İp Ve Açık Port Üzerinden Uzakdaki Bilgisayarı Hackleme

12 Haz 2016
128
3
Trabzon
Merhaba arkadaşlar Konuda İp ve açık port üzerinden uzaktaki bilgisayarı hacklemeyi göstereceğim adım adım göstereceğim bu şekilde daha iyi anlarsınız.

1-Karşıdaki Kişinin İp adresini Öğrenin Bunun için birsürü farklı yöntemler var araştırırsanız bulabilirsiniz,devam edelim.

2-Tüm Açık ve Önemli Portları taramak için Advanced Port Scanner kullanalım.

b.jpg

3-Şimdi IP adresini ve Kişinin açık port adresini tespit ettik,şimdi onlara erişebilmek için TELNET kullanıcağız.

telnet [IP address] [Açık Port]

c.jpg

4-Üsttekini uyguladıktan sonra Giriş bilgileri istenir.

d.jpg

Tahmin edebilirseniz o zaman tamam ama edemezseniz Brute-Force yöntemi ile şifreyi öğrenebilirsiniz bunun için: Brutus Veya Thc Yi öneririm.

Arkadaşlar umarım yararlı olmuştur,Umarım anlaşılır bir şekilde anlatabilmişimdir.

katliyam34

Üye
19 Eki 2012
57
0
Güzel paylaşım teşekkürler , fakat benim gibi bilgili olmayanlar için bağlantı sağladıktan sonra tam olarak ne gibi bir hakimiyetimiz olacak kurban üzerinde ?

S3RS3M

Uzman üye
25 Ocak 2016
1,146
0
???
2. adımdaki resimde kendi ağındaki açık portları taramıyormu ? yoksa benmi yanlış görüyorum.
192.168.1.1 kendi bilgisayarının ağı? peki uzaktaki bilgisayardaki açıkları nasıl bulacağız

12 Haz 2016
128
3
Trabzon
2. adımdaki resimde kendi ağındaki açık portları taramıyormu ? yoksa benmi yanlış görüyorum.
192.168.1.1 kendi bilgisayarının ağı? peki uzaktaki bilgisayardaki açıkları nasıl bulacağız
Evet burada örnek olarak tarama,Karşı tarafın İp adresini ilk olarak öğrenmen gerekiyor ip adresini öğrendikten sonra port tarama işlemini yapıcaksın.

katliyam34

Üye
19 Eki 2012
57
0
Hocam ben win10 kullanıyorum ve telnet komutunu kullandığım zaman " 'telnet' is not recognized " diye bir hata alıyorum acaba işletim sisteminden mi kaynaklanıyor ?

osmantata

Kıdemli Üye
1 Mar 2012
2,212
2
Bildiğim kadarı ile sadece win7,98,95 lerde telnet suncusu açık olan bilgisayarlara girebilirsiniz. Not: Telnet sunucusu otomatik olarak açık değildir. Ayrıca aktivasyon gerektirir. Bu yüzden bir çok kullanıcada kapalıdır. Mantık güzel ama işleyişi tartışılır.

Ve merak ettiğim bi nokta bu admin pass bilgisayarın kendi şifresimi yoksa modem ara yüz şifresi mi ?

12 Haz 2016
128
3
Trabzon
Hocam ben win10 kullanıyorum ve telnet komutunu kullandığım zaman " 'telnet' is not recognized " diye bir hata alıyorum acaba işletim sisteminden mi kaynaklanıyor ?
Telnet win7 de windows özellikleri aç veya kapat bölümune girip telnet sunucusu ve telnet kutuları işaretleyip tamam diyeceksiniz.Win10 da açılırmı açılmazmı bilgim yok hocam.

12 Haz 2016
128
3
Trabzon
Bildiğim kadarı ile sadece win7,98,95 lerde telnet suncusu açık olan bilgisayarlara girebilirsiniz. Not: Telnet sunucusu otomatik olarak açık değildir. Ayrıca aktivasyon gerektirir. Bu yüzden bir çok kullanıcada kapalıdır. Mantık güzel ama işleyişi tartışılır.

Ve merak ettiğim bi nokta bu admin pass bilgisayarın kendi şifresimi yoksa modem ara yüz şifresi mi ?

Kendi şifresi hocam.

memoly54

Katılımcı Üye
28 Tem 2012
320
0
Amsterdam
Yararsız port olarak sadece kendi ıp 'niz üzerinde tarama yapabilirsiniz. Başkasının ıp'si örneğin : 85.97.232.45 olacağı için dış bacak ıp olur ve bu program uzerınde dış bacak ip port taramasi gerçekleşmez . TELNET olayına gelecek olursak eskide kalmış bir yöntemdir işe yaramaz. Konu yararsızdır. İyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.