İNSTAGRAM Hesap Çalma // Sorularınızı Yanıtlıyorum //

MrXCyberQ

Uzman üye
17 May 2019
1,412
10
2017 Yılında açılan bir konu şuanda yukarılara çıkmış bulunmakta.

https://www.turkhackteam.org/instagram/1553626-instagram-dogrulama-almadan-hesap-calmak-17.html

Sorulan ve yanıt alınamayan sorulara net ve açıklayıcı bir şekilde cevap vereceğim. Ayriyeten sorusu olanlar post altına yazabilir bir sonraki konuda onlarında sorusunu açıklayacağım.

1) " arkadaşlar telefonu hackerlesem nasıl geri getrebilirim " ;

Yanıt : Telefona gelen doğrulamayı bir şekilde halledebilirseniz, Hesaba eklenen telefonu sorun yaşamadan değiştirebilirsiniz. Böylece hesap artık sizin olacaktır ve hesabın asıl sahibi ne yaparsa yapsın hesabı geri alamayacaktır. >>>> reiskrall

2) " selam eşimin eski sayfasi vede kendi eski sayfam telefon imail hic biri yokken sikayet ediyorum kapansinlar diye sikayet bolumde ingilizce cikiyor nasil kapatcam telefonda bu iki sayfayi da lutfen yardimci olunuz evli birisi olarak rahatsizim birisi esimin sayfasina girdini dusunuyorum acamiyoruzda sayfayi lutfen birisi yardimci olsun "

Yanıt : Hacklenme ile alakalı bir şey diyemem şüphe var ise belirtiniz onun haricinde sayfanın ingilizce olması normaldir. Sayfanın türkçe dilini desteklemediğini unutmayınız. Bilgisayarınızdan sayfaya sağ tık yapıp " Bu sayfayı türkçe diline çevir " derseniz çevrilecektir. dadas3325

Yanıt : Sorunuz pek anlaşılır değil maalesef :( Fakat anlayabildiğim yerlere kadar açıklayacağım.

Eşinizin vede kendi sayfanızın e-mail veyahut telefon numarası doğrulaması bile yokken hesabınızı şikayet ediyorsunuz kapansın diye,şikayet bölümünde ingilizce çıkıyor anladığım kadarıyla. İngilizce çıkması normal şikayet bölümü bizim ana dilimiz ile destekli değildir fakat bilgisayar,laptop kullanarak destek bölümü açık iken sağ tık yapıp bu sayfayı türkçe diline çevir seçeneğine tıklarsanız sayfa türkçe olacaktır.

Ayriyeten birisi sizin hesabınıza girip girmediğini tam anlayamadım hiç bir bilgi vermemişsiniz sorunuzda. Eğer girdiyse şüpheleri nedir paylaşırsanız sevinirim. >>>> dadas3325

3) " Normal instagramı silmem gerekirmi ? "

Yanıt : Normal instagram'ı silmeniz gerekmez. Apayrı sürümleri yükleyeceksiniz. yakamoz57

4) " Lütfen bana yardım edin hesap çalmam lazım "

Hesap çalmak için en kesin yolu sosyal mühendisliktir. Sosyal mühendislik nedir bilginiz yok ise bu konuyu inceleyebilirisiniz.

https://www.turkhackteam.org/sosyal-muhendislik/1915052-sosyal-muhendislik-mantigi.html

Genel olarak sorulan tüm sorulara cevap vermiş bulunmaktayım. Aklınıza takılan yerleri alt kısımdan yorum yaparak sorabilirsiniz.

Sorulan sorular bir sonraki konuda detaylı ve açıklayıcı bir şekilde cevaplandırılacaktır.

Anzarot

Yeni üye
15 May 2020
20
0
Sosyal mühendislikle her şey yapılabilir ama günümüzde insanlar bilinçli bu yöntemle 70 yaşında amcaları kandırırız ancak bize exploit lazım açık lazım şöyle şöyle hesap çalınır diyecek birisi lazım.

MrXCyberQ

Uzman üye
17 May 2019
1,412
10
Sosyal mühendislikle her şey yapılabilir ama günümüzde insanlar bilinçli bu yöntemle 70 yaşında amcaları kandırırız ancak bize exploit lazım açık lazım şöyle şöyle hesap çalınır diyecek birisi lazım.

Bunu soru halime getirin cevaplayayim.

up ++ sorularınızı post olarak atınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dolyetyus

Özel Üye
21 Nis 2020
1,209
690
Şüpheliyi nas geçecegız hocamm

Selamlar,

Şüpheli Giriş Denemesi'ni geçmek için proxy/VPN ile hesabın asıl sahibinin hesaba girerken bağlandığı ülkeden girmeniz lazım. Onun haricinde bir kere o doğrulamaya düştüyseniz hesabın sahibi tam olarak girişi doğrulayana kadar nasıl girmeyi denerseniz deneyin doğrulama düşüyor.

Kolay Gelsin

AsuriGazani

Yeni üye
13 Ocak 2019
17
0
her şey çok iyi gidiyordu victim linke girip bilgilerini yazmıştı , hesaba girdim doğrulamayı aştım sonra sırası ile;
-kayıtlı e posta
-kullanıcı adı
-şifre ' yi değiştirip, hesabın kayıtlı olduğu numarayı kaldırdım ve akebinde hesabı dondurdum ancak 1 saat sonra karşı taraf hesabını geri aldı. Hatayı nerede yaptım ?

Son düzenleme:

MrXCyberQ

Uzman üye
17 May 2019
1,412
10
her şey çok iyi gidiyordu victim linke girip bilgilerini yazmıştı , hesaba girdim doğrulamayı aştım sonra sırası ile;
-kayıtlı e posta
-kullanıcı adı
-şifre ' yi değiştirip, hesabın kayıtlı olduğu numarayı kaldırdım ve akebinde hesabı dondurdum ancak 1 saat sonra karşı taraf hesabını geri aldı. Hatayı nerede yaptım ?

acıklayacagım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.