İnternet Hızı Arttırma !

Candice

Yeni üye
15 Ağu 2011
11
0
İstanbul
*%20
İnternet Hızı Artırma

Windows XP professional %80 internet hısını kullanmanısa isin veriyor geri kalan internet hısınısın %20 sini kullanmak için;
Başlat>çalıştır>gpedit.msc>bilgisayar yapılandırıcısı >yönetim şablonları >ağ >Qus paket zamanlayıcısı >ayarlanabilen bant genişliğini sınırla >etkin >bant genişlik sınırı = 0 >uygula >tamam -dır işte bu kadar.
(önceki bant genişliği=20)

*Rezerve Bant Genişliğinin Serbest Bırakılması !

Windows XP, ağ aktarım hızının standart olarak yüzde onunu özel işlemler için reserve eder.Söz konusu sınırlandırmayı kaldırmak için Başlat>Çalıştır 'a gpedit.msc yazın.Karşınıza gelen ekranda Bilgisayar Yapılandırması altında bulunan Yönetim Şablonları > Ağ > QoS Paket Zamanlayıcı dizinini etkinleştirin. Buradaki Ayrılabilir bant genişliğini sınırla kaydına çift tıklayın ve ayarını Devre Dışı olarak değiştirin.

*İnternet Explorer Hızlı Açılsın

Bunun için Explorer kısayolunun sonuna -nohome satırını ekleyin.

*XP'nin FireWall Özelliğini Kapatmak !

Bu özellik o kadar büyük bir koruma sağlamamakla internet bağlantısının hızınıda büyük oranda düşürür.Bunu kapatmak için; Start-Connect to-Show All Connection (Başlat-Bağlan- Bütün Bağlantıları Göster) bölümüne girin. Firewall koruması olan bağlantılar üzerinde bir kilit işareti görürsünüz. Bu bağlantıya sağ tıklayın ve Properties (özellikler) sekmesine girin. Daha sonra Advanced (Gelişmiş) sekmesine girin. Daha sonra Internet Connection Firewall aktif halden çıkarın.

Konuyu doğru yere mi açıyorum, bilmiyorum. İnşallah öyledir...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.