host domain alacagim yardım

arzikefaret

Katılımcı Üye
1 Eki 2012
564
0
çorum
host ve domain alacagim video paylaşabileceğim kişisel site olacak bunun için uygun ve sağlam bir host domain satıcısı varmı fiyatlarını yada link adresini paylaşılanız çok iyi olur arkadaşlar

Son düzenleme:

vigivan

Katılımcı Üye
29 Ocak 2010
977
1
Kardeşim videolarını kendi sunucunda yayınlayacaksan, senin sınrısıza ihtiyacın var. Sınırsız Hosting + Alan adını 38 Tl ye alıyordum ben yoncu dan. Ftp hızı vs. iyi panelleri de güzel sitede öyle problem falan da olmuyor bilindik meşhur bir firma. Fakat anladığım kadarıyla takipçi scriptlerini kurmana izin vermiyorlar. Zaten sen kişisel site kuracakmışsın. Joomla,Wordpress vb. gibi hiç bir problem olmayacaktır rahatlıkla kurabilirsin.
Yoncu.com
Sol altta banner var

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
bu türk hack team ailesine ait host ve domain satan bir firma vardı o yardımcı olabilirmi .

Malesef onlar kalmadi :)

Kardeşim videolarını kendi sunucunda yayınlayacaksan, senin sınrısıza ihtiyacın var. Sınırsız Hosting + Alan adını 38 Tl ye alıyordum ben yoncu dan. Ftp hızı vs. iyi panelleri de güzel sitede öyle problem falan da olmuyor bilindik meşhur bir firma. Fakat anladığım kadarıyla takipçi scriptlerini kurmana izin vermiyorlar. Zaten sen kişisel site kuracakmışsın. Joomla,Wordpress vb. gibi hiç bir problem olmayacaktır rahatlıkla kurabilirsin.
Yoncu.com
Sol altta banner var

Yoncu görebilecegin en berbat hostlardandir. Ben onlardan sunucu da aldim gerçekten makinalari berbat o yüzden de fiyatlar ucuz :) Günde bir iki saat bakim diye kapaniyor haberiniz olsun :) Eğer sitenize kimse girmiyorsa alin ama girsin istiyorsaniz uzak durun :) Ek olarak o sınırsız hosting de ince bi kural var site dosyaları haricinde video dosya yada resim vs yasak genellikle haftada bir temizlik yapiyolar hatta bazen site dosyaları bile siliniyor

Ben Ozkulayi öneririm fiyat ve performans bakimindan :) Domainii kesinlikle farkli firmadan alin ayni firmadan almanizi tavsiye etmem :) Domain içinde isimtescil yada yoncu olabilir. Yoncunun domain konusundaki paneli gerçekten kullanisli fakat dedigim gibi hosting yok :)

Son düzenleme:

vigivan

Katılımcı Üye
29 Ocak 2010
977
1

Malesef onlar kalmadi :)

Yoncu görebilecegin en berbat hostlardandir. Ben onlardan sunucu da aldim gerçekten makinalari berbat o yüzden de fiyatlar ucuz :) Günde bir iki saat bakim diye kapaniyor haberiniz olsun :) Eğer sitenize kimse girmiyorsa alin ama girsin istiyorsaniz uzak durun :) Ek olarak o sınırsız hosting de ince bi kural var site dosyaları haricinde video dosya yada resim vs yasak genellikle haftada bir temizlik yapiyolar hatta bazen site dosyaları bile siliniyor

Ben Ozkulayi öneririm fiyat ve performans bakimindan :) Domainii kesinlikle farkli firmadan alin ayni firmadan almanizi tavsiye etmem :) Domain içinde isimtescil yada yoncu olabilir. Yoncunun domain konusundaki paneli gerçekten kullanisli fakat dedigim gibi hosting yok :)

İlginç ben hostinglerini kullanıyorum ayda bir kere kapanır fakat her firmada olan şeyler üstelik kendim takipçi scriptleri kurabilmek için host değiştirdim yoncu kadar hızlı değildi ftpleri de. Ayrıca seo testlerine girdiğim de de site hızı gayet yüksek puan alıyor demek ki biraz şans

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
İlginç ben hostinglerini kullanıyorum ayda bir kere kapanır fakat her firmada olan şeyler üstelik kendim takipçi scriptleri kurabilmek için host değiştirdim yoncu kadar hızlı değildi ftpleri de. Ayrıca seo testlerine girdiğim de de site hızı gayet yüksek puan alıyor demek ki biraz şans

Tabi şans önemli fakat ben aktif olarak kullandigim için bana sorun oluyordu 3 kez sunucu değistirdiler sen hesab et :) Zaten google a yoncu sikayet diye arat dünyanin şikayeti çikiyor :D

*-*Alpagu*-*

Uzman üye
10 Tem 2012
1,866
1
Ankara / Zürih
R10.Net üzerinde ys belgeli firmalara bakabilirsin. Kendi kullandığım GuzelHosting(guzel.net.tr)'i öneririm. Ayrıyetten IHS ve Alastyr'ıda kullanabilirsin. İsimtescil ve yöncüye bulaşma pişmanlık kısaca. Yöncüden aldığım Vps'yi 1 ayda 7 kere sıfırladılar teknik hata bahanesiyle. İsim tescil daha berbat. Shell atmışlar deyip dava açıcaz diyerek sunucu siliyorlar :D Ama nedense Vps'de ne php, ne apache ne mysql nede bir panel vardı :)

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Eğer videolarınızı kendi hostunuzda barindircaksaniz hosting değil vds almalisiniz önceikle :) Eğer sadece yayinlicaksaniz 750 mb 1 gb yeterli olucaktir. Fazlaysiyla :)
Trafigin mümkün olduğunca yüksek olmasini tavsiye ederim(Çok fazla harcama yapicagini sanmiyorum fakat saldirilarda vs trafigi bahane ederek direk kaparlar siteyi :) )
subdomain demek xxx.alanadiniz.com demek hiç olmayadabilir oladabilir sizin tercihiniz ama 2-3 tane olmasinda yarar var
Disklerin ssd olmasina özen gösterin ssd disklerde performans artar :) Birde r10 daki filan firmalari tavsiye etmem evet ucuz oluyor ama 2 gün sonra batiyor devrediyor :D Tavsiyem güvenilir firmalardir :)
mysql boyutuna dikkat edin film siteleri mysql i fazla yiyebilir(scripte göre :) ) Düşük mysql veren firmalardan uzak durun :)

Daha fazla sorunuz olursa öm ile yada skype ile ulşabilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.