İnternetim Kesiliyor

buno02

Katılımcı Üye
1 Tem 2010
483
1
Başlıkta belirttiğim gibi evdeki internet ağımda kronikleşmiş bir sorun mevcut. Yardımı olacaksa birkaç bilgi vereyim modem ve ağ hakkında;
İnternet sağlayıcım vodafone(16mbps hızında), Modemim huawei hg531s v1(bu sene aldık), kablolar yeni , Evde 1 masaüstü bilgisayar(LAN ile bağlantı sağlıyorum), 2 tablet, 4 tane de telefon var, modem arayüzünden hiçbir ayara karışmadım(dns atama ip atama ve port açma gibi), telefon tablet bilgisayarda da ip atama dns atama veya vpn kullanımı gibi şeyler de yok, binayı Türk telekom'un sitesinden kontrol ettirdiğim zaman hipernet altyapısı mevcut deniyor ama coğu zaman internet ışığım birden sönüyor internet erişimim kesiliyor. Hatta bazen adsl ve internet ışıklarının ikisi de sönüyor 1-2 dakika gelmiyor (hatta bu yazıyı yazarken bile 2 kere söndü)
Sebebi ne olabilir?

konuyu aç düğmesine basmak için internet ışığının yanmasını bekliyorum :) delirmek üzereyim 5 dakika oyun oynayamıyorum müzik dinleyemiyorum

konuyu açtım ekleme yapayım dedim yine gitti :D modemi kapatıp açma veya fabrika ayarlarına döndürmek de bir işe yaramıyor

Son düzenleme:

resilevil

Katılımcı Üye
3 Nis 2016
601
0
TR
Merhaba,

Bulunduğunuz bölgede altyapı çalışmaları var mı yok mu öğrenin. Eğer varsa ondan kaynaklanıyordur. Altyapı çalışmaları yoksa da Müşteri Hizmetlerini arayın.

İyi Günler..

kadirbab08

Katılımcı Üye
14 Kas 2007
389
0
Unknow
Servis sağlayıcınızı arayın, iki çalışan gönderip sorunu çözerler.
Bende de olmuştu aynı sorun. Rüzgar esiyor dc.
Yağmyr yağıyor dc
Kış ayını hiç anlatmayım hep dc
Servis sağlayıcimi aradım. Ertesi gün yaptılar.

efendi922

Üye
31 Ocak 2016
145
0
New Zealand
Giriş Çıkış kablosundaki yani adsl gelen kablo renkleri yeşil mavi diyelim çıkış yeşil kırmızıysa sürekli kopar bende bu sorun vardı teknik servis gelip bana söylediler ve şuan 1 haftadır aralıksız kesintisiz internete giriyorum :):secret

buno02

Katılımcı Üye
1 Tem 2010
483
1
şimdi fark ettim modemi kapatıp açmam sorunu cözüyor ama belli bir süre geçince gittikce yavaşlıyor ve kesiliyor 10 dakikada bir kapat aç yapıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.