Sosyal Mühendislik Hostinger VPS Sunucu Konusuyla İlgili

iavdan

Üye
2 Eyl 2007
221
0
Herkese merhaba arkadaşlar ben hostinger sitesinden vps sunucu almak istiyorum fakat bu vps sunucularda port yönlendirme yapılıyor mu yapılıyorsa nasıl yapılır destek olabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum

Yapmak istediğim tam olarak şu android rat kullanıyorum kendi evimde kullandığım modem üzerinden rahatlıkla yapıyordum fakar internet servis sağlayıcım bi şekilde bunu engelledi 100 lü bloktan ip aldığım için evde kullandığım internetten yapamıyorum sağolsun bir arkadaş Ngrok diye bir program önerdi oda işimi kısmen görüyor aşırı yavaş geliyor bilgiler.Bu yüzden biraz araştırdım bunu vps sunuculardan yapabiliyorum galiba fakat hiç bi yerden nasıl yapıldığı anlatılmamış bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Son düzenleme:

"fyska

Üye
26 Haz 2019
182
2
Cevap: Hostinger vps Sunucu Konusunda Yardım

Merhaba,

Öncelikle satın aldığınız hizmetler size büyük bir çoğunlukla her özelliği açık şekilde iletilir yani istediğinizi yapabilirsiniz ancak yasa dışı diye bahsettiğimiz rat-trojen-phishing tarzı işlemlerin yapıldığını gören sağlayıcılar başlarına bir iş gelmemesi için ödediğiniz miktarı geri ödemeden ve uyarmadan sizin makinelerinizi kapatıyor bu sebepten bir ücret ödeyip açmak yerine amazonda ücretsiz şekilde windows veya linux vds kurup deneyebilirsiniz (Tüm portlarını açabiliyorsunuz). Nasıl yapacağınıza dair bir video bırakıyorum eğer yapamazsanız bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

İlgili video : [ame]https://www.youtube.com/watch?v=7sdfEUFvr9k[/ame]

İyi forumlar

iavdan

Üye
2 Eyl 2007
221
0

hocam ben zaten ücretsiz olarak kullanıyorum fakat aşırı yavaş bir ay ücretli deneyecem artık yapacak bişey yok :)

"fyska

Üye
26 Haz 2019
182
2

hocam ben zaten ücretsiz olarak kullanıyorum fakat aşırı yavaş bir ay ücretli deneyecem artık yapacak bişey yok :)

Amazonun ücretsiz vpslerini istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz sadece kullanım süreniz düşüyor 3 ay kullanmak yerine 1 ay kullanıyorsunuz gibi düşünebilirsiniz ancak hostingerde alacağınız ücretli makineler yaptığınız bir saldırıda kapatılacaktır. İlgili maddeden ufak bir alıntı

"Kötüye Kullanım Faaliyetleri.Sunucularımızı ve web sitenizi posta bombaları, İnternet paketlerinin taşması, paket bozulması, hizmet reddi veya diğer kötüye kullanım faaliyetleri için kaynak, aracı, yanıt adresi veya hedef adresi olarak kullanamayacağınızı kabul etmektesiniz."

O sebepten ücretli hostingi almak biraz hatalı olacaktır.

İlgili anlaşmanın linki : https://www.hostinger.web.tr/hosting-anlasmasi (Madde 4)

iavdan

Üye
2 Eyl 2007
221
0

hocam ben satın aldım zaten windows makine desteği yok birde uzak masaüstü bağlantısı yapamadım bu amazon da yavaşlık sorunu yaşarmıyım ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.