HTML ASP.NET Çeviri ÖDEVİM

selimeker

Yeni üye
28 Ocak 2015
36
0
Duzce
Merhabalar erisimde görüldüğü gibi bi html siteyi kişisel forum siteme revize ederek çeviriyorum DB den alınan verileri siteme konu olarak resimdeki gibi nasıl ekleyebilirim bunu sağlayan bir dil nesne program varmı acil yardım bekliyorum her karo bir konu olacak şekilde nasıl sitemi oluşturabilirim.

HocaXD

Uzman üye
18 Mar 2017
1,875
0
Roma
ASP.net'i HTML çevireceksin galiba Web Page Maker veya buna benzer araçlar ile elindeki scriptin benzerini HTML olarak kodlayabilirsin hiç HTML bilmezsen bile sana çok büyük yardımı dokunacaktır.

selimeker

Yeni üye
28 Ocak 2015
36
0
Duzce
Tam Tersi Template olarak aldığım html5 sayfasın asp.net'e çevriyorum ihtiyacım olan ise veritabanından
bu verileri çekip sayfamda gösterecek yapıyı oluşturmak veri sayısına göre sayfalama yapması gerekiyor. nasıl üstesinden gelebilirim.

HocaXD

Uzman üye
18 Mar 2017
1,875
0
Roma

n3pix

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,079
0
Aydın
For veya foreach dongusu varolan yazilarin row countini alirsin. Gelen sayi kadar bir dongu ile sirasiyla tum rowlarin verisini cekip divler olarak olusturtrak dongude bunu yapabilirsin.

n3pix

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,079
0
Aydın
tasarım çok karışık tekrar uğraşmak gerçekten yorucu ayrıca htmlde divleri nasıl dinamik şekilde ekleyip çıkarabileceğimi bilmiyorum

Her yazi icin ortak olan div, h, paragraf, link, button larin nereye nasil hizalandigini tasarlaman lazim. Sonra ana divi ve ana divin icindeki tum elementlerle birlikte bunu foreach veya for dongusune alman lazim. Anlassindir, biraz ugras. Mantigini yor anlarsin. Ornegin for dongusunde ayni metini yazdirmak icin forun icine metini giriyorsan burda da her makale icin olan elementleri gireceksin :)

selimeker

Yeni üye
28 Ocak 2015
36
0
Duzce
Her yazi icin ortak olan div, h, paragraf, link, button larin nereye nasil hizalandigini tasarlaman lazim. Sonra ana divi ve ana divin icindeki tum elementlerle birlikte bunu foreach veya for dongusune alman lazim. Anlassindir, biraz ugras. Mantigini yor anlarsin. Ornegin for dongusunde ayni metini yazdirmak icin forun icine metini giriyorsan burda da her makale icin olan elementleri gireceksin :)

Bunu Hangi Dil yada Kuralla Yapabilirim Bilen Bir Örnek Video Konu Başlığı Kaynak Yollayabilirmi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.