Hp Pavillion dv5 windows açılmıyor-acil yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
17 Ağu 2007
237
0
selam arkadaşlar.
sorun şu ki ; diz üstü bilgisayarı açtığımızdan çok kısa bir süre sonra hard diskten ses gelmeye başlıyor.tık tık tık.... sürekli.sanki bi şey takılıyor ve tam kurtulacakken yeniden takılıyor gibi.
bilgisayar açıldıktan sonra ekrana gelen yazılar şöyle
'For realtek RTL9111C Gigabit Ethernet Controller v2.08 (070827)
PXE-E61 : Media test failure , check cable
PXE-M0F : Exinting PXE ROM
No bootable device – İnsert boot disk and pres any key'
acil yardımlarınız bekliyorum ve çok teşekkür ederim

!nFiNiTe

Kadim Üye
21 Şub 2011
5,915
3
Hell
- Harddiskin yeni ise ses gelmesi normal değil ancak monte ederken vidalarını sıkıca yerleştirdiğinizden emin ol, iki taraflı 4 vida tak, hdd takılan yere sıkıca monte edildiği halde ses geliyorsa normal değildir..

- Biçimlendirirken hatalı olmuşsa tekrar biçimlendirip dene,aynı ses geliyorsa boardında sorun olabilir üretim hatası vardır..

- Harddiskin okuma yazma kafası bozulmuş olabilir ya da diskin üzerinde bozukluk olduysa harddiskin kafasında bulunan iğne bu bozuk yüzeylere değer ve ses çıkar ( BadSector).Aldığın ürün garanti kapsamında ise değiştir...

17 Ağu 2007
237
0
- Harddiskin yeni ise ses gelmesi normal değil ancak monte ederken vidalarını sıkıca yerleştirdiğinizden emin ol, iki taraflı 4 vida tak, hdd takılan yere sıkıca monte edildiği halde ses geliyorsa normal değildir..

- Biçimlendirirken hatalı olmuşsa tekrar biçimlendirip dene,aynı ses geliyorsa boardında sorun olabilir üretim hatası vardır..

- Harddiskin okuma yazma kafası bozulmuş olabilir ya da diskin üzerinde bozukluk olduysa harddiskin kafasında bulunan iğne bu bozuk yüzeylere değer ve ses çıkar ( BadSector).Aldığın ürün garanti kapsamında ise değiştir...

Kalp Kıran arkadaş :)
öncelikle bilgiler için teşekkür ederim.dediğini denedim ama bilgisayar açılmadı.harddiski açıp yerine sağlamca oturtum.ses geliyor.yerinden çıkarttım.farkettim ki ses direk harddiskin içinden geliyor.daha önceden bir hard diski söküp parçalamıştım.sanırım senin dediğin o iğne ses yapıyor.tiz bi ses var.sanki bi yere çiziyormuş gibi...
bu durumda bilgisayara ne yapılabilinir? C masaüstünden dosyalar varmış.onları kurtarmak isityor arkadaş.....

M

mugair

Ziyaretçi
arkadaşım donanım hatası almaktasın hala sorunun çözülmedi ise dediklerimi uygula öncelikle bios pilini çıkart ve bi 15 saniye kadar bekle ardından wifi kartının 1 2 diye kodlanmış kablolarına bak ve dogru yerlere takıldığına emin ol hard diskini biçimlendir ve ardından tekrar format atmaya çalış (harddiskinde ses gelmesinin nedenide bu virüs falan degil eğer bilgisayarının içini gördünse 4 adet takoz olur herhangi bir vidası yoktur harddiskinin dedigim gibi baglantılarını kontrol et sorunun 100%100 çözülecektir)

17 Ağu 2007
237
0
arkadaşım donanım hatası almaktasın hala sorunun çözülmedi ise dediklerimi uygula öncelikle bios pilini çıkart ve bi 15 saniye kadar bekle ardından wifi kartının 1 2 diye kodlanmış kablolarına bak ve dogru yerlere takıldığına emin ol hard diskini biçimlendir ve ardından tekrar format atmaya çalış (harddiskinde ses gelmesinin nedenide bu virüs falan degil eğer bilgisayarının içini gördünse 4 adet takoz olur herhangi bir vidası yoktur harddiskinin dedigim gibi baglantılarını kontrol et sorunun 100%100 çözülecektir)

bilgiler için teşekkür ederim arkadaşım...
benim asıl amacım bilgisayara format atmadan önce son bi kez açılsın ki masaüstündeki dosyaları kurtayayım...
dediklerini yapayım. bilgi vereceğim sana

17 Ağu 2007
237
0

arkadaşım dediklerini yaptım. bağlantıları kontrol ettim.doğru bağlılar....
ama ses değişmedi.hard diski tutan 4 adet plastik minik kare takozlar var.onlardan biri yok. ama diğer 3üde sabit tutuyor...
ses direk içinden geliyor.o okucuyu demir diski durmadan çiziyor sanki...

baypars

Katılımcı Üye
5 Eyl 2010
485
0
HP Dv5'in Allah belasını versin iki kez ekran kartım yandı.Anakart yandı harddisk yandı .Sen hp almakla hata ettin kardeşim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.