İmkansız İşlem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

god for give us

Uzman üye
8 Kas 2015
1,209
0
SSCB

tumblr_lzyposTMtj1r0ti3go1_r1_1280.png

Tanrı her şeyi yaratabilecek güçtedir ve her şeyden daha güçlüdür. O zaman Tanri kendi kendinin kaldıramayacağı kadar ağır bir taş yaratabilir mi?

Soruyu çözebilecek biri var mı merak ediyorum

Belirli bir süre sonra soru değişir.​

Post kasmak yasaktır!​

Son düzenleme:

Bay Ordinaryus

Uzman üye
28 Şub 2016
1,262
1
Muhafızlardan birine, “Altın dolu küpün hangi kapının ardında olduğunu sorsaydım öbür muhafız ne derdi?” diye sormalısınız. Muhafız hangi kapı derse, küp öbür kapının ardındadır. (Hep doğru söyleyen muhafız yalancının vereceği yanıt neyse size onu söyleyeceğinden, küpün hangi kapının ardında olmadığını öğrenirsiniz. Hep yalan söyleyen muhafız ise dürüst muhafızın yanıtı konusunda yalan söyleyeceğinden yine küpün hangi kapının ardında olmadığını öğrenirsiniz.)

god for give us

Uzman üye
8 Kas 2015
1,209
0
SSCB
Muhafızlardan birine, “Altın dolu küpün hangi kapının ardında olduğunu sorsaydım öbür muhafız ne derdi?” diye sormalısınız. Muhafız hangi kapı derse, küp öbür kapının ardındadır. (Hep doğru söyleyen muhafız yalancının vereceği yanıt neyse size onu söyleyeceğinden, küpün hangi kapının ardında olmadığını öğrenirsiniz. Hep yalan söyleyen muhafız ise dürüst muhafızın yanıtı konusunda yalan söyleyeceğinden yine küpün hangi kapının ardında olmadığını öğrenirsiniz.)

evet internetten bakılmış bir cevap.. Şimdi paradoks ile güncelleyeceğim konuyu bakalım bulabilecek misiniz :)

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
Sana Sorsam Arkadaşın Bana Hangi Kapıyı Söyler ?
Doğru Cevap Bu bunun gibi paradoxlarla ilgileniyorum :)

Ne alaka ? yalancıya sorarsan yalan soyler. Kisinin dogruyu mu yanlısı mı soyleyecegini bilemezsin ki. Cevabını tekrar oku , tekrar dusun. Hem kapıylada alakası yoktur. kapının ardındaki ile alakalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.