İngilizcesi iyi olan içeri lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asdasdlo

Üye
18 Eyl 2012
147
0
Ubuntuda kurulum sırasında bir sorunla karşlılaştım çözümü yabancı sitede buldum lakin tam olarak anlayamadım anlayan birisi çevirebilirse sevinirim.

Two things to check (assuming your machine is called my-machine, you can change this as appropriate):

1. That the /etc/hostname file contains just the name of the machine.
  2. That /etc/hosts has an entry for localhost. It should have something like:
    127.0.0.1 localhost.localdomain localhost 127.0.1.1 my-machine
If either of these files aren't correct (since you can't sudo), you may have to reboot the machine into recovery mode and make the modifications, then reboot to your usual environment.

Sd1eewDEWG156d

Kıdemli Üye
26 Nis 2013
2,406
0
Şu iki şeyi kontrol edin (makinenizin adını benim-makinem varsayarak, kendinize uygun şekilde değiştirebilirsiniz):

1. /etc/hostname dosyası, makinenizin adını içerir.
    [*]/etc/hosts dosyası, localhost için bir girdi bulundurur. Şunun gibi olabilir:
    127.0.0.1 localhost.localdomain localhost 127.0.1.1 benim-makinem

Eğer bu iki dosya da doğru deği... yetişemedim :( Konu kilit :)

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Ubuntuda kurulum sırasında bir sorunla karşlılaştım çözümü yabancı sitede buldum lakin tam olarak anlayamadım anlayan birisi çevirebilirse sevinirim.

Two things to check (assuming your machine is called my-machine, you can change this as appropriate):

1. That the /etc/hostname file contains just the name of the machine.
  2. That /etc/hosts has an entry for localhost. It should have something like:
    127.0.0.1 localhost.localdomain localhost 127.0.1.1 my-machine
If either of these files aren't correct (since you can't sudo), you may have to reboot the machine into recovery mode and make the modifications, then reboot to your usual environment.

Sorun cozulmus ama, bakan olursa diye ben yine de cevireyim.

Kontrol edilmesi gereken 2 sey,(bunu yaparken pcnin isminin my-machine oldugunu varsayiyoruz)
1-)etc/hostname sadece pc nin ismini barindirmasi.
2-)/etc/hosts da local host icin bir giris bulunmasi.
->127.0.0.1 localhost.localdomain localhost 127.0.1.1 my-machine

Eger ikisinden biri eksikse ve ya dogru degilse(ki sudo olamiyorsan oyle demek) makinayi recovery modunda baslatip gerekli degisiklikleri yaptiktan sonra tekrar normal bir sekilde bootlayabilirsin.
Demis metnin yazari arkadas.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.