İp ile karşı tarafın detaylı bilgisi alınabilir mi ?

Diavilx

Yeni üye
25 Nis 2022
3
0
Öncelikle merhabalar bu benim ilk konum olacak bir hatam varsa af ola. Öncelikle kendimi security anlamında geliştirmek için çalışıyorum şuanda. Ve bir sosyal medya uygulamasında yayın yapan birisine rastladım insanlarla karşılıklı yayın yapıyor ve onlar hakkında uç şeyler söylüyordu(tc numarası, telefon numarası, vb.) ilk başta aklıma gelen elinde büyük bir data olduğuydu ama pek bir anlam ifade edemedim özetlemek gerekirse size sorum şudur böyle bir şeyin imkanı var mı ip veya direkt uygulamadan bu tarz uç bilgiler elde etmek mümkün mü (açıkçası bana kurgu gibi geldi).

İyi forumlar.

sdadasddsadsa

Yeni üye
26 May 2022
5
6
Öncelikle merhabalar bu benim ilk konum olacak bir hatam varsa af ola. Öncelikle kendimi security anlamında geliştirmek için çalışıyorum şuanda. Ve bir sosyal medya uygulamasında yayın yapan birisine rastladım insanlarla karşılıklı yayın yapıyor ve onlar hakkında uç şeyler söylüyordu(tc numarası, telefon numarası, vb.) ilk başta aklıma gelen elinde büyük bir data olduğuydu ama pek bir anlam ifade edemedim özetlemek gerekirse size sorum şudur böyle bir şeyin imkanı var mı ip veya direkt uygulamadan bu tarz uç bilgiler elde etmek mümkün mü (açıkçası bana kurgu gibi geldi).

İyi forumlar.
muhtemelen 2015 yılında mernis sızıntısından yararlanıyordur sonuçta 50 milyon kişi az değil onun dışında ip bilgisi ile oturduğunuz şehir dışında bir bilgi edilemediğini biliyorum teşşekürler iyi günler

Sentinel1

Yeni üye
13 Ocak 2021
39
1
7

İyi forumlar.
Kurgu dostum zaten, ip ile konum bulabilirsin o da doğru göstermez

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,024
7
1,054
17
Konya Ovası Askeri Tesislerinde

İyi forumlar.
Aç fake fake hesaptan gir yayına hiç bir şey bulamaz ip bulmasın diyede vpn gir bak nasıl küçük düşüyor,
İpden sadece konum vb Bilgi alabilirsin eğer ilertirsen cihazada sizabilirsin bu ip değil ama 192.168.1.113 mesela bu değil böyle 255.255.255.255 DNS olduğunu biliyorum:D örnek sadece

DOKTR1N

Moderatör
Öncelikle merhana değerli üye;

Neler yapıldığını ufakca listeledim;

• Birisinin gerçek hayattaki konumunu öğrenip mahremiyetine müdahale edebilir. (Genellikle tam konum değil, yakın konumları verir)
  • Birisinin cihazını hacklemek için IP adresi kullanılabilir.
  • Birisinin IP adresini ele geçirmek için kimlik taklit edebilir.
  • İşverenseniz çalışanların yaptıklarını takip edebilirsiniz.

İyi forumlar dilerim

olympos_

Katılımcı Üye
3 Nis 2022
554
1
163

İyi forumlar.
Bende akıllı tahtada video seyrederken o adamı görmüştüm büyük bir ihtimal kurgu çünkü çok kısa bir sürede kişisel bilgileri elde ediyor ve karşı tarafın ayağının numarasına kadar biliyor yani bence tamamen kurgu

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
12
568

İyi forumlar.
Merhaba değerli forum üyesi;

Sadece Ip ile tc vb. ogrenilemez sadece konum cihaz durum bilgisi vb. öğrenilebilir.

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
25
1,653
Verilen konum bilgisinde kullanılan ip adresi genelde internete erişmek için kullandığınız ve modeminizi aç kapa yaptığınızda değişen dinamik ip adresiniz. Bu adresten öğrenilen konumun doğruluk payı %70 civarıdır. Yani siz A noktasında bulunuyorsunuz ama konumda A noktasından 3-5 bilemediniz 7km uzaklıktasınız. Yani nokta atışı bir konum bilgisi vermez. Fakat tek nokta atışı şudur; ülke ve şehir kesin doğruluktadır.

Sokrat_ART

Üye
30 Kas 2021
227
3
204
Antalya
Merhabalar IP Adresi ile konum tespiti yapılabilir doğru lakin nokta atışı bir sonuç vermez sadece yakın konumları gösterir örnek olarak ;

Yaşadığınız yer : Beştepe, Beştepe Cd., 06560 Yenimahalle/Ankara

Konum tespiti : Emniyet, Söğütözü Cd., 06760 Yenimahalle/Ankara || Emniyet, Söğütözü Cd., 06560 Çankaya/Ankara

Tutarsızdır yani nokta atışı örnek vermez adresleri randomize seçtim umarım patlamayız :)
Bilgilerinizi bulma konusunda ise elinde yüksek ihtimalle Panel veya "M" data mevcuttur oradan sonuçlar veriyordur. iyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.