatabildim, yardımcı olabilecekler varsa Kutuyu dagıtıp özellikleri yazabilirim.

tamir

Üye
23 Şub 2008
85
0
haparlorün gücüne göre anfi yapman lazım örnek şamalar verirdim ama haparlörün gücünü bilmiyorum eğer içini acabileceksen gücünü ve impalensını söylersen sana haparlöre uygun anfi şeması gönderirim

McBeddua

Üye
1 Kas 2010
88
0
Hoparlör özelliklerini Marka modeliyle birlikte yazıyorum. Bahsettigim gibi Hoparlörün baglantı kablosu dısında Hic biseyi yok. Yani güc kaynagı felan baglı degil. Bu durumda Pcden gelen ses akımını yansıtamıyor.

TS-6980 COAXIAL FOUR WAY 4 Ω
250 W
50 W mon power
PIONEER

CrazYSpiN51

Katılımcı Üye
11 Ocak 2010
510
0
Visual Studio-Basic
Alemsiniz :D Çok Güldüm Ne Kablosu

Bilgisayarın Ses Kartı Hoparlör Çalıştırmaz Ve Uzun Süre Takılı Kalırsa Bir Güçlendirici(anfi) Olmadan Ses Kartını Yakarsın

Örnek Şema:

Başka Bulmak İstiyorsan Buraya Tıkla

basit-anfi-devre-semasi.png

McBeddua

Üye
1 Kas 2010
88
0
Crazyspin51 Devreyi koymussunda bise anlamadım :D Yahu ben net bi cvp istiyom sen resim koymussun bari nerede satıldıgınıda yazsaydın. Şimdi kısacası bu hoparlörü Pcye baglarken iyi bir ses almam icin Ne tür bir Güc kaynagı baglamalıyım..

McBeddua

Üye
1 Kas 2010
88
0
Hoparlör özelligini belirtmisim zaten, Ona göre ucuz birseyler bulamazmıyım??? Olmadı ikinci elleri alabilecegim yerler varmı. Belki belirtmekte fayda var, Hoparlör seti cok eski 10 yıllık falan. Daha önceleri araba teyibiyle Müzik seti yapmıstım. 15volt cıkıs saglayabilen güc kaynagıyla teyip calısıyordu, Dahili güc kaynagı yoktu. Hoparlörler direkt olarak teybe baglıydı. İşte burdaki mantıkla Tavsiye ettiginiz Anfi arasındaki farkı anlayamadım.

Son düzenleme:

tamir

Üye
23 Şub 2008
85
0
McBeddua sana bir anfi lazım eğer satın alacaksan elektronikçiler çarşısı eğer çarşı yok ise elektronik parça satanlar da bulanilirsin 2x100w olsa yeter
eğer kendim yaparım diyorsan
https://tik.lat/NuiDh
yukarıda verdiğim link senin işini görür 2x70w yapabilirsin veya elektronikten anlayan birisine yaptırablirsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.